Dla uczniów

550 lat Oświaty w Tuchowie – wyniki konkursu

Organizatorzy Gminnego konkursu na pieczęć „550 lat Oświaty w Tuchowie” informują, że wręczenie nagród i pamiątek uczestnikom odbędzie się w najbliższy poniedziałek tj. 06 lipca o godz. 11:00 w budynku Domu Kultury w Tuchowie.

...Read More »

Stypendium Burmistrza Tuchowa

 

Uczniowie szkół podstawowych (z wyłączeniem klas I-III) mogą ubiegać się o stypendium Burmistrza Tuchowa w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu gminy Tuchów”.

Wnioski o przyznanie stypendium można składać w sekretariacie Gminnej Administracji Oświaty ul. Jana Pawła II 4, w terminie do 10 lipca 2020 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie informuje, że świadectwa szkolne dla uczniów klas I – VII będą rozdawane przez wychowawców w dniu, w którym dzieci będą oddawały podręczniki szkolne.

Uczniowie, którzy już oddali podręczniki szkolne, zostali poinformowani przez wychowawców za pośrednictwem wiadomości w e-dzienniku o...Read More »


Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w formie tradycyjnej odbędzie się 26 czerwca 2020 r. o godzinie 1000  w hali MOSiR tylko dla uczniów klas ósmych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wejście do szkoły będzie wg harmonogramu:

Read More »

,,…Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać’’, czyli wypracowania uczniów klasy siódmej

Po raz ostatni w tym roku szkolnym zapraszam do lektury wypracowań uczniowskich. Powstały, kiedy dzieci uczyły się w domach podczas trwającej epidemii koronawirusa. Może to były tylko rozprawki, przemówienia, opowiadania, sprawozdania… Mało medialne, bo bez obrazków. Jednak są świadectwem pracy uczniów, ich pomysłowości, staranności i przygotowania do kolejnego...Read More »


Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).
Inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie...Read More »


Klasa Ia w świecie wierszy. Finał ogólnopolskiego projektu  „Czytam z klasą”

Projekt czytelniczy realizowany był w ciągu całego roku szkolnego, również w czasie nauki zdalnej. Składał się z trzech modułów. W ostatnim, III Module uczniowie poznawali wiersze  J. Brzechwy i J. Tuwima. Każdy wybrał dowolny wiersz, który zaprezentował kolegom i koleżankom na spotkaniach online. Realizując pozostałe zadania, uczniowie wykonali...Read More »


"Czytam z klasą" - pokaz mody klasy 1c

Pokaz mody baśniowej w wykonaniu uczniów klasy 1 c, w ramach projektu edukacyjnego Czytam z klasą.

...Read More »

550 lat Oświaty w Tuchowie – INFORMACJA dotycząca konkursu

Uwaga, że względu na sytuację epidemiczną jaka obecnie panuje w Tuchowie, rozstrzygnięcie Gminnego konkursu na pieczęć „550 lat Oświaty w Tuchowie” zostaje przeniesione na lipiec 2020 r.

Szczegółowe terminy będą podane w najbliższym czasie na stronie internetowej szkoły oraz Urzędu Miejskiego w Tuchowie. Prosimy o cierpliwość.

Organizatorzy

...Read More »

Informacja dotycząca egzaminów ósmoklasisty

Na podstawie pisma otrzymanego dziś, tj. 15 czerwca 2020 r., od organu prowadzącego informujemy, że zamknięte pozostają wszystkie jednostki oświatowe w terminie od 05 do 19 czerwca 2020 r.

Mimo zamknięcia wszystkich jednostek oświatowych, egzaminy dla uczniów ósmych klas odbywają się bez zmian w dniach 16 – 18 czerwca 2020 roku,...Read More »


Informacja - AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA

Na podstawie pisma otrzymanego dziś, tj. 15 czerwca 2020 r., od organu prowadzącego informujemy, że zamknięte pozostają wszystkie jednostki oświatowe w terminie od 05 do 19 czerwca 2020 r.

Mimo zamknięcia wszystkich jednostek oświatowych, egzaminy dla uczniów ósmych klas odbywają się bez zmian w dniach 16 –...Read More »


Zdalny Piknik Szkolny 2020

Rok 2020 jest wyjątkowy, gdyż świętujemy 680 rocznicę lokacji naszego miasta, Tuchowa.
16 maja mieliśmy wspólnie świętować podczas Pikniku Szkolnego lecz pandemia zniweczyła nasze plany. My jednak się nie poddaliśmy i zaprosiliśmy Was do udziału w Zdalnym Pikniku Szkolnym, w którym wzięliście licznie udział. Dziękujemy Wam za to...Read More »


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuchowie dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są:

 • 12 czerwca 2020 (piątek)
 • 16 czerwca 2020 (wtorek) – egzamin ósmoklasisty
 • 17 czerwca 2020 (środa) – egzamin ósmoklasisty 
 • 18 czerwca 2020 (czwartek) – egzamin ósmoklasisty 

W tych dniach nie będą realizowane zajęcia dydaktyczne – w tym zajęcia zdalne.

