Szkoła Podstawowa w Tuchowie

Nabór IV 2022

Za nami podróże i odkrycia w projekcie Ponadnarodowa Mobilność Uczniów

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Tuchowie zakończyła realizację przedsięwzięcia “Travel & discover – podróżuj i odkrywaj”. To już druga odsłona projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój, który realizowała nasza szkoła. 

Głównym...Read More »


Welcome home

?
„Welcome home”
Po 12 dniach mobilności spędzonych w portugalskim mieście Barcelos, nadszedł czas na powrót do Polski.
Zanim wyruszyliśmy na lotnisko, uczciliśmy jeszcze jednego z naszych portugalskich opiekunów, pana Francisco, który dziś świętował urodzinyJedenasty dzień pobytu w Portugalii upłynął nam głównie na końcowych pracach projektowych i na podsumowaniu naszych działań w projekcie “Travel & discover – podróżuj i odkrywaj”.
Po śniadaniu rozwiązywaliśmy quiz sprawdzający nasze skojarzenia z Portugalią oraz to, ile dowiedzieliśmy się na temat odkryć portugalskich odkrywców....Read More »

Dziesiąty dzień pobytu w Portugalii

Dzisiaj minął 10 dzień pobytu w Portugalii. Po śniadaniu kończyliśmy nasze projektowe zadania, między innymi pracę nad przewodnikiem po Portugalii „Discover Portugal” pocztówkę z Portugalii, oraz mapę „Must See map” z miejscami z Polski, które polecamy do zwiedzenia. Po lunchu kończyliśmy zadania, a potem pojechaliśmy po raz ostatni na...Read More »

Dziewiąty dzień naszego wyjazdu do Portugalii

Dziewiąty dzień naszego wyjazdu do Portugalii rozpoczęliśmy dobrym śniadaniem, następnie pociągiem wyruszyliśmy w drogę do Porto.
Na początku naszego pobytu w tym mieście wybraliśmy się do muzeum ,,World of Discoveries”. Tam oglądaliśmy różne...Read More »

Ósmy dzień pobytu w Portugalii

Dzisiaj zakończyliśmy swój ósmy dzień pobytu w Portugalii. Rano po śniadaniu pojechaliśmy do szkoły, w której prezentowaliśmy nasze prace i prezentacje oraz rozdaliśmy wcześniej przygotowane prezenty. Mimo bariery językowej, uczniowie bardzo uważnie słuchali różnych informacji na temat naszej szkoły,Tuchowa i Polski. Potem sprawdziliśmy portugalskich uczniów z tych...Read More »

Siódmy dzień pobytu w Portugalii

Siódmy dzień mobilności zaczęliśmy jak zwykle od śniadania – tym razem nie musieliśmy wstać tak wcześnie, jak w ostatnich dniach, ponieważ nie mieliśmy napiętego grafiku jak innymi dniami. Dzisiejszy dzień przeznaczyliśmy na aktywny wypoczynek i zwiedzanie kolejnych miejsc w Portugalii.
Szóstego dnia wyjazdu po dobrym śniadaniu wybraliśmy się na plażę w miejscowości Moledo. Po spacerze w pięknych okolicznościach przyrody, przywitaliśmy się z oceanem, zrobiliśmy zdjęcia, a potem zjedliśmy smaczny lunch. Podczas posiłku, niektórzy z nas próbowali małży, porozmawialiśmy też z panią...Read More »

Piąty dzień pobytu w Portugalii

Piątego dnia naszego pobytu w Portugalii rankiem przywitała nas słoneczna pogoda. Dzisiejszy dzień zaczęliśmy od śniadania, a następnie wybraliśmy się w podróż do Viana do Castelo. W tym mieście poszliśmy zobaczyć panoramę miasta i bazylikę Santa Luzia na wzgórzu. Po oglądnięciu panoramy i bazyliki, udaliśmy się na...Read More »

Czwarty dzień pobytu w Portugalii

Czwartego dnia pobytu w Portugalii, mimo deszczowego poranka udaliśmy się do Tenões, w którym podziwialiśmy świątynię Bom Jesus do Monte. Przy sanktuarium wykonaliśmy zdjęcia. Kolejną atrakcją w Tenões było przejście 700 schodów podczas drogi powrotnej do autobusu.
Za nami trzeci dzień pobytu w Portugalii. Dzisiaj odwiedziliśmy miasto Porto. Po przyjeździe udaliśmy się na rejs łódką po rzece Douro. Dzięki temu mogliśmy podziwiać panoramę miasta. Po rejsie wykonaliśmy kilka zdjęć i poszliśmy do pobliskiej restauracji na obiad, który bardzo nam smakował.
Następnie udaliśmy się na krótki...Read More »

