Dla rodziców

Cześć! Hello! Olá! Ponadnarodowa Mobilność Uczniów - przygotowania do podróży…

Dobiega końca etap przygotowań do mobilności dla grupy 14 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie, którzy zostali zakwalifikowani do udziału w przedsięwzięciu “Poczuj się dobrze – zadbaj o zdrowe ciało i umysł” w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego...Read More »


Spotkanie z pisarzem

Książki autorstwa Grzegorza Kasdepke cieszą się dużą popularnością wśród dzieci, dlatego też z niecierpliwością oczekiwano na jego przyjazd. W trakcie spotkania pan Grzegorz opowiadał o napisanych przez siebie książkach, często czytając ich fragmenty. Z olbrzymim poczuciem humoru opowiadał również o swoim dzieciństwie i podwórkowej bandzie do której należał...Read More »


Fotorelacja: "Warsztaty Zalasowa "Wioska Indiańska" 14.09.2021r. Klasa 3b"

...Read More »

„Moralność pani Dulskiej” w Tuchowie

Na tuchowskim rynku przed Ratuszem młodzież z Towarzystwa Miłośników Tuchowa oraz dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie zmierzyły się z głośnym, publicznym czytaniem niełatwej sztuki Gabrieli Zapolskiej. Komedia ta piętnuje w ostry sposób znienawidzone przez Zapolską „kołtuństwo”. Z każdej sytuacji, każdego słowa, z każdej postaci...Read More »


Komunikat MEiN w sprawie udziału uczniów zaszczepionych w stacjonarnych zajęciach edukacyjnych

Od 7 czerwca rodzice mogą zapisywać na szczepienia przeciw COVID-19 dzieci w wieku 12–15 lat. Na Internetowym Koncie Pacjenta dziecka znajdziesz jego e-skierowanie

Dowiedz się więcej o dostępie do Internetowego Konta Pacjenta Twojego dziecka

Na szczepienia dziecko w wieku 12–15 lat można zarejestrować:

IX  edycja Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

Zapraszamy uczniów klas V-VIII do wzięcia udziału w IX  edycji  Dyktanda Niepodległościowego „Po polsku o historii”

W naszej szkole po raz czwarty uczniowie napiszą dyktando o ważnych wydarzeniach w historii naszej Ojczyzny. Tegoroczne dyktando dotyczyć będzie powstań śląskich. Celem konkursu jest zaangażowanie młodzieży w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii, w...Read More »


Dowóz uczniów do szkoły w roku szkolnym 2021/2022

Rano
Wołowa 7:15
Kielanowice 7:35
 
Po południu
Wołowa 13:30
Kielanowice 14:25
...Read More »

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 w formie tradycyjnej odbędzie się 1 września 2021 r. o godzinie 1015 w hali MOSiR tylko dla rodziców i uczniów klas pierwszych, z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Uczniowie tych klas razem z rodzicami wchodzą do hali wejściem głównym. Po uroczystym apelu udają się wraz z wychowawcami do sal:

Read More »

Narodowe Czytanie 2021

Moralność pani Dulskiej Gabrieli Zapolskiej lekturą jubileuszowej, dziesiątej odsłony Narodowego Czytania.

W Naszej gminie tegoroczne Narodowe Czytanie odbędzie się na Rynku w Tuchowie, w sobotę 04 września 2021 roku w godzinach od 09.00 – 12.00

...Read More »

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022

Msza Święta na rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie odbędzie się 1 września 2021 r. (środa) o godzinie 9:00 w kościele Św. Jakuba w Tuchowie. 

Uczniowie do kościoła udają się pod opieką rodziców.

Msza będzie również transmitowana na stronie: http://www.tuchow.diecezja.tarnow.pl/na-zywo/

Uroczyste...Read More »


Odbiór kart rowerowych

Informujemy, że karty rowerowe są gotowe do odbioru w sekretariacie szkoły.

Karty rowerowe zostały wydane dla tych osób, które dostarczyły wszystkie niezbędne dokumenty, tj. arkusz zaliczeń ucznia oraz zdjęcie o wymiarach 45 mm x 35 mm.

...Read More »

Przygotowania do mobilności w projekcie "Ponadnarodowa Mobilność Uczniów" trwają...

Od 2 do 4 lipca br. dwoje nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w krótkiej wizycie przygotowawczej do mobilności w projekcie „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego. Spotkaliśmy się z koordynatorem projektów europejskich we współpracującej z nami szkole, panem Fernando Carvalho oraz wicedyrektorem szkoły, panem Augusto Vilas Boas....Read More »


Odbiór zaświadczeń zawierających szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, iż odbiór zaświadczeń zawierających szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty będzie możliwy 09 lipca 2021 r. /piątek/.

Harmonogram odbioru zaświadczeń:

Klasa 8A – w godzinach od 9.00 do 10.00

Klasa 8B – w godzinach...Read More »


Projekt „Na Baśniowej Górze”

W II okresie bieżącego roku szkolnego zaprosiłyśmy uczniów do udziału w projekcie edukacyjnym „Na Baśniowej Górze”. Był on adresowany do uczniów klas czwartych naszej szkoły, a udział w nim był dobrowolny.

W ramach projektu uczniowie od lutego do maja mieli możliwość wykonywania różnorodnych, dodatkowych zadań. Tematem przewodnim były baśnie – te,...Read More »


Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

Msza Święta na zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 24 czerwca 2021 r. (czwartek) o godzinie 15:30 w kościele Św. Jakuba w Tuchowie.  Msza będzie również transmitowana na stronie: http://www.tuchow.diecezja.tarnow.pl/na-zywo/

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 w formie tradycyjnej odbędzie się 25...Read More »


Wyniki zabawy pt. „W poszukiwaniu skarbu Szkoły Podstawowej w Tuchowie”

Z okazji Święta Patrona Szkoły, została przygotowana gra „escape room”. Fabuła gry dotyczyła skrzyni, znalezionej w naszej szkole podczas prac remontowych. Niestety, nikt nie był w stanie jej otworzyć. Zadaniem uczniów było zdobyć szyfr. Aby tego dokonać, uczniowie musieli podążać za wskazówkami i rozwiązywać zadania dotyczące naszej szkoły i...Read More »


Skecz grupy artystyczno-teatralnej

Grupa artystyczno-teatralna zaprasza wszystkich do obejrzenia krótkiego skeczu o szkole przygotowanego na zakończenie roku szkolnego 2020/2021. Chcemy Państwu umilić ostatnie chwile przed wakacjami.

...Read More »

Stypendium Burmistrza Tuchowa

Uczniowie szkół podstawowych uczęszczający do klas IV-VIII mogą ubiegać się o „Stypendium Burmistrza Tuchowa” w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu gminy Tuchów”. Wnioski o przyznanie stypendium należy składać w Gminnej Administracji Oświaty w Tuchowie  ul. Jana Pawła II  4,  pokój 211.

Do wniosku należy dołączyć ksero...Read More »


Stanisław Staszic – patron Szkoły Podstawowej w Tuchowie

Prezentację z okazji Święta Patrona Szkoły przygotowali uczniowie klas 4:

Szymon Żołądź kl.4a, Mateusz Walocha kl. 4a, Antoni Stanisławczyk kl. 4a, Szymon Wantuch kl. 4a, Adrianna Kowalska kl. 4a, Amelia Szablowska kl.4a, Nadia Sajdak kl.4a, Liliana Mikos kl.4a, Izabela Osiniak kl. 4b, Krystian Lachowicz kl. 4b, Hubert Krawczyk kl....Read More »


Wyniki Konkursu „Kangur Matematyczny 2021”

Za nami XXX edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

Wzięło w nim udział 20 Uczniów Naszej Szkoły, którzy rozwiązywali zadania w czterech kategoriach:

„Żaczek” – klasy II

„Maluch” – klasy III                    

„Benjamin” – klasy VI                  

„Kadet” – klasy VII i VIII                  

Każdy uczestnik Konkursu otrzymał  układankę przestrzenną w formie breloczka.      

Znamy już wyniki!!

Wyróżnienie otrzymali:

Wiktor Kwaśny z klasy II...Read More »


Sukcesy recytatorskie!

Jak to bardzo cieszy, że w dobie rozwijającej się silnie technologii informacyjnej a  przede wszystkim po długim okresie izolacji spowodowanej pandemią dwie uczennice naszej szkoły zdobyły wspaniałe miejsca w trudnym konkursie recytatorskim. Interpretacja cudzych słów nie jest łatwą sprawą. Każdy musi mieć w sobie to „coś”, które zachwyci w danej...Read More »


W poszukiwaniu skarbu w Szkole Podstawowej w Tuchowie

23 czerwca będziemy obchodzić Święto Patrona Szkoły, ale już dziś zapraszamy do zabawy i zagrania w innowacyjną grę „escape room” o naszej szkole i patronie. Dla najlepszych i wytrwałych graczy przewidziane dyplomy i upominki. Szczegóły na końcu gry 🙂

Miłej zabawy!
Aneta Rzeszutko
Link do gry:

 

...Read More »

Bądź niebieski!!! Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

...Read More »

Ze szkolnej ławki na uniwersytet...

            W tym roku szkolnym, w ramach innowacji pedagogicznej, klasy 6a i 6c miały okazję uczestniczyć w lekcjach jako studenci uniwersytetu. Otrzymali nawet Indeksy Ucznia. Klasy uczestniczyły bowiem z projekcie Uniwersytetu Dzieci pod tytułem „Lekcje z emocjami. Jak dbać o swój nastrój?”. Projekt składał się z ośmiu lekcji...Read More »


Wyniki „Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas II-III”

W ubiegłym tygodniu uczniowie klas II i III naszej szkoły mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności z zakresu ortografii, uczestnicząc w „Szkolnym Konkursie Ortograficznym dla klas II-III”

Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

– I miejsce – Emilia Kras – kl. III „c”

– II miejsce – Kinga Januś – kl. III „b”

–...Read More »


Informacja dotycząca rekrutacji kandydatów do klasy I sportowej

 
Spotkanie informacyjne z rodzicami w sprawie rekrutacji kandydatów do klasy I sportowej o profilu ogólnorozwojowym zostało odwołane.
 
O nowym terminie...Read More »

Wiosna buch! Książka w ruch!

            W marcu 2021 roku biblioteka szkolna wraz z pedagogiem przeprowadziła zabawę dla wszystkich uczniów klas I-III, którzy tylko chcieli podjąć wyzwania. Od 1 do 19 marca dzieci wypożyczając książkę losowały również zadanie do wykonania. Następnie otrzymywały karteczkę LOS, który musiały przynieść do biblioteki i wrzucić do specjalnej...Read More »


Młodzieżowa Droga Krzyżowa

Szkoła Podstawowa w Tuchowie oraz Zespół Pokolenia zapraszają na Drogę Krzyżową, która odbędzie się w Bazylice Mniejszej w Tuchowie 26 marca 2021 r.  (piątek) po wieczornej Mszy Świętej.