...Read More »

550 lat Oświaty w Tuchowie - gminny konkurs

Z A P R O S Z E N I E

 do wzięcia udziału

w gminnym konkursie na pieczęć
„550 lat Oświaty w Tuchowie”

 organizowanego przez Szkołę Podstawową
im. Stanisława Staszica w Tuchowie

pod patronatem Burmistrza Tuchowa

Regulamin oraz szczegółowe...Read More »


Podsumowanie akcji "100 obrazów św. Jana Pawła II na Jego setne urodziny"

Kochani! Jesteście niesamowici! W akcję „100 obrazów św. Jana Pawła II na Jego setne urodziny”, zorganizowaną dla uczczenia naszego Świętego Rodaka, włączyło się ponad stu!!! odważnych, którzy najpierw sięgnęli po słowa Jana Pawła II, a następnie wykonali Jego obraz.
Wasze prace w łącznej liczbie 115!!!, które wykonaliście różnymi...Read More »


Zarządzenie Dyrektora w sprawie procedur bezpieczeństwa na terenie szkoły

W dziale DOKUMENTACJA została dodana zakładka PROCEDURY COVID-19, w której umieszczono Zarządzenie Dyrektora szkoły oraz procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 na terenie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Procedury COVID-19

Jednocześnie informujemy, że od 16 marca (poniedziałek)...Read More »


Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach

Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 

Nauka zdalna – strona MEN

...Read More »

Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura – propozycje dla uczniów

Pasmo edukacyjne w TVP ABC

Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz...Read More »


Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r.
Od dnia 12.03.2020 r ( czwartek) zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze do 25 marca 2020 r.
W tych dniach stołówka szkolna będzie nieczynna.
Dowozu nie ma.

W dniach 12 i 13.03.2020 r (tj czwartek, piątek) Szkoła Podstawowa im. Stanisława...Read More »


O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące zawieszenia zajęć w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, a także kwestie dotyczące zasiłku, pracy zdalnej oraz zajęć na uczelniach wyższych.

 

O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi

...Read More »

OBCHODY DNIA ŚW. PATRYKA – KONKURS DLA KLAS 1-3

...Read More »

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia

Co musisz wiedzieć o koronawirusie ? Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia

Ważne telefony : 666 035 666, 602 430 042 to całodobowe telefony dyżurne Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie.

Stacja ma swoją siedzibę przy ul. Mościckiego 10.

W godzinach pracy placówki działają również telefony: +14 621 70...Read More »


A na ganku po południu ciocia Róża przy lichtarzu marzy w półśnie o plaży nad Morzem Bałtyckim, czyli o Szkolnym Konkursie Ortograficznym

25 lutego 2020 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. Wzięło w nim udział 14 uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Dzieci z uśmiechem zasiadły w ławkach. Następnie przejęte, z uwagą, zapisywały kolejne zdania dyktanda ze słuchu. Niełatwego tekstu, o czym świadczą błędy popełnione...Read More »


Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej ws. koronowirusa.

rekomendacje koronawirus-2

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się, w niektórych krajach europejskich, przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Wejście główne (od boiska) Wejście boczne (od hali)
godzina klasa nr w dzienniku godzina klasa
dzień dowóz odwóz
Wołowa Kielanowice Dąbrówka Tuchowska Wołowa Kielanowice Dąbrówka...Read More »

I Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”

4 kwietnia 2019 roku w Domu Kultury w Tuchowie odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”. Edycja I została poświęcona czasom legendarnym. Bardzo się cieszymy, że na nasze zaproszenie odpowiedziało sześć szkół. Uczestnicy wykonali piękne prace plastyczne. W zespołach trzyosobowych odpowiadali na...Read More »


Fotorelacja ze Szkolnego etapu konkursu recytatorskiego Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą

...Read More »

Fotorelacja z wycieczki klasy IV d do Krakowa

...Read More »

Droga Krzyżowa tuchowskich gimnazjalistów w Bazylice Mniejszej w Tuchowie

29 marca 2019 roku uczniowie tuchowskiej Szkoły Podstawowej  przygotowali i przedstawili inscenizowaną Drogę Krzyżową. Wystawiono ją już po raz siódmy a rozpoczynała się słowami Hymnu do miłości „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca…” gdyż miłość była motywem przewodnim...Read More »


Wycieczka klas czwartych do Krakowa

25.03.2019 r. klasy czwarta „b” oraz czwarta „c” wyjechały na wycieczkę do Krakowa. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym wybraliśmy dwa miejsca, które odwiedziliśmy – Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius oraz Centrum Nauki i Zabawy Klockoland.

W Collegium Maius, najstarszym budynku uniwersyteckim w Polsce uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej roli...Read More »


Uczniowie ze Staszica mistrzami ortografii!

Miło mi poinformować, że 25 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym i zdobyli w każdej z trzech kategorii tytuł Mistrza Ortografii.

W kategorii klasy I-III Mistrzem Ortografii został Karol Szczerba z klasy 2 B. Drugie miejsce...Read More »


Wyniki III Szkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Kazimierza Karwata

Zacne Jury tegorocznego III Szkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Kazimierza Karwata w składzie: Miłosława Strzelczyk, Elżbieta Moździerz oraz Anna Argasińska po przesłuchaniu 12 uczestników konkursu wyłoniło zwycięzców.

