Szkoła Podstawowa w Tuchowie

Nabór III 2021

JUST FELT GOOD… poczuliśmy się dobrze w naszym pierwszym doświadczeniu z projektem Ponadnarodowa Mobilność Uczniów

W Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie zakończył się projekt pod nazwą “Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”, współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój. Projekt zakładał rozwijanie kompetencji kluczowych przez  współpracę międzynarodową podczas mobilności do kraju europejskiego – my współpracowaliśmy ze szkołą Agrupamento de Escolas...Read More »


"Home sweet home"

Dzień 12 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” 2020-1-PMU-3208

Po ostatniej, bardzo krótkiej nocy w Portugalii wstaliśmy skoro świt (niektórzy z nas o 3!), żeby udać się w...Read More »


“Time to say goodbye”

Dzień 11 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”

Dzisiaj nadszedł nasz ostatni dzień w szkole w Barcelos. Wstaliśmy wcześnie rano, zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy. Razem z naszymi portugalskimi kolegami udaliśmy się na zajęcia związane z naszym projektem. Były między innymi: prezentacje talerza...Read More »


“Caminho de Santiago”

Dzień 10 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”

Dzisiejszy dzień był bardzo intensywny dla wszystkich z nas. Wcześnie rano po...Read More »


“Viva Portugal - Dia da Republica

Dzień 9 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”
Dzisiejszy dzień zaczął się troszeczkę bardziej leniwie niż te, które do tej pory przeżyliśmy w Portugalii. Mogliśmy pospać trochę dłużej...Read More »

“Keep calm, sit back and relax”

Poniedziałek – Dzień 8 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”
Dzisiaj po dwugodzinnej drodze autokarem zwiedzaliśmy miejscowość Peso da Régua w dolinie rzeki Douro, rejonie słynącym...Read More »

Don’t worry be healthy…

Dzień 7 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od pożywnego śniadania. Następnie spacerkiem udaliśmy się do miejscowego kościoła, gdzie wysłuchaliśmy mszy w języku portugalskim. Po...Read More »


“Crossing (all) borders - przekraczamy granice”

Dzień 6 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”.
Po śniadaniu pojechaliśmy autokarem na wycieczkę do miasta Valença do Minho, które leży tuż przy granicy państwa. Około 10:00 dotarliśmy...Read More »

Dzień 5 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu "Ponadnarodowa Mobilność Uczniów".

Wstaliśmy rano. Ubraliśmy się, spakowaliśmy i zeszliśmy na śniadanie. Podczas śniadania wszczęliśmy bardzo poważną dyskusję o zdrowym odżywianiu się. 

Po posiłku, wsiedliśmy do busa i rozpoczęliśmy wycieczkę do Bragi. 

   W Bradze było bardzo ciekawie. Zobaczyliśmy stare kamienne...Read More »


Saudé - Na zdrowie!

Dzień 4 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”. 

Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od wyjazdu na targ w Barcelos. Naszym zadaniem było sfotografowanie produktów, których nie znajdziemy w Polsce oraz zadanie językowe: zapamiętanie nazw nowych produktów oraz pytanie mieszkańców o najlepsze ich zdaniem tradycyjne...Read More »


Cidade das Pontes - wizyta w Porto, mieście mostów.

Tak upłynął poranek, popołudnie i wieczór – Dzień 2

Powitanie z Oceanem Atlantyckim na plaży w Esposende to pierwszy punkt naszego dzisiejszego dnia. Pomimo słonecznej pogody, na kąpiel w wodach Atlantyku było zbyt zimno, więc czas spędzaliśmy aktywnie...Read More »


Tak upłynął poranek, popołudnie i wieczór - Dzień 2

Dzisiaj nadszedł czas na oficjalne rozpoczęcie współpracy w szkole partnerskiej Agrupamento de Escolas de Barcelos. Jednak pierwszym punktem naszego dzisiejszego dnia było powitanie z Oceanem Atlantyckim na plaży w Esposende. Pomimo słonecznej pogody, na kąpiel w wodach...Read More »


Bem venidos !

 
Rozpoczynamy nasz pobyt w Barcelos w ramach projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Po niemal całym dniu podróży, dotarliśmy do miejsca zakwaterowania i zapoznaliśmy się z okolicą, gdzie mieliśmy okazję ćwiczyć umiejętności językowe w języku angielskim i portugalskim.
 
Read More »

Cześć! Hello! Olá! Ponadnarodowa Mobilność Uczniów - przygotowania do podróży…

Dobiega końca etap przygotowań do mobilności dla grupy 14 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w przedsięwzięciu “Poczuj się dobrze – zadbaj o zdrowe ciało i umysł” w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego...Read More »


Przygotowania do mobilności w projekcie "Ponadnarodowa Mobilność Uczniów" trwają...

Od 2 do 4 lipca br. dwoje nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w krótkiej wizycie przygotowawczej do mobilności w projekcie „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Spotkaliśmy się z koordynatorem projektów europejskich we współpracującej z nami szkole, panem Fernando Carvalho oraz wicedyrektorem szkoły, panem Augusto Vilas Boas....Read More »


Rekrutacja do projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów zakończona

Dzisiaj, po uwzględnieniu procedury odwoławczej, oficjalnie zakończył się proces rekrutacji do przedsięwzięcia „Poczuj się dobrze – zadbaj o zdrowe ciało i umysł” w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Przedstawiamy ostateczną listę zakwalifikowanych uczestników, z którymi w najbliższym tygodniu przystąpimy do pierwszej...Read More »


Wyniki rekrutacji uczniów do projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów

Ogłaszamy wyniki rekrutacji uczniów do przedsięwzięcia „Poczuj się dobrze – zadbaj o zdrowe ciało i umysł” w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów, współfinansowanego ze Europejskiego Funduszu Społecznego. Uczestnicy są już wybrani, więc wkrótce możemy zacząć kolejny etap działań – zajęcia przygotowujące do mobilności.

Lista rankingowa zakwalifikowanych uczestników

...Read More »

Rekrutacja opiekunów mobilności

Informujemy, że w wyniku rekrutacji do projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wyłoniono opiekunów mobilności. 

W zakładce REKRUTACJA zamieszczony został szczegółowy wykaz zakwalifikowanych nauczycieli oraz lista rezerwowa.

 

...Read More »

Startujemy z rekrutacją do projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów

Możemy już ogłosić, że 07 czerwca rozpocznie się proces rekrutacji do projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. 

W zakładce REKRUTACJA zamieszczony został szczegółowy harmonogram rekrutacji oraz Karta zgłoszenia ucznia wraz z załącznikami, którą należy wydrukować,...Read More »


Mamy projekt PO WER

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że wniosek naszej szkoły do udziału w projekcie “Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój został zaakceptowany do realizacji. Dzięki temu, przedsięwzięcie naszej szkoły 2020-1-PMU-3208 “Poczuj się dobrze – zadbaj o zdrowe ciało i umysł”...Read More »