...Read More »

Nowe zmiany obowiązujące od 22 marca do 11 kwietnia

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji i Nauki z dnia 18 marca 2021 r. uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych w całym kraju będą realizowali naukę w trybie zdalnym od 22 marca do 11 kwietnia.
Jednocześnie informujemy, że rodzice uczniów klas 1 – 3 otrzymali stosowne wyjaśnienia (poprzez moduł wiadomości w e-dzienniku) od...Read More »

III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie zorganizowała III Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”. Etap gminny poprzedzony był eliminacjami do konkursu. Do etapu gminnego zgłoszono 21 uczestników z 7 szkół, którzy nadesłali video ze swoim wykonaniem.

Występy oceniało niezależne jury w składzie: pani Anna Mortek...Read More »


Rozstrzygnięcie konkursu STOP SMOG! 

Rozstrzygnięcie konkursu STOP SMOG! miało nastąpić w pierwszym dniu wiosny, ale ze względu na nowe obostrzenia przyspieszamy.  

Celami konkursu były zachęcanie dzieci i Read More »


OBCHODY DNIA ŚW. PATRYKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W TUCHOWIE

17 marca obchodzony jest Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. W tym dniu uczniowie klas 1-3 poszerzyli swoją wiedzę na temat Irlandii, obejrzeli prezentację o św. Patryku, mieli okazję posłuchać muzyki irlandzkiej, jak również poznać najważniejsze symbole tego święta w dwóch językach: polskim i angielskim.

Jedną z tradycji...Read More »


“Pamiętajcie: służyć młodym znaczy służyć Kościołowi”! – św. Jan Paweł II

Miło nam poinformować, że dwóch katechetów naszej szkoły – ks. Alfons Górowski oraz o. Paweł Zyskowski zostali nominowani w radiu RDN w Plebiscycie “Mój Katecheta – słucha, rozumie, towarzyszy”. Celem inicjatywy jest docenienie katechetów – osób świeckich, księży oraz sióstr i braci zakonnych – pracujących w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz...Read More »


Anna Styrkowiec laureatką Konkursu wiedzy o św. Klemensie Hofbauerze

12 marca 2021 r. w Warszawie odbył się finał Konkursu wiedzy o Św. Klemensie Hofbauerze przeprowadzony przez m.in Ministerstwo Edukacji i  Nauki. Wśród ósemki finalistów znalazła się Anna Styrkowiec – uczennica naszej szkoły. Ania wygrała etap szkolny, który polegał na utworzeniu pracy plastycznej. Konkurs finałowy polegał na wykazaniu się wiedzą...Read More »


Podziel się Świętami

...Read More »

Informacja w sprawie wyników konkursu STOP SMOG

Wyniki konkursu STOP SMOG zostaną ogłoszone 22 marca 2021, na rozpoczęcie wiosny. Prosimy o cierpliwość 🙂

...Read More »

Wyniki szkolnego etapu III Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”

Klasy 1-4:

1 miejsce: Antoni Stanisławczyk kl. 4a

2 miejsce: Agata Skruch kl. 2a

3 miejsce: Wiktoria Stawicka kl. 1a

Uczniowie klasy 1c dowiedzieli się podczas zajęć otwartych, które przeprowadziła Pani Agnieszka, jaką ma moc i co oznacza słowo kamishibai, Na zajęciach obecna była Pani wicedyrektor Wanda Siwek, Pani Barbara Potok, Pani Katarzyna Wojtanowska z uczniem klasy IV Karolem, Pani Patrycja Bajorek i Pani Magdalena Olszewska.

„Papierowy...Read More »


REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Tarnowie na rok szkolny 2021/2022

https://tarnow.pl/Dla-mieszkancow/Edukacja/Rekrutacje-do-przedszkoli-i-szkol/Rekrutacja-do-szkol-ponadpodstawowych?fbclid=IwAR1-wfKyNMxsIjrgh_XkOZZ9_dxTG3iHfwNecD07I2xzLLq4b5-fxMh4XcU

 

Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika  w Tuchowie 

DRODZY ABSOLWENCI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH! Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Tuchowie w roku szkolnym 2021/2022 proponuje Wam następujące profile kształcenia:

http://www.lo-tuchow.pl/index.php/rekrutacja?fbclid=IwAR1IGGxanjiTwpJfg9-i_-TQbFrSIKVhRpZZPasheT4_CLGddpJ89UNXbGY

Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Tuchowie

https://ckziu.tuchow.pl/2021/03/08/oferta-edukacyjna-na-rok-szkolny-20212022/

 

...Read More »

Życzenia od Samorządu Uczniowskiego z okazji Dnia Kobiet

...Read More »

Projekt „Na Baśniowej Górze”

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas czwartych naszej szkoły mogą wziąć udział w projekcie pt. „Na Baśniowej Górze”. W jego ramach dzieci wykonują różnorodne zadania tematycznie związane z popularnymi i mniej znanymi baśniami.

A oto zadania zaproponowane przez organizatorów na luty i najciekawsze prace nadesłane przez uczniów.

 

JĘZYK...Read More »


"Królewskie rymowanki" - odbiór nagród

Wszystkich uczestników klas IV-VIII Historycznego Konkursu Szkolnego „Królewskie rymowanki” zapraszamy po odbiór nagród i upominków do biblioteki szkolnej. 

...Read More »

III Wirtualny Rajd Tropem Wilczym

4 marca nasza szkoła wzięła udział w Wirtualnym III Rajdzie Tropem Wilczym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach. Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julia Piątek z klasy VII c, Damian Wiejacki oraz Mateusz Wilga z klasy VI c przystąpiła do konkursu na temat Żołnierzy...Read More »


Światowy Dzień Świadomości Autyzmu „Bądź niebieski”

Niektórzy ludzie z autyzmem wiodą życie w ciszy, zamknięci w sobie, inni szaleją, bo rzeczywistość ich przytłacza. Niektórzy z nich nigdy nie nauczą się poprawnie dziękować. Są jednak tacy, którym ten zwrot tak lekko przechodzi przez usta, że sprawiają wrażenie, jakby rozumieli, co im się właśnie wymsknęło. Niektórzy...Read More »


Sukces w konkursie na projekt znaczka pocztowego o Żołnierzach Wyklętych

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach. Temat konkursu związany był z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który obchodziliśmy 1 marca. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie znaczka pocztowego o Żołnierzach Wyklętych. Nasza szkoła zgłosiła ponad 20...Read More »


BohaterOn-włącz historię

Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji „BohaterOn-włącz historię”. Akcja trwała do 31 października, dziś otrzymaliśmy dyplom uczestnictwa i podziękowania J Dla nas satysfakcją jest radość, jaką sprawiły dzieci Powstańcom Warszawskim, śląc podziękowania, „dobre słowo”, serca, uśmiechy i moc pozdrowień. Akcja, w której uczestniczy co roku...Read More »


KONKURS DLA UCZNIÓW KLAS 1-3 NA NAJCIEKAWSZY STRÓJ Z OKAZJI  DNIA ŚW. PATRYKA

REGULAMIN KONKURSU

Cel konkursu: poznawanie kultury krajów anglojęzycznych.

Termin konkursu: 17.03.2021

Uczestnicy: uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej w Tuchowie

Opis konkursu: Jedną z najbardziej znanych tradycji obchodów dnia św. Patryka jest noszenie w tym dniu ubrań w kolorze zielonym, dlatego zapraszamy wszystkich uczniów klas 1-3 do udziału w konkursie na najciekawsze przebranie, warunek jest...Read More »


Doradztwo zawodowe w ramach projektu - „SPINKA”

DORADZTWO ZAWODOWE W RAMACH PROJEKTU SPINKA
Przypominamy, że zajęcia w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II zostały zakończone w zeszłym roku szkolnym. Jednak zapraszamy na konsultacje indywidualne w szkole bądź przez Messenger po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.  

 

...Read More »

Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie rok szkolny 2021/2022

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej przyjmowane będą od 01 marca 2021 r. do 31 marca 2021 r.

Zgłoszenia dla uczniów z obwodu szkoły (tj. Tuchów, Meszna Opacka)  oraz wnioski dla kandydatów spoza obwodu należy pobrać w sekretariacie szkoły  lub ze strony internetowej i złożyć w sekretariacie...Read More »


Walentynki z książką

Bardzo nas cieszy, że podobała Wam się akcja przygotowana przez bibliotekę szkolną i pedagoga a jednocześnie opiekuna samorządu szkolnego. W tym dniu pięknie ubrani na czerwono odwiedzili i pożyczyli sobie książki prawie wszyscy uczniowie klas I- III ! W bibliotece czekała na czytelników niespodzianka, każdy kto wypożyczył książkę mógł poczęstować...Read More »


Konkurs Stop SMOG

Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy mają twórcze pomysły na zagadnienia ekologiczne do wzięcia udziału w konkursie Stop SMOG. Konkurs jest podzielony na kategorie wiekowe. Uczniowie klas I-III mają za zadanie przygotować plakat ilustrujący ich pomysł na walkę ze SMOG-iem. Na uczniów klas starszych czekają zadania literackie. Klasy IV-VI...Read More »


„Na Baśniowej Górze”

 • Read More »

Dzień Bezpiecznego Internetu

9. lutego obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Z tej okazji zachęcamy do obejrzenia krótkiej prezentacji:

...Read More »

Wielka Liga Czytelników dla uczniów klas II i III rozstrzygnięta!!!

29 stycznia 2021 r. ostatnia grupa uczniów przystąpiła do testu ze znajomości książki Justyny Bednarek „Nowe przygody dziesięciu skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite)

Wyniki konkursu:

Kategoria wiekowa – uczniowie klas drugich

Mistrz Czytelnictwa                 Laura Sajdak         kl. 2 d

I Wicemistrz Czytelnictwa          Adam Czuba ...Read More »


NOWY plan lekcji

Informujemy, że od 01 lutego /poniedziałek/  rozpoczynamy II okres. W związku z tym, od tego dnia, będzie obowiązywał nowy plan zajęć – został on zamieszczony w zakładce PLAN LEKCJI.

...Read More »

Eliminacje do III Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Everybody can sing” dla uczniów Szkoły Podstawowej w Tuchowie

 

Aby wziąć udział w konkursie, należy przesłać video nagranie wybranej piosenki w języku angielskim za pomocą edziennika do organizatorów konkursu: uczniowie klas 1-4 do p. Anety Rzeszutko, uczniowie klas 5-8 do p. Katarzyny Stelmach.