Przyznano dwa wyróżnienia: Weronika Bandyk klasa 3c gim.  oraz Ewa Zoń klasa 7b

A także:

 I miejsce Kinga Barnaś klasa 6c

II miejsce Jowita Grzebień klasa 3a gim.

III...Read More »


SZKOLNY KONKURS RECYTATORKI „PRZYJACIELE DZIECI WIERSZEM DO NICH PISZĄ”

SZKOLNY KONKURS RECYTATORKI
„PRZYJACIELE DZIECI WIERSZEM DO NICH PISZĄ”

I. Cele konkursu:

–  upowszechnianie sztuki recytatorskiej wśród uczniów;

– popularyzacja poezji wśród uczniów klas IV-VI;

– zachęcanie dzieci do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością;

– uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

II. Zasady uczestnictwa:

– konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-...Read More »


Gimnazjalna Droga Krzyżowa

...Read More »

III Szkolny Konkurs Recytatorski im. Kazimierza Karwata

...Read More »

„Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, szesnasta edycja konkursu.

14 marca w Woli Radłowskiej rozstrzygnięty został konkurs „Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem”.

„Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka  i całego narodu” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, szesnasta edycja konkursu.

Na konkurs napłynęło łącznie 596 prac – w tym 412 plastycznych i 184...Read More »


Biblijny Konkurs Tematyczny - Z Dobrą Nowiną przez życie

Miło nam zakomunikować o kolejnym sukcesie Jakuba Różyckiego, ucznia klasy VII B. Jakub został finalistą konkursu biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie”. Przeszedł z powodzeniem już dwa etapy kwalifikacji i został jednym z 153 uczniów dopuszczonych do finału wojewódzkiego. Warunkiem kwalifikacji było uzyskanie min. 80% poprawności w etapie...Read More »


TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TUCHOWIE

21.03.2019 r. (czwartek) odbędzie się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuchowie. Rozpoczęcie gry o godzinie 10.00 w sali nr 24. Rozgrywki odbędą się w każdej kategorii wiekowej. Zapraszamy wszystkich chętnych ,,starszych i młodszych!” Osoby zainteresowane proszone są o zapisy u Pani Anny Jantoń w hali MOSiR.

...Read More »

Inaczej, ciekawiej z uśmiechem na twarzy Kalendarz świąt nietypowych w klasie 1b.

Po feriach zimowych do klasy 1b został wprowadzony kalendarz obchodów świąt nietypowych, który pozwala na uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, sprzyja wszechstronnemu rozwojowi uczniów, pozwala twórczo i kreatywnie działać.

Pierwszego dnia lutego przy wejściu do sali lekcyjnej nr 37 pojawiły się kartki z kalendarza ze świętami nietypowymi na...Read More »


Jedna jaskółka nie czyni wiosny, czyli o konkursie gramatycznym.

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. dla upamiętnienia wydarzeń mających miejsce w 1952 r. w miejscowości Dhaka, obecnej stolicy Bangladeszu.

Zginęło wtedy 5 studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego. Dzień ten ma na celu...Read More »


„Wielka Liga Czytelników”- uczniowie klasy III a SP na podium w etapie powiatowym.

Miło nam poinformować o imponującym osiągnięciu uczniów klasy III a.

Antoni Różycki, Borys Różycki, Oliwia Bodzioch, reprezentowali naszą szkołę w powiatowym etapie IV Ogólnopolskiego  Konkursu  Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników” i zdobyli II miejsce w powiecie tarnowskim.

Uczniom gratulujemy zdobycia tak wysokiego miejsca,...Read More »


Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II  i  III  Szkoły Podstawowej.

W piątek 8 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III. W konkursie wzięło udział dziesięciu uczestników, po dwóch reprezentantów z każdej klasy, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach klasowych.

 Uczestnicy zmierzyli się z wyjątkowo trudnym dyktandem i wykazali dużą znajomością zasad...Read More »


Wyjazd na narty do Laskowej ODWOŁANY

Jutrzejszy (niedziela, 10 marca) wyjazd na narty zostaje odwołany z powodu zamknięcia stacji narciarskiej Laskowa.

...Read More »

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - harmonogram

W dniach 11 –13 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w Rekolekcjach Wielkopostnych wg harmonogramu:

KLASY I-III

      11 marca 2019 r. (poniedziałek) klasy I – III –  Parafia w. Jakuba

8:00 – Spotkanie z wychowawcami. (sprawdzenie obecności, pogadanka na temat bezpieczeństwa i zachowania się podczas rekolekcji).

8:30 – 10:25...Read More »


Nabór do KLASY PIERWSZEJ sportowej o profilu ogólnorozwojowym w roku szkolnym 2019/2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie ogłasza nabór uczniów (ur. 2012 r. i młodszych) do KLASY PIERWSZEJ sportowej o profilu ogólnorozwojowym w roku szkolnym 2019/2020

 

...Read More »

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką Bernadety Baran i Ryszarda Wrony wzięli udział w Pieszym Rajdzie Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na zaproszenie organizatora tj. Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach odpowiedziało dużo grup z okolicznych szkół. Punktem zbiorczym był cmentarz nr 158 na Garbku...Read More »


I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”

4 marca 2019 r. w Domu Kultury w Tuchowie odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”, zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Do konkursu zgłoszono 25 utworów. Piosenki prezentowali uczniowie z 7 szkół naszej gminy. Poziom był...Read More »


Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie rok szkolny 2019/2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej przyjmowane będą od 01 marca 2019 r. do 29 marca 2019 r.