Szkoła partnerska i miasto Barcelos

Za nami drugi dzień pobytu w portugalskim mieście Barcelos, a jednocześnie pierwszy dzień zajęć merytorycznych przedsięwzięcia „Travel & discover – podróżuj i odkrywaj” w ramach projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. Dzisiaj nasza grupa projektowa zapoznała się ze szkołą partnerską Agrupamento de Escolas de Barcelos. Nasi uczniowie mieli też okazję...Read More »


Gotowi do lotu

W ramach projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego rozpoczynamy nasz pobyt w Barcelos. Po całym dniu podróży, dotarliśmy do miejsca zakwaterowania oraz zapoznaliśmy się z okolicą, gdzie ćwiczyliśmy umiejętności komunikacji w języku angielskim i portugalskim.

Fotorelacja

...Read More »

Ponadnarodowa mobilność uczniów – przygotowania do podróży

Działania przygotowujące, jak i cały projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój.

Zakończył się właśnie etap działań przygotowujących w przedsięwzięciu “Travel & discover – podróżuj i odkrywaj” 2021-1-PMU-4421 w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”.

Zajęcia przygotowawcze były realizowane od połowy maja. Obejmowały...Read More »


"Travel & discover - podróżuj i odkrywaj" – kolejne działania przygotowujące

Informujemy, że do rodziców uczestników przedsięwzięcia „Travel & discover – podróżuj i odkrywaj” została wysłana wiadomość za pomocą poczty elektronicznej e-dziennika dotycząca harmonogramu przygotowań.

Prosimy o zapoznanie się z nią.

 

Pozdrawiamy,

Zespół ds. realizacji projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów

...Read More »

Z wizytą w Portugali… czyli przygotowania do podróży

Przed wrześniową mobilnością z uczniami w ramach projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego, dwoje nauczycieli naszej szkoły odbyło krótką wizytę przygotowawczą w Barcelos w instytucji partnerskiej – szkole Agrupamento de Escolas de Barcelos. Tam spotkaliśmy się z panem Fernando Carvalho, który jest koordynatorem projektów europejskich...Read More »


OSTATECZNE WYNIKI REKRUTACJI DO PROJEKTU PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW

Po zakończonym etapie rekrutacji do przedsięwzięcia „Travel & Discover – podróżuj i odkrywaj”, realizowanego w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, ogłaszamy Ostateczną listę rankingową, zawierającą listę zakwalifikowanych uczestników oraz listę rezerwową. Teraz uczestników czeka kolejny etap – działania przygotowujące, o których wkrótce szczegółowo poinformujemy.

https://sp.tuchow.pl/pobierz/power2/Ostateczna%20lista%20rankingowa%20uczestnikow.pdf

...Read More »

WYNIKI REKRUTACJI DO PROJEKTU PONADNARODOWA MOBILNOŚĆ UCZNIÓW Nabór IV

Przedstawiamy Listę zakwalifikowanych uczestników, którzy będą realizować przedsięwzięcie “Travel & Discover – podróżuj i odkrywaj” w projekcie “Ponadnarodowa mobilność uczniów”, współfinansowane ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój.

Jak pokazuje punktacja przedstawiona na Liście, poziom w rekrutacji był bardzo wyrównany.

Read More »


Rekrutacja opiekunów mobilności

Informujemy, że w wyniku rekrutacji do projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego wyłoniono opiekunów mobilności. 

W zakładce REKRUTACJA Nabór IV zamieszczony został szczegółowy wykaz zakwalifikowanych nauczycieli oraz lista rezerwowa.

...Read More »

Podróże i odkrycia czas zacząć…

Nasza szkoła rozpoczyna dzisiaj realizację 6-miesięcznego przedsięwzięcia “Travel & Discover – podróżuj i odkrywaj”. To już drugi raz, kiedy nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w projekcie “Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Jego głównym założeniem jest zagraniczny wyjazd do partnerskiej szkoły, aby tam uczniowie we współpracy z rówieśnikami zrealizowali...Read More »


Z POWER EM WRACAMY DO PORTUGALII 

Z radością informujemy, że nasza szkoła po raz drugi będzie mogła wziąć udział w projekcie “Ponadnarodowa Mobilność Uczniów”, współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Wniosek naszej szkoły, którego tytuł brzmi: “Travel & Discover – podróżuj i...Read More »