Ostateczny termin przesyłania nagrań: 8.03.2021. Wyniki eliminacji zostaną ogłoszone 12.03.2021, 3 najlepszych solistów, wybranych przez jury, przechodzi do etapu GMINNEGO.

Rozstrzygnięcie etapu...Read More »


,,Pan Tadeusz’’ w klasie ósmej i nie tylko

            Jedną z lektur obowiązkowych na egzaminie ósmoklasisty jest dzieło Adama Mickiewicza ,,Pan Tadeusz’’. Książka nie jest chętnie czytana przez uczniów, bo jest obszerna, napisana wierszem…

Podczas nauczania zdalnego uczniowie klasy ósmej podjęli trud napisania zadanych prac.

Jak zawsze, zachęcam do lektury wybranych zadań.

 

Temat 1: ,,Pan Tadeusz’’ jako dzieło...Read More »


Wyniki konkursu szkolnego "Moja budowla ze śniegu"

            Bardzo nas cieszy liczny udział w konkursie szkolnym „Moja budowla ze śniegu”. Naszym celem było dostarczenie Wam dawki świeżego powietrza, chwili dobrej zabawy, relaksu i kreatywności. Właśnie za tę kreatywność chcemy pochwalić zwycięzców. Wszystkim dziękujemy za udział w zabawie, za przesłanie zdjęć i troszkę wysiłku.

            Przypominamy, że zdjęcia, które...Read More »


Zdjęcia nadesłane do konkursu KONKURS „Moja budowla ze śniegu”

Zdjęcia nadesłane do konkursu KONKURS „Moja budowla ze śniegu”

 

...Read More »

EGZAMIN ÓSMOKLASISTY - nowe wymagania

W 2021 r. egzaminy ósmoklasisty będzie przeprowadzony wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych zawartych w dołączonych do rozporządzenia załącznikach, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej kształcenia ogólnego.

Egzamin ósmoklasisty w 2021 r.

Język polski

 • Przeprowadzany na podstawie wymagań egzaminacyjnych, zawierających ograniczony zakres wymagań podstawy programowej, w tym skróconą...Read More »

AKTUALIZACJA!!! Zmiana terminu nadsyłania prac do konkursu „Moja budowla ze śniegu”

>>AKTUALIZACJA REGULAMIU<<<

W związku z prośbami płynącymi od uczniów oraz rodziców zainteresowanych konkursem informujemy, iż Organizator wprowadził zmiany do regulaminu konkursu.
Zmiany dotyczą terminu nadsyłania fotografii. Na zdjęcia czekamy do niedzieli 24 stycznia (godz. 20)

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie.

Zachęcamy uczniów naszej...Read More »


,,Czytam z klasą - Lekturki spod chmurki" w klasie 2 d

22 grudnia 2020r. uczniowie klasy 2d zakończyli realizację I Modułu międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z klasą – Lekturki spod chmurki”- edycja II EKOlogiczna.

23 września 2020r. dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do realizacji zadań. Przygotowały lekturniki, chmurkę Tosię oraz...Read More »


Klasa 2a uczestnikiem Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Czytam z klasą”.

Uczniowie klasy 2a zakończyli realizację I MODUŁU projektu edukacyjnego, wspierającego rozwój czytelnictwa wśród uczniów klas I-III. Jest to już druga edycja – EKOlogiczna.

Wykonaliśmy wszystkie zadania zawarte w regulaminie, część w czasie nauki stacjonarnej, część w czasie nauki zdalnej. Uczniowie zapoznali się z treścią lektury „Drzewo do...Read More »


Powrót uczniów do nauki po feriach

Zgodnie z ostatnimi decyzjami Ministra Edukacji i Nauki, od poniedziałku, 18 stycznia br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w ścisłym reżimie sanitarnym.  

Od 18 do 31 stycznia 2021 r. uczniowie klas IV-VIII pozostają w trybie pracy zdalnej, na zasadach obowiązujących dotychczas. 

Read More »

WYNIKI!! VIII Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej Tuchów 2020

Klasy 1-3
I miejsce: Kornelia Wójcik – Piotrkowice
II miejsce: Izabela Damian – Lubaszowa
III miejsce: Kinga Januś – Tuchów
                 Kamil Knapik – Tuchów
 
Wyróżnienie: Julia Sajdak – Tuchów
 
Klasy 4-6
I miejsce : Jakub Baran – Lubaszowa
II miejsce: Gabriela Więcek – Piotrkowice
III miejsce: Amelia Witkowska – Lubaszowa
   ...Read More »

Świąteczna Historia - Jasełka oraz Życzenia Świąteczne i Noworoczne dla całej społeczności szkolnej

Jasełka oraz Życzenia Świąteczne i Noworoczne dla całej społeczności szkolnej od Dyrektora szkoły, ks. proboszcza, a także Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego.

 

...Read More »

Życzenia Świąteczne i Noworoczne od uczniów i wychowawcy klasy 4b oraz opiekunów świetlicy

 

...Read More »

Coraz bliżej Święta…

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji o tradycjach Świąt Bożego Narodzenia.

 

...Read More »

,,Miejsce, gdzie rodzi się magia, nadzieja i miłość''. W ,,Tajemniczym ogrodzie’’ klasy 5 a

Motto:

,,W świecie musi być mnóstwo czarów, tylko ludzie

nie wiedzą, jak one wyglądają i jak je czynić.

Może trzeba zacząć od tego, by uwierzyć, że stanie się

coś dobrego i wierzyć w to, dopóki się naprawdę nie stanie’’.

 

Gdy za oknem zrobiło...Read More »


Rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu „Selfie z misiem”

Miło nam poinformować o rozstrzygnięciu  konkursu  z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia przypadającego na 25 listopada. W konkursie wzięło udział 25 uczniów z klas I – III. 

Niezależne jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce ex eaquo:

Alicja Płachno, 1a

Julia Płachno, 1b

 

II miejsce ex eaquo:

Wojciech Igielski, kl.3c

Szymon Habryło, kl. 1a

 

III miejsce ex eaquo:

Ernest Krzyżanowski,...Read More »


Niespodzianka od Św. Mikołaja

Jeżeli chcesz zobaczyć niespodziankę od Św. Mikołaja kliknij w poniższy link-udanej zabawy!!!
 

...Read More »

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

https://biteable.com/watch/mdzon-2738754?fbclid=IwAR2SUaTtGHs8934SmfeCoIE0cXw2LA4tyCs5UmAoULP62Jp91dG-QY0rZ4Q

...Read More »

Muzyczny Kalendarz Adwentowy

Najwyższy czas zacząć odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszam wszystkich do zabawy, która wprowadzi nas w świąteczny klimat i umili oczekiwanie na ten wspaniały czas.

Codziennie kliknij w odpowiednią datę i wysłuchaj przygotowaną na ten dzień piosenkę świąteczną w języku angielskim. Znajdą się tutaj piosenki...Read More »


Konkurs dla uczniów klas drugich

Zachęcamy uczniów klas 2 Szkoły Podstawowej w Tuchowie do wzięcia udziału w projekcie czytelniczym z języka angielskiego „Reading is magic.” Celem projektu jest wzbogacenie zakresu słownictwa, zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego, poznanie literatury obcojęzycznej, radość z samodzielnego czytania w języku angielskim, rozwijanie umiejętności słuchania i czytania ze zrozumieniem.

Więcej informacji...Read More »


Wyniki Szkolnego Konkursu „Z Różańcem Świętym w dłoni”

Ogłoszony w październiku konkurs na wykonanie różańca został rozstrzygnięty. W konkursie wzięło udział ponad 90 uczniów klas I – IV . W każdej kategorii wiekowej Zostali wyłonieni zwycięscy trzech pierwszych miejsc. Ze względu na wielość i różnorodność prac, piękne wykonanie i  pomysłowość, zostało przyznanych także wiele wyróżnień.

Komisja konkursowa w składzie:

Patrycja...Read More »


WIRTUALNE ANDRZEJKI

Świetlica Szkolna i Samorząd Uczniowski zapraszają wszystkich uczniów na WIRTUALNE ANDRZEJKI!

Jeśli chcesz poznać co czeka Cię w przyszłości i dowiedzieć się co nieco o andrzejkowych tradycjach KLIKNIJ W LINK:
 
 

...Read More »

VIII Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej online

Zachęcamy do wzięcia udziału w VIII Gminnym Konkursie Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej online organizowanego przez Szkołę Podstawową w Tuchowie.

Regulamin konkursu

Karta zgłoszenia uczestnika

Zgodna na przetwarzanie danych osobowych

Zgodna rodzica

...Read More »

Zapraszamy do udziału w akcji Eko-Zwierzaki

Oprócz trwającej do 15 grudnia zbiórki używanych koców, kołder oraz karmy dla bezdomnych zwierząt, zachęcamy do wsparcia potrzebujących zwierzaków również w innej formie. Żeby pomóc, należy zbierać puste pojemniki po tuszu do drukarek atramentowych. W szkole pojawią się specjalne pudełka z logo akcji Eko-Zwierzaki, do których, po powrocie do...Read More »


KONKURS FOTOGRAFICZNY„SELFIE Z PLUSZOWYM MISIEM”

25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy z nas miał pewnie lub nadal ma ulubionego misia, który był z nami na dobre i na złe . Misia od mamy, taty lub cioci J

W związku z sytuacją epidemiologiczną w całym kraju zachęcamy Was do udziału w konkursie,...Read More »


Wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego „Królewskie rymowanki” dla klas IV – VIII

Prze cały październik uczniowie klas IV –VIII układali rymowanki o wybranym władcy Polski.  W tej kategorii wiekowej popularnością cieszyli się Piastowie – Mieszko I, Bolesław Chrobry oraz Kazimierz Wielki. Rymowanki ułożyło 34 uczniów. Komisja konkursowa oceniła prace pod kątem zastosowanych rymów, zgodności zawartych w tekście faktów Read More »


Regulamin wypożyczania sprzętu komputerowego znajdującego się na wyposażeniu Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

W dziale

 został zamieszczony „Regulamin wypożyczania sprzętu komputerowego znajdującego się na wyposażeniu Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie”. 

 

...Read More »

Zuzanna Kras zdobyła II miejsce w finale Grand Prix Krakowa w biegach przełajowych 2020

Zuzanna Kras – uczennica klasy 8c, zdobyła II miejsce w finale Grand Prix Krakowa w biegach przełajowych 2020 – cykl czterech biegów trwających od marca do listopada. Zuzanna zdobyła 75 punktów, a do pierwszego miejsca zabrakło jej tylko 3 punktów.

