Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia SP

ZIMOWE IGRZYSKA 2017

W dniu 16.02. 2017 r. na stoku Jurasówki odbyły się Zimowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Slalomie Gigancie, dla uczniów szkół podstawowych Gminy Tuchów.

W zawodach wzięło udział 55 uczniów z 8 szkół.

Najlepszą zawodniczką w kategorii dziewcząt kl.IV i młodsze okazała się Izabela Srebro z Tuchowa (czas przejazdu 14,6), wyprzedzając Patrycję Piskę z Karwodrzy – 15,0 oraz Oliwię Porębę z Tuchowa – 15,4

W kategorii chłopców kl.IV i młodsi zwyciężyli uzyskując identyczny czas 13,2 Feliks Bielak  i Hubert Kajmowicz  z Tuchowa, wyprzedzając Huberta Kozioła z Siedlisk 13,3

Uczniowie klas VI-V startowali na dłuższym dystansie.

W kategorii dziewcząt najlepszy czas uzyskała Angelika Słowik z Karwodrzy 17,27

wyprzedzając zawodniczki z Tuchowa Ninę Bielak  19,94 oraz Milenę Imburską 30,38

W kategorii chłopców zwyciężył Jan Dziga z Karwodrzy 19,86 przed Konradem Więckiem  z Tuchowa 20,11 . Na trzecim miejscu sklasyfikowano dwóch zawodników z Tuchowa: Remigiusza Płowieckiego i Patryka Misztala z czasem 20,52.

Po zakończonych zawodach dzieci mogły jeszcze przez dwie godziny szusować po stoku, korzystając z pięknej słonecznej pogody. Dyrektor MOSiR Marek Srebro oraz nauczyciele wf Anna Jantoń, Krzysztof Gut, Marek Mikos, Bogusław Szeląg, Grzegorz Skrzyniarz, Józef Szary wręczyli pamiątkowe medale: złote, srebrne i brązowe oraz  dyplomy najlepszym w każdej kategorii wiekowej. Zimowe Igrzyska : wynajęcie stoku, przewóz oraz nagrody zostały sfinansowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tuchowie.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i przeprowadzeniu zawodów.

%d