Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościPO WER III

Cześć! Hello! Olá! Ponadnarodowa Mobilność Uczniów – przygotowania do podróży…

Dobiega końca etap przygotowań do mobilności dla grupy 14 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w przedsięwzięciu “Poczuj się dobrze – zadbaj o zdrowe ciało i umysł” w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój.

Uczniowie rozpoczęli przygotowania tuż przed wakacjami. Na spotkaniu z dietetykiem, poruszali temat podstaw zdrowego odżywiania, natomiast podczas zajęć z psychologiem zgłębiali temat stresu i tego jak wpływa na nasz organizm, oraz co można zrobić, żeby ograniczać szkodliwe działanie stresu. 

Po wakacjach uczniowie zmierzali się z kodami i algorytmami, ucząc się programowania i poznając narzędzie do tworzenia aplikacji i gier. A ponieważ mobilność do Portugalii to też doskonała okazja do rozwijania umiejętności językowych, w działaniach przygotowujących nie mogło zabraknąć zajęć z języków obcych. Na zajęciach z języka angielskiego uczniowie odświeżyli sobie zwroty przydatne podczas podróży oraz zgłębiali tematykę zdrowego odżywiania i aktywności w języku angielskim. Była też okazja do zapoznania się z podstawami języka portugalskiego, który przypadł uczniom do gustu.

W tygodniu poprzedzającym wyjazd, uczniowie mieli jeszcze małą powtórkę z języka angielskiego i portugalskiego oraz kończyli swoją pracę nad prezentacjami, w których przedstawią swoją szkołę, miasto Tuchów i Polskę swoim rówieśnikom w Portugalii.
Teraz pozostaje już wielkie odliczanie do podróży…
Uczniowie wyjadą do miasta Barcelos w Portugalii, aby realizować z rówieśnikami ze szkoły Agrupamento de Escolas de Barcelos program wyjazdu związany z tematyką zdrowego stylu życia. Mobilność potrwa od 27 września do 08 października 2021r.

 

%d