Dzisiaj również wywalczyła III miejsce w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Biegach...Read More »


Wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego „Królewskie rymowanki”. Klasy I-III

Ogłoszony w październiku konkurs „Królewskie rymowanki” dobiegł końca. Konkurs był finałem projektu edukacyjnego „Kazimierzowskie wędrówki”. Przeznaczono go dla trzech grup wiekowych: klasy I-III, IV-VI oraz VII – VIII.

Dzieci z klas  I – III miały za zadanie wykonać portret wybranego władcy Polski techniką kolażu. Na konkurs zgłoszono...Read More »


POMOC DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT

POMOC DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT zbiórka koców, kołder, karmy

Szkoła Podstawowa w Tuchowie zwraca się z prośbą o pomoc dla bezdomnych zwierząt. Wraz z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oddział w Tarnowie organizujemy zbiórkę używanych koców, kołder oraz karmy. Od poniedziałku 16 listopada 2020 r. przed szkołą wystawione będzie pudło w...Read More »


"Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?" 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości

„Pytasz się, synu, gdzie jest i jaka?
W niewymierzonej krainie leży.
Jest w każdym wiernym sercu Polaka,
Co o nią walczył, cierpiał i wierzył”

Antoni Słonimski

Listopad to czas zadumy, wspomnień i refleksji na trudne tematy: odejścia, śmierci i tęsknoty. Dla nas –...Read More »


Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie w sprawie: wprowadzenie modelu kształcenia mieszanego (hybrydowego) w edukacji wczesnoszkolnej

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie w sprawie: wprowadzenie modelu kształcenia mieszanego (hybrydowego) w edukacji wczesnoszkolnej (dla uczniów klasy 1b).

Pobierz Zarządzenie Dyrektora

...Read More »

2 listopada - dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie (w sprawie organizacji roku szkolnego), 2 listopada jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

...Read More »

PAMIĘTAMY O NASZYCH PRZODKACH

Jak co roku młodzież  najstarszych klas naszej szkoły sprzątała cmentarze wojenne oraz Stary Cmentarz w Tuchowie. 23 października uczniowie klasy 8c, a wśród nich członkowie nowo wybranej Młodzieżowej Rady Gminy, udali się zaopatrzeni w grabie, rękawice, worki i chęć do pracy na ulicę Leśną oraz Widok, aby...Read More »


Akcja Szkoła Pamięta

Jak co roku w czasie zbliżającego się Święta Zmarłych Ministerstwo Edukacji Narodowej zachęca uczniów do podjęcia działań związanych z upamiętnieniem historii małych ojczyzn, lokalnych bohaterów, ważnych rocznic. Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego...Read More »


„Królewskie rymowanki” - informacja dotycząca konkursu

Ze względu na przejście klas IV – VIII w tryb zdalnego nauczania prosimy, aby prace na konkurs „Królewskie rymowanki” przesyłać na adres szkolnerymy2020@gmail.com

Przypominamy również, że chętni uczniowie z klas I – III wykonują wyłącznie portret wybranego władcy Polski techniką kolażu. Prace plastyczne proszę złożyć do wychowawcy,...Read More »


KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY ZAWIESZENIE ZAJĘĆ STACJONARNYCH DLA KLAS 4 - 8

Decyzją Prezesa Rady Ministrów, w okresie od 24 października do 8 listopada zostają  zawieszone zajęcia stacjonarne dla klas 4 – 8. Zajęcia dla tych klas będą odbywały się w formie pracy zdalnej według obowiązującego dotychczas planu zajęć. Informacje od nauczycieli dotyczące formy zajęć będą zamieszczone w zakładce Zadania Domowe w...Read More »


II Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie "Szlakiem po Tuchowie i okolicach" zostaje odwołany

Z przyczyn od nas niezależnych II Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” zostaje odwołany. Konkurs odbędzie się w innym terminie.

Koordynator konkursu

Beata Gut – Lisak

...Read More »

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie w sprawie: wprowadzenie modelu kształcenia mieszanego (hybrydowego)

Zarządzenie Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie w sprawie: wprowadzenie modelu kształcenia mieszanego (hybrydowego)

Pobierz Zarządzenie Dyrektora

klasa sala
klasa godzina wejścia do budynku szkoły sala
2a 1130 34
2b 1000 Read More »

Odbiór zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, iż odbiór zaświadczeń zawierających szczegółowe wyniki egzaminu ósmoklasisty będzie możliwy 31 lipca 2020 r. /piątek/.

Harmonogram odbioru zaświadczeń:

Klasa 8A – w godzinach od 9.00 do 10.00

Klasa 8B – w godzinach od 10.15 do 11.15

Klasa 8C – w godzinach od 11.30 do 12.30

Jeśli odbiór zaświadczeń nie będzie możliwy w/w...Read More »


Informacja dotycząca odbioru oryginałów i kopii zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Szanowni Rodzice i Uczniowie klas ósmych,

informujemy, że 30 lipca 2020 r. od godz. 8.00-12.00 w sekretariacie szkoły będą do odbioru hasła dostępu do Zintegrowanego Interfejsu Użytkownika (ZIU) https://wyniki.edu.pl, gdzie opublikowane zostaną indywidualne wyniki egzaminów ósmoklasisty.

Logowanie do systemu będzie możliwe od 31 lipca br. od...Read More »


Informacja dla rodziców dzieci przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2020/2021

Rodzice dzieci – przyjętych do klasy I w roku szkolnym 2020/2021, którzy składali wnioski w wersji elektronicznej zobowiązani są dostarczyć do sekretariatu szkoły oryginały dokumentów wraz ze zdjęciem dziecka o wymiarach 30×42 mm w terminie od 03 do 21 sierpnia 2020 r. w godzinach 800-1200

...Read More »

INFORMACJA dotycząca stołówki szkolnej

DYREKTOR SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. STANISŁAWA STASZICA W TUCHOWIE INFORMUJE, ŻE KARTĘ ZGŁOSZENIA DZIECKA DO STOŁÓWKI SZKOLNEJ NALEŻY ZŁOŻYĆ W TERMINIE OD 10.08.2020 r. DO 26.08.2020 r. U PANI INTENDENTKI W GODZ. OD 800 DO 1200.

Karta zgłoszenia dziecka do stołówki szkolnej

Karta zgłoszenia dziecka do świetlicy szkolnej

...Read More »

550 lat Oświaty w Tuchowie – wyniki konkursu

6 lipca 2020 r. rozstrzygnięto Gminny Konkurs na Pieczęć „550 lat Oświaty w Tuchowie” zorganizowany przez nauczycieli Szkoły Podstawowej w Tuchowie.

W konkursie wzięło udział 22 uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i średnich Gminy Tuchów. Niezależne jury przyznało I miejsce Karolowi Kierońskiemu ze Szkoły Podstawowej w Tuchowie, a...Read More »


I miejsce Karola Szczerby z klasy 3b w Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Kaktus"

Karol Szczerba z klasy 3b (już 4b 🙂) został laureatem I miejsca Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego „Kaktus” zorganizowanego przez Szkołę Podstawową z Oddziałem Dwujęzycznym im. Piotra Michałowskiego w Krakowie pod patronatem: Wojewody Małopolskiego, Marszałka Województwa Małopolskiego, Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty, Rektora Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Towarzystwa Miłośników...Read More »


Stypendium Burmistrza Tuchowa

 

Uczniowie szkół podstawowych (z wyłączeniem klas I-III) mogą ubiegać się o stypendium Burmistrza Tuchowa w ramach „Programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży z terenu gminy Tuchów”.

Wnioski o przyznanie stypendium można składać w sekretariacie Gminnej Administracji Oświaty ul. Jana Pawła II 4, w terminie do 10 lipca 2020 r.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie informuje, że świadectwa szkolne dla uczniów klas I – VII będą rozdawane przez wychowawców w dniu, w którym dzieci będą oddawały podręczniki szkolne.

Uczniowie, którzy już oddali podręczniki szkolne, zostali poinformowani przez wychowawców za pośrednictwem wiadomości w e-dzienniku o...Read More »


Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020 w formie tradycyjnej odbędzie się 26 czerwca 2020 r. o godzinie 1000  w hali MOSiR tylko dla uczniów klas ósmych z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Wejście do szkoły będzie wg harmonogramu:

Read More »

,,…Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać’’, czyli wypracowania uczniów klasy siódmej

Po raz ostatni w tym roku szkolnym zapraszam do lektury wypracowań uczniowskich. Powstały, kiedy dzieci uczyły się w domach podczas trwającej epidemii koronawirusa. Może to były tylko rozprawki, przemówienia, opowiadania, sprawozdania… Mało medialne, bo bez obrazków. Jednak są świadectwem pracy uczniów, ich pomysłowości, staranności i przygotowania do kolejnego...Read More »


Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”

Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” organizowany jest pod patronatem Rady Europy, a w 1994 roku został wpisany do kalendarza imprez Organizacji Narodów Zjednoczonych do Spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).
Inicjatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Kangourou Sans Frontières” z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku jednocześnie...Read More »


Klasa Ia w świecie wierszy. Finał ogólnopolskiego projektu  „Czytam z klasą”

Projekt czytelniczy realizowany był w ciągu całego roku szkolnego, również w czasie nauki zdalnej. Składał się z trzech modułów. W ostatnim, III Module uczniowie poznawali wiersze  J. Brzechwy i J. Tuwima. Każdy wybrał dowolny wiersz, który zaprezentował kolegom i koleżankom na spotkaniach online. Realizując pozostałe zadania, uczniowie wykonali...Read More »


"Czytam z klasą" - pokaz mody klasy 1c

Pokaz mody baśniowej w wykonaniu uczniów klasy 1 c, w ramach projektu edukacyjnego Czytam z klasą.

...Read More »

550 lat Oświaty w Tuchowie – INFORMACJA dotycząca konkursu

Uwaga, że względu na sytuację epidemiczną jaka obecnie panuje w Tuchowie, rozstrzygnięcie Gminnego konkursu na pieczęć „550 lat Oświaty w Tuchowie” zostaje przeniesione na lipiec 2020 r.

Szczegółowe terminy będą podane w najbliższym czasie na stronie internetowej szkoły oraz Urzędu Miejskiego w Tuchowie. Prosimy o cierpliwość.

Organizatorzy

...Read More »

Informacja dotycząca egzaminów ósmoklasisty

Na podstawie pisma otrzymanego dziś, tj. 15 czerwca 2020 r., od organu prowadzącego informujemy, że zamknięte pozostają wszystkie jednostki oświatowe w terminie od 05 do 19 czerwca 2020 r.

