Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościPO WER IV

Jedenasty dzień pobytu w Portugalii

Jedenasty dzień pobytu w Portugalii upłynął nam głównie na końcowych pracach projektowych i na podsumowaniu naszych działań w projekcie “Travel & discover – podróżuj i odkrywaj”.
Po śniadaniu rozwiązywaliśmy quiz sprawdzający nasze skojarzenia z Portugalią oraz to, ile dowiedzieliśmy się na temat odkryć portugalskich odkrywców. Kończyliśmy również prace nad naszym przewodnikiem po Portugalii. Potem, jako że czwartek to w Barcelos dzień targowy, skorzystaliśmy z okazji do ostatnich zakupów lokalnych produktów, których nazwy mieliśmy zapamiętać (lub sobie utrwalić). Była to doskonała okazja do ćwiczeń językowych.
Po lunchu, na którym próbowaliśmy tradycyjnych portugalskich potraw: rissois oraz pasteis de bacalhau, czekała nas wizyta w szkole. Zaprezentowaliśmy też efekty końcowe wystawy przedstawiającej postać wybranego portugalskiego odkrywcy, a zadanie było o tyle trudniejsze, że mieliśmy wykorzystać tylko materiały z recyklingu.
Następnie nadszedł czas na oficjalne podsumowanie naszego projektu, wręczenie certyfikatów za udział w mobilności oraz wspólne zdjęcia. Po rozdaniu certyfikatów mieliśmy nasze ostatnie zajęcia, tym razem sportowe. Po powrocie do hotelu czekała na nas ostatnia wspólna kolacja, której zwieńczeniem było crumbles – pyszne ciasto jabłkowe z lodami. Na koniec dnia udaliśmy się na spacer po Barcelos i na ostatnie zakupy pamiątek dla najbliższych.
 
Opracowanie:
uczestnicy mobilności we współpracy z opiekunami projektu
%d