Zgłoszenia dla uczniów z obwodu szkoły (tj. Tuchów, Meszna Opacka)  oraz wnioski dla kandydatów spoza obwodu należy pobrać w sekretariacie szkoły  lub ze strony...Read More »


We wnętrzu u wawelskiego wzgórza podobno mieszkał potężny smok, czyli o Szkolnym Konkursie Ortograficznym

28 lutego 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. Wzięło w nim udział 12 uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Znawcy ortografii pisali dyktando ze słuchu. Pomysł na tegoroczne dyktando znalazłam w ćwiczeniach ,,Język polski 6. Ortografia’’.

Oto fragment: Gdy nie złożono...Read More »


Wielka podróż z mapą.

Uczniowie klas 1 – 3 wyruszyli z wydawnictwem WSiP w wielką podróż po Polsce.

Od lutego wszystkie klasy biorą udział w akcji WIELKA MAPA POLSKI, której celem jest ogólnopolska wymiana pocztówkowa pomiędzy klasami 1 – 3 w całej Polsce.

Dzieci rozpoczęły przygodę z mapą, na której...Read More »


Warsztaty ekologiczne z zakresu ochrony środowiska.

W dniu 15 lutego 2019 roku w Tuchowie w Domu Kultury odbyły się warsztaty ekologiczne z zakresu ochrony środowiska i przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatu dla uczniów szkoły  podstawowej. Wzięły z nich udział klasa II a i II c wraz z wychowawcami. 

Zajęcia poświecone były następującym zagadnieniom:

26.02.2019 odbyły się szkolne eliminacje do I Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”.

Jury, w składzie: p. Katarzyna Stelmach i p. Wiesław Cieśla, wysłuchało 24 utworów. Po obradach, jury wyłoniło po 2 zwycięzców z każdej grupy wiekowej.

Na etapie gminnym, który odbędzie się 4.03.2019,  naszą...Read More »


Spotkanie o SMOGU i spot promocyjny.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE o SMOGU, które odbędzie się 27 lutego /środa/ o g. 17:00, Dom Kultury w Tuchowie, przy  ul. Chopina 10  Sala Widowiskowa.

...Read More »

Konkurs filmowy: „Młodzi Patrioci XXI wieku. Część II”.

W związku niedawno obchodzoną setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, zachęcamy uczniów klas IV – VIII oraz gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie filmowym pt. „Młodzi Patrioci XXI wieku. Część II”.

...Read More »

KONKURSIE WIEDZY „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” Edycja I. Czasy legendarne

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Stanisława Staszica i DOM KULTURY w Tuchowie zapraszają do udziału KONKURSIE WIEDZY „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” Edycja I. Czasy legendarne

...Read More »

Wyniki szkolnego etapu Konkursu Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”.

21 lutego 2019 roku odbył się szkolny etap Konkursu Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”. Piętnastu uczniów klas czwartych oraz piątych przystąpiło do testu, który dotyczył najbardziej znanych legend państwa polskiego. Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

Mateusz Wilga uczeń klasy IV c –...Read More »


ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE o SMOGU

...Read More »

Dobro zawsze wraca do człowieka… spotkanie podopiecznych Stowarzyszenia „Nadzieja” w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie. Pierwsze spotkanie organizacyjne rozpoczynające współpracę odbyło się w szkole 07.02.2000 roku. Nieformalnie pomagaliśmy sobie od 1997 roku. Spotykamy się na karnawałowych balach integracyjnych, początkowo jeszcze spotkaniach ze Świętym Mikołajem, przygotowujemy...Read More »


Wyniki konkursu "DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU"

W Szkole Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny pod hasłem: Dzień Bezpiecznego Internetu. Do konkursu zgłoszono 18 prac plastycznych z klas 4-6.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 14 lutego 2019. W skład komisji wchodziły: p. Aneta Dynak, p. Beata Gut-Lisak, p. Alicja Szpak. Komisja...Read More »


Wielka Liga Czytelników

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.  Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek przez wspólne czytanie dzieci wraz z rodzicami. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych...Read More »


IV Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy "Wielka Liga Czytelników"

W Ogólnopolskim  Konkursie Czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”, którego etap szkolno-biblioteczny  trwał od początku grudnia do końca stycznia,  w kategorii wiekowej klas I- IV,  wzięło udział 26 uczniów.

Ich zadaniem było przeczytanie sześciu książek i rozwiązanie do każdej z nich szczegółowego testu.

Warunkiem zaliczenia, było uzyskanie minimum...Read More »


Wyniki konkursów ogólnopolskich z języka angielskiego

Dnia 10.01.2019 odbyły się w naszej szkole 2 konkursy ogólnopolskie zorganizowane przez Centrum Edukacji Ego Partum: Konkurs „Upside Down” dla uczniow klas 4 oraz „Sounds like English” dla uczniów klas 7.

