Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Święto Flagi i 229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

W tym roku inaczej niż zwykle będziemy obchodzić  Święto Flagi i Narodowe Święto Konstytucji. Nie zaśpiewamy wspólnie „Majowej Jutrzenki”, nie weźmiemy udziału w uroczystej akademii co roku organizowanej  w naszej szkole.

Pokażmy jednak,  że pamiętamy i potrafimy uczcić to święto, nawet w tych trudnych, niecodziennych czasach!

Zdecyduj, w jaki sposób upamiętnisz ten wyjątkowy dzień. Wywieś flagę, napisz wiersz, wykonaj pracę plastyczną, np. plakat. Może zaśpiewasz jakąś pieśń patriotyczną z rodziną?  Tylko pamiętaj, Młody Patrioto! – każdą swoją aktywność trzeciomajową zatrzymaj w kadrze – zrób zdjęcie lub nagraj i  wyślij.

Dla odważnych 🙂

Poszukaj w dostępnych źródłach postaci, które powinny nam się kojarzyć z tą wyjątkową chwilą: Stanisława Augusta Poniatowskiego, Hugona Kołłątaja, Stanisława Małachowskiego, Ignacego Potockiego.  Pomocny w poszukiwaniach może być obraz naszego wspaniałego malarza obrazów historycznych – Jana Matejki – „Konstytucja 3 maja 1791 roku”. Możesz go naleźć pod tym linkiem

https://www.youtube.com/watch?v=_EjUJZPd2tk&fbclid=IwAR05kGOMQBPddhDUDK-NeQ8CBrIPCOfslhT7f0tOnivzdlIaxRXPlNN5Ed8

Przebierz się za jedną z wybranych postaci, zrób zdjęcie i wyślij. Wykorzystaj dostępne w domu, na strychu, w „szafie dziadka” rekwizyty.

Wszystkich szkolnych patriotów nagrodzimy cząstkową oceną celująca z przedmiotów: wiedzy o społeczeństwie, plastyki i historii i języka polskiego. Wybrane prace ukażą się na naszej stronie.

Prace wyślijcie do 6 maja na adres pracetech1@gmail.com

 

Zapraszamy do zabawy!

%d