Mimo zamknięcia wszystkich jednostek oświatowych, egzaminy dla uczniów ósmych klas odbywają się bez zmian w dniach 16 – 18 czerwca 2020 roku,...Read More »


Informacja - AKTUALIZACJA

AKTUALIZACJA

Na podstawie pisma otrzymanego dziś, tj. 15 czerwca 2020 r., od organu prowadzącego informujemy, że zamknięte pozostają wszystkie jednostki oświatowe w terminie od 05 do 19 czerwca 2020 r.

Mimo zamknięcia wszystkich jednostek oświatowych, egzaminy dla uczniów ósmych klas odbywają się bez zmian w dniach 16 –...Read More »


Zdalny Piknik Szkolny 2020

Rok 2020 jest wyjątkowy, gdyż świętujemy 680 rocznicę lokacji naszego miasta, Tuchowa.
16 maja mieliśmy wspólnie świętować podczas Pikniku Szkolnego lecz pandemia zniweczyła nasze plany. My jednak się nie poddaliśmy i zaprosiliśmy Was do udziału w Zdalnym Pikniku Szkolnym, w którym wzięliście licznie udział. Dziękujemy Wam za to...Read More »


Dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuchowie dodatkowymi dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są:

 • 12 czerwca 2020 (piątek)
 • 16 czerwca 2020 (wtorek) – egzamin ósmoklasisty
 • 17 czerwca 2020 (środa) – egzamin ósmoklasisty 
 • 18 czerwca 2020 (czwartek) – egzamin ósmoklasisty 

W tych dniach nie będą realizowane zajęcia dydaktyczne – w tym zajęcia zdalne.

...Read More »

550 lat Oświaty w Tuchowie - gminny konkurs

Z A P R O S Z E N I E

 do wzięcia udziału

w gminnym konkursie na pieczęć
„550 lat Oświaty w Tuchowie”

 organizowanego przez Szkołę Podstawową
im. Stanisława Staszica w Tuchowie

pod patronatem Burmistrza Tuchowa

Regulamin oraz szczegółowe...Read More »


Podsumowanie akcji "100 obrazów św. Jana Pawła II na Jego setne urodziny"

Kochani! Jesteście niesamowici! W akcję „100 obrazów św. Jana Pawła II na Jego setne urodziny”, zorganizowaną dla uczczenia naszego Świętego Rodaka, włączyło się ponad stu!!! odważnych, którzy najpierw sięgnęli po słowa Jana Pawła II, a następnie wykonali Jego obraz.
Wasze prace w łącznej liczbie 115!!!, które wykonaliście różnymi...Read More »


Zarządzenie Dyrektora w sprawie procedur bezpieczeństwa na terenie szkoły

W dziale DOKUMENTACJA została dodana zakładka PROCEDURY COVID-19, w której umieszczono Zarządzenie Dyrektora szkoły oraz procedury bezpieczeństwa w okresie pandemii COVID-19 na terenie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Procedury COVID-19

Jednocześnie informujemy, że od 16 marca (poniedziałek)...Read More »


Nauka zdalna podczas zawieszenia zajęć w szkołach

Epodreczniki.pl, podręcznik internetowy „Włącz Polskę”, portale edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia czy Biblioteka Cyfrowa Ośrodka Rozwoju Edukacji to strony, które mogą być wykorzystywane do zdalnej pracy z uczniami w okresie zawieszenia zajęć dydaktyczno-wychowawczych. 

Nauka zdalna – strona MEN

...Read More »

Pasma edukacyjne TVP, TVP ABC i TVP Kultura – propozycje dla uczniów

Pasmo edukacyjne w TVP ABC

Już od ubiegłego tygodnia kanał TVP ABC w godzinach 8:00-13:00 emituje codzienne, edukacyjne pasmo dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Programy te nie są przerywane reklamami. Wśród wielu propozycji jest m.in. codzienny program „Al-chemik”, który w przystępny sposób wyjaśnia zjawiska chemiczne i fizyczne oraz...Read More »


Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych

Zgodnie z decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 marca 2020 r.
Od dnia 12.03.2020 r ( czwartek) zawieszamy zajęcia dydaktyczno-wychowawcze do 25 marca 2020 r.
W tych dniach stołówka szkolna będzie nieczynna.
Dowozu nie ma.

W dniach 12 i 13.03.2020 r (tj czwartek, piątek) Szkoła Podstawowa im. Stanisława...Read More »


O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi

Przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania dotyczące zawieszenia zajęć w szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowych, a także kwestie dotyczące zasiłku, pracy zdalnej oraz zajęć na uczelniach wyższych.

 

O czym należy wiedzieć? Zawieszenie zajęć w szkołach, przedszkolach, placówkach oświatowych – pytania i odpowiedzi

...Read More »

Doradztwo zawodowe w ramach projektu - „SPINKA”

Od 1 września 2017 roku w naszej szkole działa Szkolny Punkt Informacji i Kariery, utworzony w ramach projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II, finansowany z funduszy unijnych.
W ramach projektu prowadzone są zajęcia indywidualne oraz warsztaty grupowe. Warunkiem uczestnictwa jest dostarczenie formularza zgłoszenia.
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem rekrutacji i...Read More »

OBCHODY DNIA ŚW. PATRYKA – KONKURS DLA KLAS 1-3

...Read More »

Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia

Co musisz wiedzieć o koronawirusie ? Zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia

Ważne telefony : 666 035 666, 602 430 042 to całodobowe telefony dyżurne Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnowie.

Stacja ma swoją siedzibę przy ul. Mościckiego 10.

W godzinach pracy placówki działają również telefony: +14 621 70...Read More »


A na ganku po południu ciocia Róża przy lichtarzu marzy w półśnie o plaży nad Morzem Bałtyckim, czyli o Szkolnym Konkursie Ortograficznym

25 lutego 2020 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. Wzięło w nim udział 14 uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Dzieci z uśmiechem zasiadły w ławkach. Następnie przejęte, z uwagą, zapisywały kolejne zdania dyktanda ze słuchu. Niełatwego tekstu, o czym świadczą błędy popełnione...Read More »


Rekomendacja Ministra Edukacji Narodowej ws. koronowirusa.

rekomendacje koronawirus-2

Rekomendacje Ministra Edukacji Narodowej w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się, w niektórych krajach europejskich, przypadkami zachorowań na koronawirusa.

Wejście główne (od boiska) Wejście boczne (od hali)
godzina klasa nr w dzienniku godzina klasa
dzień dowóz odwóz
Wołowa Kielanowice Dąbrówka Tuchowska Wołowa Kielanowice Dąbrówka...Read More »

I Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”

4 kwietnia 2019 roku w Domu Kultury w Tuchowie odbył się I Gminny Konkurs Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”. Edycja I została poświęcona czasom legendarnym. Bardzo się cieszymy, że na nasze zaproszenie odpowiedziało sześć szkół. Uczestnicy wykonali piękne prace plastyczne. W zespołach trzyosobowych odpowiadali na...Read More »


Fotorelacja ze Szkolnego etapu konkursu recytatorskiego Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą

...Read More »

Fotorelacja z wycieczki klasy IV d do Krakowa

...Read More »

Droga Krzyżowa tuchowskich gimnazjalistów w Bazylice Mniejszej w Tuchowie

29 marca 2019 roku uczniowie tuchowskiej Szkoły Podstawowej  przygotowali i przedstawili inscenizowaną Drogę Krzyżową. Wystawiono ją już po raz siódmy a rozpoczynała się słowami Hymnu do miłości „Gdybym mówił językami ludzi i aniołów a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca…” gdyż miłość była motywem przewodnim...Read More »


Wycieczka klas czwartych do Krakowa

25.03.2019 r. klasy czwarta „b” oraz czwarta „c” wyjechały na wycieczkę do Krakowa. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym wybraliśmy dwa miejsca, które odwiedziliśmy – Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius oraz Centrum Nauki i Zabawy Klockoland.

W Collegium Maius, najstarszym budynku uniwersyteckim w Polsce uczniowie wzięli udział w lekcji poświęconej roli...Read More »


Uczniowie ze Staszica mistrzami ortografii!

Miło mi poinformować, że 25 marca 2019 roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie wzięli udział w Gminnym Konkursie Ortograficznym i zdobyli w każdej z trzech kategorii tytuł Mistrza Ortografii.

W kategorii klasy I-III Mistrzem Ortografii został Karol Szczerba z klasy 2 B. Drugie miejsce...Read More »


Wyniki III Szkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Kazimierza Karwata

Zacne Jury tegorocznego III Szkolnego Konkursu Recytatorskiego im. Kazimierza Karwata w składzie: Miłosława Strzelczyk, Elżbieta Moździerz oraz Anna Argasińska po przesłuchaniu 12 uczestników konkursu wyłoniło zwycięzców.

Przyznano dwa wyróżnienia: Weronika Bandyk klasa 3c gim.  oraz Ewa Zoń klasa 7b

A także:

 I miejsce Kinga Barnaś klasa 6c

II miejsce Jowita Grzebień klasa 3a gim.

III...Read More »


SZKOLNY KONKURS RECYTATORKI „PRZYJACIELE DZIECI WIERSZEM DO NICH PISZĄ”

SZKOLNY KONKURS RECYTATORKI
„PRZYJACIELE DZIECI WIERSZEM DO NICH PISZĄ”

I. Cele konkursu:

–  upowszechnianie sztuki recytatorskiej wśród uczniów;

– popularyzacja poezji wśród uczniów klas IV-VI;

– zachęcanie dzieci do przezwyciężania własnej nieśmiałości poprzez występy przed publicznością;

– uczenie rywalizacji w przyjemnej atmosferze.

II. Zasady uczestnictwa:

– konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-...Read More »


Gimnazjalna Droga Krzyżowa

...Read More »

III Szkolny Konkurs Recytatorski im. Kazimierza Karwata

...Read More »

„Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka i całego narodu” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, szesnasta edycja konkursu.

14 marca w Woli Radłowskiej rozstrzygnięty został konkurs „Błogosławiona Karolino świeć nam przykładem”.

„Rodzina Bogiem silna staje się siłą człowieka  i całego narodu” – pod takim hasłem odbyła się tegoroczna, szesnasta edycja konkursu.