Miło nam poinformować, że najlepsze wyniki uzyskali:

Klasa 4:

Emilia Michałek, klasa 4d – laureatka 3 miejsca w skali kraju...Read More »


Konkursy historyczne

Zapraszamy do udziału w konkursach historycznych:

I. „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”

II. „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.

Zapraszamy uczniów klas V – VIII oraz gimnazjum do udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej

 1. Cele konkursu:
 • Zainteresowanie uczniów historią Polski z lat: 1917-1990.
 • Utrwalenie w pamięci postaw i...Read More »

Szkolny Klub Gier Planszowych

...Read More »

Recytujemy i malujemy wiersze ks. Jana Twardowskiego po raz siódmy

Nie lubię wierszy pięknych

niech budzą ludzkie sumienie

(ks. Jan Twardowski

fragment Piękne)

 

W dniu 9 stycznia 2019 r. odbył się VII Szkolny Konkurs Recytatorski ,,W magicznym świecie wierszy księdza Jana Twardowskiego’’.

Szacowne jury konkursu stanowili:

ks. Alfons Górowski – proboszcz Parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła w...Read More »


Wyniki konkursu „Biblia i przypowieści biblijne”

Otrzymaliśmy wyniki Konkursu „Biblia i przypowieści biblijne”, organizowanego przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe „EDI”.  

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu w kategorii Poziom 1 – dla edukacji wczesnoszkolnej (kl. I-III), Amelia Szablowska uczennica Szkoły Podstawowej w Tuchowie z kl. IIA w skali kraju zajęła 2 miejsce...Read More »


Wizyta w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

9 stycznia 2019 roku uczniowie klasy VIII c wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.  Młodzież miała okazje uczestniczyć w warsztatach połączonych z grą terenową pt. „Zostań asem wywiadu”.

Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie poznawali tajniki...Read More »


Wyjazdy na narty - dotacja z MSiT

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. St. Staszica w Tuchowie otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na upowszechnianie sportów zimowych. 

Projekt obejmuje naukę i doskonalenie jazdy na nartach – kierowany jest dla około 70 uczniów naszej szkoły. Będzie on realizowany na stoku „Jurasówka” w Siemiechowie.

...Read More »

Małopolski Konkurs Biblijny

19 XI. 2018 r. w naszej Szkole odbył się Małopolski Konkurs Biblijny

Do etapu rejonowego zakwalifikowano 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie Barnaś Kinga, Lisiak Karolina, Różycki Jakub.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniów przygotowali: Ks. Marek Wojak i s. Krystyna Piwowar

...Read More »

II Tuchowski Orszak Trzech Króli

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do wzięcia udziału w orszaku w niedzielę 6 stycznia 2019 r.

Już 6 stycznia II Tuchowski Orszak Trzech Króli

...Read More »

Szkolny ,,Mam Talent"

Szkolny ,,Mam Talent”

20 marca 2017 r. (tj. poniedziałek) społeczność Zespołu Szkół w Tuchowie w dość oryginalny, ale za to bardzo przyjemny i wesoły, by nie powiedzieć huczny sposób świętowała początek wiosny. Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu bowiem szkolną edycję dobrze znanego telewizyjnego programu ,,Mam Talent”.

Całość...Read More »


Sukces Anny Wąs na eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek 17 marca br. obiekty Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Tarnowie stały się miejscem zmagań finalistów eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tegorocznych eliminacjach na tym szczeblu naszą jednostkę reprezentowali: Anna Wąs (gimnazjum) i Mateusz Wąs (szkoła ponadgimnazjalna).

Tradycyjnie eliminacje składały się z dwóch etapów,...Read More »


Konkurs fotograficzny „PRZYŁAPANI Z KSIĄŻKĄ”

Konkurs fotograficzny „PRZYŁAPANI Z KSIĄŻKĄ”    

Zachęcanie dzieci do czytania książek oraz promowanie czytelnictwa to jeden z najważniejszych celów, jakie stawia przed sobą szkoła. Cel ten jest dla mnie szczególnie ważny, dlatego w naszej klasie stosuję między innymi: wieżę czytelniczą, testy szybkiego czytania, oraz zeszyty czytelnicze „Pożeraczy książek”, które dzieci wykonywały po...Read More »


Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół w Tuchowie

1

Samorząd Uczniowski jest jednym z organów szkoły i co roku zaczyna swą działalność od wyborów przewodniczącego.

W Zespole Szkół w Tuchowie są one poprzedzone poważną kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zapoznają wyborców ze swoim programem, propozycjami zmian w życiu szkolnym, odbywają się też debaty, na których przedstawiciele klas...Read More »


REKRUTACJA DO KLASY I SP

Informujemy, że w dziale Rodzice / Rekrutacja 2017 / 2018 zostały zamieszczone dokumenty potrzebne do zapisania dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

...Read More »

„Nie bójcie się iść drogą świętości..."

img_7832

„Nie bójcie się iść drogą świętości;

nie bójcie się codziennie mówić do Chrystusa: pragnę stawać się świętym, czyli takim, jakim Ty, Panie, chcesz, abym się stał;

nie bójcie się codziennie iść za Chrystusem drogą przykazań i Ewangelii, drogą wiary, która działa przez miłość;

nie bójcie...Read More »


Projekt "JUŻ PŁYWAM"

Projekt „JUŻ PŁYWAM”

Zarządzenie Burmistrza Tuchowa w sprawie realizacji projektu „JUŻ PŁYWAM”

...Read More »

Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą

img_4233

1 marca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą’’. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas IV-VI. Recytatorów oceniało jury: wicedyrektor szkoły mgr Wanda Siwek i mgr Katarzyna Krupa.

I miejsce zdobyli uczniowie klasy V b: Oliwia Madejczyk za recytację wiersza ,,Gwałtu, rety, co...Read More »


Pan Ambroży z rózgą krótką na hultajską hordę czyha, czyli o Szkolnym Konkursie Ortograficznym

2 marca 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI.

Wzięło w nim udział 19 uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Znawcy ortografii pisali dyktando ze słuchu.

            Oto wyniki: I miejsce – Julita Wiejacka z kl. VI a, która napisała dyktando bezbłędnie!!! II miejsce – Aleksandra Walocha z kl....Read More »


Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III

img_1432

Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III

Jury w składzie :
mgr Katarzyna Krupa
mgr Renata Gąsior
po wysłuchaniu 18 wykonawców postanowiło przyznać nastepujące miejsca.

I miejsce Jan Szary z klasy III b
II miejsce Julia Ciszek z klasy II c
III miejsce Mikołaj Karpiel z klasy III b oraz...Read More »


Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III Szkoły Podstawowej

W czwartek 9 marca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III.  W konkursie wzięło udział czternastu uczniów, po dwóch reprezentantów z trzech drugich i czterech trzecich klas, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach klasowych.

 Uczestnicy zmierzyli się z wyjątkowo trudnym dyktandem i wykazali dużą znajomością zasad ortograficznych. 

Wyniki...Read More »


Konsultacje z rodzicami

Konsultacje z rodzicami odbędą się zgodnie z harmonogramem:

 • klasy I – III SP środa /1 marca/ godz. 17:00
 • klasy IV – VI SP i klasy GIMNAZJUM czwartek /2 marca/ godz. 17:00.

Rodziców serdecznie zapraszamy!!

...Read More »

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 6, 7, 8 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w Rekolekcjach Wielkopostnych. W tych dniach uczniowie uczestniczą w zajęciach wg zmienionego planu, który znajduje się w e-dzienniku i wychodzą do kościołów pod opieką nauczycieli wg harmonogramu:

Kościół św. Jakuba Ap.

Klasy I – III SP na 4 i...Read More »


Rozstrzygnięto I etap konkursu pn. „Bądź Wielkim”

W kategorii „szkoły podstawowe” do II etapu  X Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez św. Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim” zostały zakwalifikowane następujące osoby:

 1. Karolina Lisiak – IVc
 2. Ewa Zoń – Vb
 3. Wiktoria Gąsior – VIB
 4. Krzysztof Skrzyniarz – VIb
 5. Zuzanna Patyk – IV c

Wszystkim laureatom I etapu serdecznie gratulujemy. Zespołowi zakwalifikowanemu do...Read More »


„Deutsch hat was” – Co nam się podoba albo nie podoba w języku niemieckim?

W ubiegłym semestrze czterech uczniów klas trzecich naszego gimnazjum wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez  Instytut Goethego w Krakowie pt. „Deutsch hat was” ( Niemiecki ma w sobie „coś” ). Wymaganiem tego konkursu o zasięgu południowopolskim było nakręcenie krótkiego filmiku (max 3 min), który miał pokazać, co uczniów zaciekawiło albo...Read More »


ZIMOWE IGRZYSKA 2017

imag4202

W dniu 16.02. 2017 r. na stoku Jurasówki odbyły się Zimowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Slalomie Gigancie, dla uczniów szkół podstawowych Gminy Tuchów.

W zawodach wzięło udział 55 uczniów z 8 szkół.

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt kl.IV i młodsze okazała się Izabela Srebro z Tuchowa (czas przejazdu 14,6), wyprzedzając Patrycję Piskę...Read More »


Informacja o konkursie recytatorskim dla uczniów gimnazjum w Tuchowie.

Zapraszamy na I Konkurs Recytatorski im. Kazimierza Karwata dla uczniów Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie. Uczestnik powinien wypełnić kartę zgłoszenia dostępną w bibliotece szkolnej. Wyrecytować dwa wiersze, jeden poety współczesnego, drugi –jednego z laureatów konkursu Liberum Arbitrium. Zgłoszenia przyjmuje koordynator Anna Stanuch-Madej lub Katarzyna Krupa do dnia 23...Read More »


Wyniki konkursu biblijnego

10 stycznia 2017 r. Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI ogłosiło wyniki konkursu biblijnego. Naszą szkolę reprezentowało 6 uczniów. Przystępując do rywalizacji dzieci miały za zadanie wykazać się ponadprogramowymi wiadomościami z zakresu wiedzy na temat Biblii, zawartych w niej ważniejszych wydarzeń oraz umiejętności interpretacji tekstów biblijnych.

Ogółem w konkursie wzięło udział  692uczestników z...Read More »


Poezja księdza Jana Twardowskiego po raz piąty

W dniu 25 stycznia 2017 r. odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski ,,W magicznym świecie wierszy księdza Jana Twardowskiego’’. Talenty i piękne recytacje oceniało jury: s. Krystyna Piwowar, Anna Jurek i Katarzyna Krupa. A oto wyniki:

KLASY III –IV

 

Read More »

Bal dla podopiecznych Stowarzyszenia Nadzieja

To już kilkanaście lat stałej przyjaźni i współpracy naszej szkoły z podopiecznymi Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ,,Nadzieja’’.