Na konkurs napłynęło łącznie 596 prac – w tym 412 plastycznych i 184...Read More »


Biblijny Konkurs Tematyczny - Z Dobrą Nowiną przez życie

Miło nam zakomunikować o kolejnym sukcesie Jakuba Różyckiego, ucznia klasy VII B. Jakub został finalistą konkursu biblijnego „Z Dobrą Nowiną przez życie”. Przeszedł z powodzeniem już dwa etapy kwalifikacji i został jednym z 153 uczniów dopuszczonych do finału wojewódzkiego. Warunkiem kwalifikacji było uzyskanie min. 80% poprawności w etapie...Read More »


TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W TUCHOWIE

21.03.2019 r. (czwartek) odbędzie się Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Tuchowie. Rozpoczęcie gry o godzinie 10.00 w sali nr 24. Rozgrywki odbędą się w każdej kategorii wiekowej. Zapraszamy wszystkich chętnych ,,starszych i młodszych!” Osoby zainteresowane proszone są o zapisy u Pani Anny Jantoń w hali MOSiR.

...Read More »

Inaczej, ciekawiej z uśmiechem na twarzy Kalendarz świąt nietypowych w klasie 1b.

Po feriach zimowych do klasy 1b został wprowadzony kalendarz obchodów świąt nietypowych, który pozwala na uatrakcyjnienie pracy z dziećmi, sprzyja wszechstronnemu rozwojowi uczniów, pozwala twórczo i kreatywnie działać.

Pierwszego dnia lutego przy wejściu do sali lekcyjnej nr 37 pojawiły się kartki z kalendarza ze świętami nietypowymi na...Read More »


Jedna jaskółka nie czyni wiosny, czyli o konkursie gramatycznym.

21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. dla upamiętnienia wydarzeń mających miejsce w 1952 r. w miejscowości Dhaka, obecnej stolicy Bangladeszu.

Zginęło wtedy 5 studentów, którzy domagali się nadania językowi bengalskiemu statusu urzędowego. Dzień ten ma na celu...Read More »


„Wielka Liga Czytelników”- uczniowie klasy III a SP na podium w etapie powiatowym.

Miło nam poinformować o imponującym osiągnięciu uczniów klasy III a.

Antoni Różycki, Borys Różycki, Oliwia Bodzioch, reprezentowali naszą szkołę w powiatowym etapie IV Ogólnopolskiego  Konkursu  Czytelniczego „Wielka Liga Czytelników” i zdobyli II miejsce w powiecie tarnowskim.

Uczniom gratulujemy zdobycia tak wysokiego miejsca,...Read More »


Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II  i  III  Szkoły Podstawowej.

W piątek 8 marca w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III. W konkursie wzięło udział dziesięciu uczestników, po dwóch reprezentantów z każdej klasy, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach klasowych.

 Uczestnicy zmierzyli się z wyjątkowo trudnym dyktandem i wykazali dużą znajomością zasad...Read More »


Wyjazd na narty do Laskowej ODWOŁANY

Jutrzejszy (niedziela, 10 marca) wyjazd na narty zostaje odwołany z powodu zamknięcia stacji narciarskiej Laskowa.

...Read More »

REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE - harmonogram

W dniach 11 –13 marca 2019 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w Rekolekcjach Wielkopostnych wg harmonogramu:

KLASY I-III

      11 marca 2019 r. (poniedziałek) klasy I – III –  Parafia w. Jakuba

8:00 – Spotkanie z wychowawcami. (sprawdzenie obecności, pogadanka na temat bezpieczeństwa i zachowania się podczas rekolekcji).

8:30 – 10:25...Read More »


Nabór do KLASY PIERWSZEJ sportowej o profilu ogólnorozwojowym w roku szkolnym 2019/2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie ogłasza nabór uczniów (ur. 2012 r. i młodszych) do KLASY PIERWSZEJ sportowej o profilu ogólnorozwojowym w roku szkolnym 2019/2020

 

...Read More »

Pamięci Żołnierzy Wyklętych

4 marca uczniowie naszej szkoły pod opieką Bernadety Baran i Ryszarda Wrony wzięli udział w Pieszym Rajdzie Tropem Wilczym Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Na zaproszenie organizatora tj. Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Siedliskach odpowiedziało dużo grup z okolicznych szkół. Punktem zbiorczym był cmentarz nr 158 na Garbku...Read More »


I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”

4 marca 2019 r. w Domu Kultury w Tuchowie odbył się I Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”, zorganizowany przez nauczycieli języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Do konkursu zgłoszono 25 utworów. Piosenki prezentowali uczniowie z 7 szkół naszej gminy. Poziom był...Read More »


Rekrutacja do klas I Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie rok szkolny 2019/2020

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie informuje, że zapisy do klasy pierwszej przyjmowane będą od 01 marca 2019 r. do 29 marca 2019 r.

Zgłoszenia dla uczniów z obwodu szkoły (tj. Tuchów, Meszna Opacka)  oraz wnioski dla kandydatów spoza obwodu należy pobrać w sekretariacie szkoły  lub ze strony...Read More »


We wnętrzu u wawelskiego wzgórza podobno mieszkał potężny smok, czyli o Szkolnym Konkursie Ortograficznym

28 lutego 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. Wzięło w nim udział 12 uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Znawcy ortografii pisali dyktando ze słuchu. Pomysł na tegoroczne dyktando znalazłam w ćwiczeniach ,,Język polski 6. Ortografia’’.

Oto fragment: Gdy nie złożono...Read More »


Wielka podróż z mapą.

Uczniowie klas 1 – 3 wyruszyli z wydawnictwem WSiP w wielką podróż po Polsce.

Od lutego wszystkie klasy biorą udział w akcji WIELKA MAPA POLSKI, której celem jest ogólnopolska wymiana pocztówkowa pomiędzy klasami 1 – 3 w całej Polsce.

Dzieci rozpoczęły przygodę z mapą, na której...Read More »


Warsztaty ekologiczne z zakresu ochrony środowiska.

W dniu 15 lutego 2019 roku w Tuchowie w Domu Kultury odbyły się warsztaty ekologiczne z zakresu ochrony środowiska i przeciwdziałania niekorzystnym zmianom klimatu dla uczniów szkoły  podstawowej. Wzięły z nich udział klasa II a i II c wraz z wychowawcami. 

Zajęcia poświecone były następującym zagadnieniom:

26.02.2019 odbyły się szkolne eliminacje do I Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej „Everybody can sing”.

Jury, w składzie: p. Katarzyna Stelmach i p. Wiesław Cieśla, wysłuchało 24 utworów. Po obradach, jury wyłoniło po 2 zwycięzców z każdej grupy wiekowej.

Na etapie gminnym, który odbędzie się 4.03.2019,  naszą...Read More »


Spotkanie o SMOGU i spot promocyjny.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE o SMOGU, które odbędzie się 27 lutego /środa/ o g. 17:00, Dom Kultury w Tuchowie, przy  ul. Chopina 10  Sala Widowiskowa.

...Read More »

Konkurs filmowy: „Młodzi Patrioci XXI wieku. Część II”.

W związku niedawno obchodzoną setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, zachęcamy uczniów klas IV – VIII oraz gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie filmowym pt. „Młodzi Patrioci XXI wieku. Część II”.

...Read More »

KONKURSIE WIEDZY „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” Edycja I. Czasy legendarne

SZKOŁA PODSTAWOWA im. Stanisława Staszica i DOM KULTURY w Tuchowie zapraszają do udziału KONKURSIE WIEDZY „Szlakiem po Tuchowie i okolicach” Edycja I. Czasy legendarne

...Read More »

Wyniki szkolnego etapu Konkursu Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”.

21 lutego 2019 roku odbył się szkolny etap Konkursu Wiedzy o Tuchowie „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”. Piętnastu uczniów klas czwartych oraz piątych przystąpiło do testu, który dotyczył najbardziej znanych legend państwa polskiego. Miło nam poinformować, że do kolejnego etapu zakwalifikowali się:

Mateusz Wilga uczeń klasy IV c –...Read More »


ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE o SMOGU

...Read More »

Dobro zawsze wraca do człowieka… spotkanie podopiecznych Stowarzyszenia „Nadzieja” w Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie współpracuje ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie. Pierwsze spotkanie organizacyjne rozpoczynające współpracę odbyło się w szkole 07.02.2000 roku. Nieformalnie pomagaliśmy sobie od 1997 roku. Spotykamy się na karnawałowych balach integracyjnych, początkowo jeszcze spotkaniach ze Świętym Mikołajem, przygotowujemy...Read More »


Wyniki konkursu "DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU"

W Szkole Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie został zorganizowany szkolny konkurs plastyczny pod hasłem: Dzień Bezpiecznego Internetu. Do konkursu zgłoszono 18 prac plastycznych z klas 4-6.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 14 lutego 2019. W skład komisji wchodziły: p. Aneta Dynak, p. Beata Gut-Lisak, p. Alicja Szpak. Komisja...Read More »


Wielka Liga Czytelników

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”.  Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1-8 oraz ich rodziców. Ma on na celu zachęcenie młodego pokolenia do czytania książek przez wspólne czytanie dzieci wraz z rodzicami. Celem konkursu jest również wyłonienie najlepszych...Read More »


IV Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy "Wielka Liga Czytelników"

W Ogólnopolskim  Konkursie Czytelniczym „Wielka Liga Czytelników”, którego etap szkolno-biblioteczny  trwał od początku grudnia do końca stycznia,  w kategorii wiekowej klas I- IV,  wzięło udział 26 uczniów.

Ich zadaniem było przeczytanie sześciu książek i rozwiązanie do każdej z nich szczegółowego testu.

Warunkiem zaliczenia, było uzyskanie minimum...Read More »


Wyniki konkursów ogólnopolskich z języka angielskiego

Dnia 10.01.2019 odbyły się w naszej szkole 2 konkursy ogólnopolskie zorganizowane przez Centrum Edukacji Ego Partum: Konkurs „Upside Down” dla uczniow klas 4 oraz „Sounds like English” dla uczniów klas 7.

Miło nam poinformować, że najlepsze wyniki uzyskali:

Klasa 4:

Emilia Michałek, klasa 4d – laureatka 3 miejsca w skali kraju...Read More »


Konkursy historyczne

Zapraszamy do udziału w konkursach historycznych:

I. „Szlakiem po Tuchowie i okolicach”

II. „Epizody z najnowszej historii Polski w komiksie”.

Zapraszamy uczniów klas V – VIII oraz gimnazjum do udziału w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej

 1. Cele konkursu:
 • Zainteresowanie uczniów historią Polski z lat: 1917-1990.
 • Utrwalenie w pamięci postaw i...Read More »

Szkolny Klub Gier Planszowych

...Read More »

Recytujemy i malujemy wiersze ks. Jana Twardowskiego po raz siódmy

Nie lubię wierszy pięknych

niech budzą ludzkie sumienie

(ks. Jan Twardowski

fragment Piękne)

 

W dniu 9 stycznia 2019 r. odbył się VII Szkolny Konkurs Recytatorski ,,W magicznym świecie wierszy księdza Jana Twardowskiego’’.