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie od 2000 roku spotkania naszych uczniów z członkami stowarzyszenia. Są nim zabawy choinkowe, a wcześniej organizowane u nas w szkole spotkania z...Read More »


Sprawozdanie z kiermaszu bożonarodzeniowego

20161219_140735

 

20 i 21 grudnia 2016r. na trzecim piętrze naszej szkoły odbył się kiermasz bożonarodzeniowy.

Upłynął on w miłej świątecznej atmosferze. Cieszył się dużym powodzeniem. Dzięki hojności darczyńców na przygotowanych stołach pojawiły się świąteczne stroiki, pierniczki, ciasteczka, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne itp. Uzbierana kwota 3 343,38 zł została przeznaczona dla...Read More »


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO pod hasłem „ NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

pod hasłem

„ NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”

Oceny prac konkursowych dokonała komisja konkursowa w składzie:

mgr Katarzyna Skrzyniarz

mgr inż.  Agata Kijowska

mgr Stanisław Maniak

 

Prace oceniono uwzględniając następujące kryteria :

– poprawność merytoryczną

– technikę wykonanej pracy

– oryginalność

– pomysłowość

– estetykę

 

Wyniki konkursu

 

I miejsce – Martyna Mikrut /SP/

I miejsce – Weronika Bandyk /Gimnazjum/

 

II miejsce – Patryk Wąs /SP/...Read More »


Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

[Not a valid template]

...Read More »

„Jestże dla nas Przebaczenie?...” Jasełka z humorem w Zespole Szkół w Tuchowie

To już tradycja każdej szkoły, że w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną przygotowywane są jasełka dla uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

W czwartek 22 grudnia 2016 roku pokazane zostało przedstawienie bożonarodzeniowe uczniów Zespołu Szkół w Tuchowie. Przygotowały je Renata Gąsior oraz Dorota Surmacz...Read More »


Koncert charytatywny dla Adasia Skrzypka

IMG_6171

W poniedziałek 19 grudnia w Zespole Szkół w Tuchowie odbył się koncert charytatywny „Świąteczne nutki dla Adasia”.

Adaś Skrzypek urodził się 20 grudnia 2015 r., więc jutro będzie obchodził pierwsze urodziny, na co nikt nie dawał mu najmniejszych szans.
Dzięki heroicznej walce rodziców, lekarzy i licznej armii ludzi o dobrym sercu...Read More »


Kiermasz Świąteczny

12922093_975297215886825_690080659_o

Kiermasz świąteczny na III piętrze Szkoły Podstawowej

 

Zapraszamy!!!

Dochód z kiermaszu przekazany zostanie Stowarzyszeniu „Nadzieja”

 

l.p Nazwisko i imię Klasa Tytuł wiersza Miejsce
1. Szary Jan

ZEBRANE PRODUKTY

Przez ostatni miesiąc uczniowie SP i GIM zbierali drobne upominki dla dzieci i młodzieży z oddziału onkologii z Krakowa-Prokocimia. O to co udało się im zebrać:

ZEBRANE PRZEDMIOTY

Read More »


SP -> Ogólnopolski Konkurs Przypowieści Biblijnych – EDI

29 listopada 6 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przypowieści Biblijne – EDI, którego celem jest pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Świętego wśród młodzieży szkolnej.

W konkursie udział wzięli:

kl. IA -Antoni Różycki
kl. IV B – Szymon Koncewicz
Kl. VB – Różycki Jakub
kl. VB – Żołądź Jagoda
kl. VIC –...Read More »

ZS -> Samorząd Uczniowski SP i GIM zapraszają na DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ

Samorząd Uczniowski SP i GIM zapraszają na DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ, która odbędzie się 23 listopada /środa/ w hali MOSiR wg harmonogramu:

 • uczniowie 4-6 od godz. 15 do 17;
 • uczniowie gimnazjum od godz. 17 – 19.

Zapraszamy !!!

...Read More »

GIM -> Otrzęsiny klas pierwszych

7 listopada 2016 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum.

Uroczystość trwała od 9:40 do 12:20. Prowadziły ją: Natalia Baran (przewodnicząca samorządu uczniowskiego gimnazjum) i Małgorzata Igielska (zastępca). W jury zasiedli: pan dyrektor Józef Wzorek, nauczyciel muzyk – pan Wiesław Cieśla, nauczyciel plastyki – pan Stanisław...Read More »


GIM -> Harmonogram pracy szkoły podczas próbnych egzaminów gimnazjalnych w dniach 23-25 listopada 2016 r.

W dniach 23,24,25 listopada 2016 r. (środa, czwartek, piątek) klasy III Gimnazjum piszą próbne egzamin gimnazjalny.

Klasy przystępują do testów w następującym porządku :

23 listopada             
1230 – 1330 z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie
1340 – 1510 z zakresu jęz. polskiego

24 listopada             
1230 – 1330 część przyrodnicza
1340 – 1510...Read More »

GIM -> DZIEWCZYNY Z PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W TUCHOWIE MISTRZYNIAMI MAŁOPOLSKI!