Szacowne jury konkursu stanowili:

ks. Alfons Górowski – proboszcz Parafii pw. Świętego Jakuba Apostoła w...Read More »


Wyniki konkursu „Biblia i przypowieści biblijne”

Otrzymaliśmy wyniki Konkursu „Biblia i przypowieści biblijne”, organizowanego przez Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe „EDI”.  

Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu w kategorii Poziom 1 – dla edukacji wczesnoszkolnej (kl. I-III), Amelia Szablowska uczennica Szkoły Podstawowej w Tuchowie z kl. IIA w skali kraju zajęła 2 miejsce...Read More »


Wizyta w Muzeum Armii Krajowej w Krakowie

9 stycznia 2019 roku uczniowie klasy VIII c wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie.  Młodzież miała okazje uczestniczyć w warsztatach połączonych z grą terenową pt. „Zostań asem wywiadu”.

Podczas dwugodzinnych zajęć uczniowie poznawali tajniki...Read More »


Wyjazdy na narty - dotacja z MSiT

Miło nam poinformować, że Szkoła Podstawowa im. St. Staszica w Tuchowie otrzymała dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki na upowszechnianie sportów zimowych. 

Projekt obejmuje naukę i doskonalenie jazdy na nartach – kierowany jest dla około 70 uczniów naszej szkoły. Będzie on realizowany na stoku „Jurasówka” w Siemiechowie.

...Read More »

Małopolski Konkurs Biblijny

19 XI. 2018 r. w naszej Szkole odbył się Małopolski Konkurs Biblijny

Do etapu rejonowego zakwalifikowano 3 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie Barnaś Kinga, Lisiak Karolina, Różycki Jakub.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniów przygotowali: Ks. Marek Wojak i s. Krystyna Piwowar

...Read More »

II Tuchowski Orszak Trzech Króli

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do wzięcia udziału w orszaku w niedzielę 6 stycznia 2019 r.

Już 6 stycznia II Tuchowski Orszak Trzech Króli

...Read More »

Szkolny ,,Mam Talent"

Szkolny ,,Mam Talent”

20 marca 2017 r. (tj. poniedziałek) społeczność Zespołu Szkół w Tuchowie w dość oryginalny, ale za to bardzo przyjemny i wesoły, by nie powiedzieć huczny sposób świętowała początek wiosny. Samorząd Uczniowski zorganizował w tym dniu bowiem szkolną edycję dobrze znanego telewizyjnego programu ,,Mam Talent”.

Całość...Read More »


Sukces Anny Wąs na eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek 17 marca br. obiekty Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Tarnowie stały się miejscem zmagań finalistów eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tegorocznych eliminacjach na tym szczeblu naszą jednostkę reprezentowali: Anna Wąs (gimnazjum) i Mateusz Wąs (szkoła ponadgimnazjalna).

Tradycyjnie eliminacje składały się z dwóch etapów,...Read More »


Konkurs fotograficzny „PRZYŁAPANI Z KSIĄŻKĄ”

Konkurs fotograficzny „PRZYŁAPANI Z KSIĄŻKĄ”    

Zachęcanie dzieci do czytania książek oraz promowanie czytelnictwa to jeden z najważniejszych celów, jakie stawia przed sobą szkoła. Cel ten jest dla mnie szczególnie ważny, dlatego w naszej klasie stosuję między innymi: wieżę czytelniczą, testy szybkiego czytania, oraz zeszyty czytelnicze „Pożeraczy książek”, które dzieci wykonywały po...Read More »


Samorząd Uczniowski w Zespole Szkół w Tuchowie

1

Samorząd Uczniowski jest jednym z organów szkoły i co roku zaczyna swą działalność od wyborów przewodniczącego.

W Zespole Szkół w Tuchowie są one poprzedzone poważną kampanią wyborczą, w trakcie której kandydaci zapoznają wyborców ze swoim programem, propozycjami zmian w życiu szkolnym, odbywają się też debaty, na których przedstawiciele klas...Read More »


REKRUTACJA DO KLASY I SP

Informujemy, że w dziale Rodzice / Rekrutacja 2017 / 2018 zostały zamieszczone dokumenty potrzebne do zapisania dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej.

...Read More »

„Nie bójcie się iść drogą świętości..."

img_7832

„Nie bójcie się iść drogą świętości;

nie bójcie się codziennie mówić do Chrystusa: pragnę stawać się świętym, czyli takim, jakim Ty, Panie, chcesz, abym się stał;

nie bójcie się codziennie iść za Chrystusem drogą przykazań i Ewangelii, drogą wiary, która działa przez miłość;

nie bójcie...Read More »


Projekt "JUŻ PŁYWAM"

Projekt „JUŻ PŁYWAM”

Zarządzenie Burmistrza Tuchowa w sprawie realizacji projektu „JUŻ PŁYWAM”

...Read More »

Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą

img_4233

1 marca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą’’. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas IV-VI. Recytatorów oceniało jury: wicedyrektor szkoły mgr Wanda Siwek i mgr Katarzyna Krupa.

I miejsce zdobyli uczniowie klasy V b: Oliwia Madejczyk za recytację wiersza ,,Gwałtu, rety, co...Read More »


Pan Ambroży z rózgą krótką na hultajską hordę czyha, czyli o Szkolnym Konkursie Ortograficznym

2 marca 2017 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI.

Wzięło w nim udział 19 uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Znawcy ortografii pisali dyktando ze słuchu.

            Oto wyniki: I miejsce – Julita Wiejacka z kl. VI a, która napisała dyktando bezbłędnie!!! II miejsce – Aleksandra Walocha z kl....Read More »


Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III

img_1432

Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas I-III

Jury w składzie :
mgr Katarzyna Krupa
mgr Renata Gąsior
po wysłuchaniu 18 wykonawców postanowiło przyznać nastepujące miejsca.

I miejsce Jan Szary z klasy III b
II miejsce Julia Ciszek z klasy II c
III miejsce Mikołaj Karpiel z klasy III b oraz...Read More »


Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III Szkoły Podstawowej

W czwartek 9 marca odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III.  W konkursie wzięło udział czternastu uczniów, po dwóch reprezentantów z trzech drugich i czterech trzecich klas, którzy wyłonieni zostali w eliminacjach klasowych.

 Uczestnicy zmierzyli się z wyjątkowo trudnym dyktandem i wykazali dużą znajomością zasad ortograficznych. 

Wyniki...Read More »


Konsultacje z rodzicami

Konsultacje z rodzicami odbędą się zgodnie z harmonogramem:

 • klasy I – III SP środa /1 marca/ godz. 17:00
 • klasy IV – VI SP i klasy GIMNAZJUM czwartek /2 marca/ godz. 17:00.

Rodziców serdecznie zapraszamy!!

...Read More »

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 6, 7, 8 marca 2017 r. uczniowie naszej szkoły biorą udział w Rekolekcjach Wielkopostnych. W tych dniach uczniowie uczestniczą w zajęciach wg zmienionego planu, który znajduje się w e-dzienniku i wychodzą do kościołów pod opieką nauczycieli wg harmonogramu:

Kościół św. Jakuba Ap.

Klasy I – III SP na 4 i...Read More »


Rozstrzygnięto I etap konkursu pn. „Bądź Wielkim”

W kategorii „szkoły podstawowe” do II etapu  X Regionalnego konkursu poświęconego wartościom głoszonym przez św. Jana Pawła II pn. „Bądź Wielkim” zostały zakwalifikowane następujące osoby:

 1. Karolina Lisiak – IVc
 2. Ewa Zoń – Vb
 3. Wiktoria Gąsior – VIB
 4. Krzysztof Skrzyniarz – VIb
 5. Zuzanna Patyk – IV c

Wszystkim laureatom I etapu serdecznie gratulujemy. Zespołowi zakwalifikowanemu do...Read More »


„Deutsch hat was” – Co nam się podoba albo nie podoba w języku niemieckim?

W ubiegłym semestrze czterech uczniów klas trzecich naszego gimnazjum wzięło udział w konkursie zorganizowanym przez  Instytut Goethego w Krakowie pt. „Deutsch hat was” ( Niemiecki ma w sobie „coś” ). Wymaganiem tego konkursu o zasięgu południowopolskim było nakręcenie krótkiego filmiku (max 3 min), który miał pokazać, co uczniów zaciekawiło albo...Read More »


ZIMOWE IGRZYSKA 2017

imag4202

W dniu 16.02. 2017 r. na stoku Jurasówki odbyły się Zimowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Slalomie Gigancie, dla uczniów szkół podstawowych Gminy Tuchów.

W zawodach wzięło udział 55 uczniów z 8 szkół.

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt kl.IV i młodsze okazała się Izabela Srebro z Tuchowa (czas przejazdu 14,6), wyprzedzając Patrycję Piskę...Read More »


Informacja o konkursie recytatorskim dla uczniów gimnazjum w Tuchowie.

Zapraszamy na I Konkurs Recytatorski im. Kazimierza Karwata dla uczniów Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego w Tuchowie. Uczestnik powinien wypełnić kartę zgłoszenia dostępną w bibliotece szkolnej. Wyrecytować dwa wiersze, jeden poety współczesnego, drugi –jednego z laureatów konkursu Liberum Arbitrium. Zgłoszenia przyjmuje koordynator Anna Stanuch-Madej lub Katarzyna Krupa do dnia 23...Read More »


Wyniki konkursu biblijnego

10 stycznia 2017 r. Ogólnopolskie Konkursy Przedmiotowe EDI ogłosiło wyniki konkursu biblijnego. Naszą szkolę reprezentowało 6 uczniów. Przystępując do rywalizacji dzieci miały za zadanie wykazać się ponadprogramowymi wiadomościami z zakresu wiedzy na temat Biblii, zawartych w niej ważniejszych wydarzeń oraz umiejętności interpretacji tekstów biblijnych.

Ogółem w konkursie wzięło udział  692uczestników z...Read More »


Poezja księdza Jana Twardowskiego po raz piąty

W dniu 25 stycznia 2017 r. odbył się V Szkolny Konkurs Recytatorski ,,W magicznym świecie wierszy księdza Jana Twardowskiego’’. Talenty i piękne recytacje oceniało jury: s. Krystyna Piwowar, Anna Jurek i Katarzyna Krupa. A oto wyniki:

KLASY III –IV

 

Read More »

Bal dla podopiecznych Stowarzyszenia Nadzieja

To już kilkanaście lat stałej przyjaźni i współpracy naszej szkoły z podopiecznymi Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych ,,Nadzieja’’.

Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie od 2000 roku spotkania naszych uczniów z członkami stowarzyszenia. Są nim zabawy choinkowe, a wcześniej organizowane u nas w szkole spotkania z...Read More »


Sprawozdanie z kiermaszu bożonarodzeniowego

20161219_140735

 

20 i 21 grudnia 2016r. na trzecim piętrze naszej szkoły odbył się kiermasz bożonarodzeniowy.

Upłynął on w miłej świątecznej atmosferze. Cieszył się dużym powodzeniem. Dzięki hojności darczyńców na przygotowanych stołach pojawiły się świąteczne stroiki, pierniczki, ciasteczka, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne itp. Uzbierana kwota 3 343,38 zł została przeznaczona dla...Read More »


WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO pod hasłem „ NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO

pod hasłem

„ NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA ŚWIĄTECZNA”

Oceny prac konkursowych dokonała komisja konkursowa w składzie:

mgr Katarzyna Skrzyniarz

mgr inż.  Agata Kijowska

mgr Stanisław Maniak

 

Prace oceniono uwzględniając następujące kryteria :

– poprawność merytoryczną

– technikę wykonanej pracy

– oryginalność

– pomysłowość

– estetykę

 

Wyniki konkursu

 

I miejsce – Martyna Mikrut /SP/

I miejsce – Weronika Bandyk /Gimnazjum/

 

II miejsce – Patryk Wąs /SP/...Read More »


Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia

[Not a valid template]

...Read More »

„Jestże dla nas Przebaczenie?...” Jasełka z humorem w Zespole Szkół w Tuchowie

To już tradycja każdej szkoły, że w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną przygotowywane są jasełka dla uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

W czwartek 22 grudnia 2016 roku pokazane zostało przedstawienie bożonarodzeniowe uczniów Zespołu Szkół w Tuchowie. Przygotowały je Renata Gąsior oraz Dorota Surmacz...Read More »


Koncert charytatywny dla Adasia Skrzypka

IMG_6171

W poniedziałek 19 grudnia w Zespole Szkół w Tuchowie odbył się koncert charytatywny „Świąteczne nutki dla Adasia”.

Adaś Skrzypek urodził się 20 grudnia 2015 r., więc jutro będzie obchodził pierwsze urodziny, na co nikt nie dawał mu najmniejszych szans.
Dzięki heroicznej walce rodziców, lekarzy i licznej armii ludzi o dobrym sercu...Read More »


Kiermasz Świąteczny

12922093_975297215886825_690080659_o

Kiermasz świąteczny na III piętrze Szkoły Podstawowej

 

Zapraszamy!!!

Dochód z kiermaszu przekazany zostanie Stowarzyszeniu „Nadzieja”

 

l.p Nazwisko i imię Klasa Tytuł wiersza Miejsce
1. Szary Jan

ZEBRANE PRODUKTY

Przez ostatni miesiąc uczniowie SP i GIM zbierali drobne upominki dla dzieci i młodzieży z oddziału onkologii z Krakowa-Prokocimia. O to co udało się im zebrać:

ZEBRANE PRZEDMIOTY

Read More »


SP -> Ogólnopolski Konkurs Przypowieści Biblijnych – EDI

29 listopada 6 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Przypowieści Biblijne – EDI, którego celem jest pogłębienie wiedzy biblijnej i znajomości Pisma Świętego wśród młodzieży szkolnej.

W konkursie udział wzięli:

kl. IA -Antoni Różycki
kl. IV B – Szymon Koncewicz
Kl. VB – Różycki Jakub
kl. VB – Żołądź Jagoda
kl. VIC –...Read More »

ZS -> Samorząd Uczniowski SP i GIM zapraszają na DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ

Samorząd Uczniowski SP i GIM zapraszają na DYSKOTEKĘ ANDRZEJKOWĄ, która odbędzie się 23 listopada /środa/ w hali MOSiR wg harmonogramu:

 • uczniowie 4-6 od godz. 15 do 17;
 • uczniowie gimnazjum od godz. 17 – 19.

Zapraszamy !!!

...Read More »

GIM -> Otrzęsiny klas pierwszych

7 listopada 2016 roku odbyły się otrzęsiny klas pierwszych gimnazjum.

Uroczystość trwała od 9:40 do 12:20. Prowadziły ją: Natalia Baran (przewodnicząca samorządu uczniowskiego gimnazjum) i Małgorzata Igielska (zastępca). W jury zasiedli: pan dyrektor Józef Wzorek, nauczyciel muzyk – pan Wiesław Cieśla, nauczyciel plastyki – pan Stanisław...Read More »


GIM -> Harmonogram pracy szkoły podczas próbnych egzaminów gimnazjalnych w dniach 23-25 listopada 2016 r.

W dniach 23,24,25 listopada 2016 r. (środa, czwartek, piątek) klasy III Gimnazjum piszą próbne egzamin gimnazjalny.

Klasy przystępują do testów w następującym porządku :

23 listopada             
1230 – 1330 z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie
1340 – 1510 z zakresu jęz. polskiego

24 listopada             
1230 – 1330 część przyrodnicza
1340 – 1510...Read More »

GIM -> DZIEWCZYNY Z PUBLICZNEGO GIMNAZJUM W TUCHOWIE MISTRZYNIAMI MAŁOPOLSKI!

Mało kto wie, ale dzisiaj nasza młodzież z Gimnazjum Publicznego w Tuchowie wywalczyła mistrzostwo małopolski w gimnazjadzie szkolnej!! Dziewczyny w finale wojewódzkim pokonały rówieśniczki z Krakowa 5:1, Naprawy 4:0, Wieliczki 3:0 i zremisowały z Nowym Sączem 4:4!!

Drużyna:

Karolina Karwat (k), Julia Odroniec, Klaudia Łątka, Beata Bartkiewicz, Anna Wąs, Patrycja Barnaś, Izabela...Read More »


ZS -> Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Zespole Szkół w Tuchowie.

10 listopada 2016 r. Dyrekcja, uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół w Tuchowie brali udział w  uroczystej akademii z okazji 98 – mej rocznicy odzyskania  niepodległości przez Polskę.

W Domu Kultury odbyły się akademie dla klas I-VI Szkoły Podstawowej oraz dla klas I –III Gimnazjum.

Program historyczny...Read More »


ZS -> Koncert "Szanty duo"

15 listopada 2016 roku (wtorek) uczniowie naszej szkoły wezmą udział w koncercie „Szanty duo”. 

Klasy wychodzą do hali MOSiR pod opieką nauczycieli wg następującego harmonogramu:

– 9:40 – 10:25 szkoła podstawowa klasy 6 i gimnazjum 1-3

– 10:30 – 11:20 szkoła podstawowa klasy 1-5

 

...Read More »

SP -> Bajkowe Kukiełki Świętują w Niedźwiadzie Dolnej

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Tuchowie wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem „Bajkowe kukiełki” pod honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. Baśni Polskiej w Niedźwiadzie Dolnej z okazji przypadającego 5 listopada Dnia Postaci z Bajek.

W niedzielę 6 listopada 2016 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli brali udział w XVIII już Zlocie Niepodległościowym ,,Łowczówek 2016″, który był jednocześnie 102. rocznicą stoczonej tam bitwy.

Gimnazjaliści oraz szóstoklasiści zebrali się o godz. 10:00 pod szkołą, by następnie razem z dyrekcją oraz...Read More »


SP -> Historyczny spacer po Tuchowie klasy V a

W czwartek 20 października po pierwszej lekcji wybraliśmy się na wycieczkę po Tuchowie. Opiekowały się nami panie Katarzyna Skrzyniarz oraz pani Renata Szeląg.
Pogoda nas nie rozpieszczała, za to humory dopisywały. Pani Szeląg w paru zdaniach nakreśliła nam historię naszego miasta oraz jego położenie. Po tym wstępie wyruszyliśmy spod szkoły...Read More »

FILM ze ślubowania i pasowania na ucznia klas pierwszych SP

Dzięki uprzejmości Pana Wiktora Sajdaka zamieszczamy film ze ślubowania klas pierwszych SP.
 
Film można pobrać za pomocą http://downtube.pl
Read More »

SP -> Ślubowanie klas 1a i 1b Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

27 października 2016 r. w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy 1a i 1b. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły i nauczycieli, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości –...Read More »


ZS -> Organizacja pracy w dniu 31-10-2016 r.

Dyrektor ZS w Tuchowie informuje, że dzień 31-10-2016 r. /poniedziałek/ jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

W tym dniu świetlica szkolna działa od godz. 6:30 – 16:30, stołówka i sklepik szkolny będą nieczynne.

...Read More »

GIM -> Finał Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej oraz poezji śpiewanej „Poszukiwania” 2016

Uczniowie Zespołu Szkól w Tuchowie wzięli udział w turnieju recytatorskim w Żabnie w czwartek 20 października 2016 roku.

Pojechali tam laureaci eliminacji powiatowych: Filip Włodarz ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica uczeń klasy 5 B, Izabela Zając z klasy 1 A oraz Lidia Nowak z klasy...Read More »


GIM -> Ćwilin zdobyty!

Dnia 17.10.2016 r. klasa IIc  wraz z opiekunami: p.Anną Stanuch-Madej, p. Dorotą Cichoraz ks. Markiem Wojakiem uczestniczyła w wycieczce do Limanowej położonej w Beskidzie Wyspowym.

Pierwszym punktem całodziennej wyprawy było zdobycie Ćwilina- szczytu znajdującego się w pobliżu Limanowej. Od samego początku ochoczo ruszyliśmy w drogę. Pomimo zmęczenia...Read More »


SP -> Wycieczka do Gospodarstwa Pasiecznego „Sądecki Bartnik”

img_1378

W październikowy, chłodny piątek, przestał panować lekcji porządek.

Bo oto klasa 3 b i d na wycieczkę jechać dziś chce.

Więc w autobus szybko wsiada, do Bartnika Sądeckiego się zapowiada.

A na miejscu? Oj Kochani… grom atrakcji – zobaczcie sami:

Od zwiedzania zaczynamy, skansen i muzeum oglądamy.

Kolekcje barci, uli, wystawy – przewodnik wyjawia nam...Read More »


Rekord Guinnessa w Zespole Szkół w Tuchowie

01_cf_fb_rekord_rur_ins

17 października uczniowie Zespołu Szkół w Tuchowie wraz z koordynatorami programu „Ratujemy i uczymy ratować” wzięło udział w akcji bicia rekordu Guinnessa w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą liczbę osób!

Do akcji bicia rekordu przyłączyli się również ratownicy medyczni tuchowskiego pogotowia ratunkowego.