Mało kto wie, ale dzisiaj nasza młodzież z Gimnazjum Publicznego w Tuchowie wywalczyła mistrzostwo małopolski w gimnazjadzie szkolnej!! Dziewczyny w finale wojewódzkim pokonały rówieśniczki z Krakowa 5:1, Naprawy 4:0, Wieliczki 3:0 i zremisowały z Nowym Sączem 4:4!!

Drużyna:

Karolina Karwat (k), Julia Odroniec, Klaudia Łątka, Beata Bartkiewicz, Anna Wąs, Patrycja Barnaś, Izabela...Read More »


ZS -> Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Tuchowie.

10 listopada 2016 r. Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Tuchowie brali udział w  uroczystej akademii z okazji 98 – mej rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę.

W Domu Kultury odbyły się akademie dla klas I-VI Szkoły Podstawowej oraz dla klas I –III Gimnazjum.

Program historyczny...Read More »


ZS -> Koncert "Szanty duo"

15 listopada 2016 roku (wtorek) uczniowie naszej szkoły wezmą udział w koncercie „Szanty duo”. 

Klasy wychodzą do hali MOSiR pod opieką nauczycieli wg następującego harmonogramu:

– 9:40 – 10:25 szkoła podstawowa klasy 6 i gimnazjum 1-3

– 10:30 – 11:20 szkoła podstawowa klasy 1-5

 

...Read More »

SP -> Bajkowe Kukiełki Świętują w Niedźwiadzie Dolnej

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Tuchowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bajkowe kukiełki” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej z okazji przypadającego 5 listopada Dnia Postaci z Bajek.

W niedzielę 6 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli brali udział w XVIII już Zlocie Niepodległościowym ,,Łowczówek 2016″, który był jednocześnie 102. rocznicą stoczonej tam bitwy.

Gimnazjaliści oraz szóstoklasiści zebrali się o godz. 10:00 pod szkołą, by następnie razem z dyrekcją oraz...Read More »


SP -> Historyczny spacer po Tuchowie klasy V a

W czwartek 20 października po pierwszej lekcji wybraliśmy się na wycieczkę po Tuchowie. Opiekowały się nami panie Katarzyna Skrzyniarz oraz pani Renata Szeląg.
Pogoda nas nie rozpieszczała, za to humory dopisywały. Pani Szeląg w paru zdaniach nakreśliła nam historię naszego miasta oraz jego położenie. Po tym wstępie wyruszyliśmy spod szkoły...Read More »

FILM ze ślubowania i pasowania na ucznia klas pierwszych SP

Dzięki uprzejmości Pana Wiktora Sajdaka zamieszczamy film ze ślubowania klas pierwszych SP.
 
Film można pobrać za pomocą http://downtube.pl
Read More »

SP -> Ślubowanie klas 1a i 1b Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

27 października 2016 r. w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy 1a i 1b. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły i nauczycieli, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości –...Read More »


ZS -> Organizacja pracy w dniu 31-10-2016 r.

Dyrektor ZS w Tuchowie informuje, że dzień 31-10-2016 r. /poniedziałek/ jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

W tym dniu świetlica szkolna działa od godz. 6:30 – 16:30, stołówka i sklepik szkolny będą nieczynne.

...Read More »

GIM -> Finał Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej oraz poezji śpiewanej „Poszukiwania” 2016

Uczniowie Zespołu Szkól w Tuchowie wzięli udział w turnieju recytatorskim w Żabnie w czwartek 20 października 2016 roku.

Pojechali tam laureaci eliminacji powiatowych: Filip Włodarz ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica uczeń klasy 5 B, Izabela Zając z klasy 1 A oraz Lidia Nowak z klasy...Read More »


GIM -> Ćwilin zdobyty!

Dnia 17.10.2016 r. klasa IIc  wraz z opiekunami: p.Anną Stanuch-Madej, p. Dorotą Cichoraz ks. Markiem Wojakiem uczestniczyła w wycieczce do Limanowej położonej w Beskidzie Wyspowym.

Pierwszym punktem całodziennej wyprawy było zdobycie Ćwilina- szczytu znajdującego się w pobliżu Limanowej. Od samego początku ochoczo ruszyliśmy w drogę. Pomimo zmęczenia...Read More »


SP -> Wycieczka do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”

img_1378

W październikowy, chłodny piątek, przestał panować lekcji porządek.

Bo oto klasa 3 b i d na wycieczkę jechać dziś chce.

Więc w autobus szybko wsiada, do Bartnika Sądeckiego się zapowiada.

A na miejscu? Oj Kochani… grom atrakcji – zobaczcie sami:

Od zwiedzania zaczynamy, skansen i muzeum oglądamy.

Kolekcje barci, uli, wystawy – przewodnik wyjawia nam...Read More »


Rekord Guinnessa w Zespole Szkół w Tuchowie

01_cf_fb_rekord_rur_ins

17 października uczniowie Zespołu Szkół w Tuchowie wraz z koordynatorami programu „Ratujemy i uczymy ratować” wzięło udział w akcji bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób!

Do akcji bicia rekordu przyłączyli się również ratownicy medyczni tuchowskiego pogotowia ratunkowego.