Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościPO WER IV

Podróże i odkrycia czas zacząć…

Nasza szkoła rozpoczyna dzisiaj realizację 6-miesięcznego przedsięwzięcia “Travel & Discover – podróżuj i odkrywaj”. To już drugi raz, kiedy nasi uczniowie będą mogli uczestniczyć w projekcie “Ponadnarodowa mobilność uczniów”. Jego głównym założeniem jest zagraniczny wyjazd do partnerskiej szkoły, aby tam uczniowie we współpracy z rówieśnikami zrealizowali zajęcia związane z tematyką przedsięwzięcia. 

Po raz kolejny współpracować będziemy z portugalską szkołą Agrupamento de Escolas de Barcelos, ponieważ portugalska historia ściśle wiążę się z tematem przewodnim tej edycji projektu – odkrywaniu świata przez podróże. 

Uczniowie podczas pobytu wezmą też udział w zajęciach pozaformalnych, dzięki którym lepiej poznają portugalską kulturę i historię oraz ciekawe miejsca w odwiedzanym przez nich regionie północno-zachodniej Portugalii.
Główna część przedsięwzięcia – 12 – dniowa mobilność do miasta Barcelos zostanie poprzedzona działaniami przygotowującymi w wymiarze 30 godzin. Obejmą one m.in. spotkania informacyjne, przygotowanie językowe (zajęcia z języka angielskiego oraz portugalskiego), spotkania ze specjalistami, warsztaty cyfrowe, wyjazd na zajęcia tematyczne.

Projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w Programie Operacyjnym Wiedza Edukacja Rozwój. Nasze przedsięwzięcie otrzyma dofinansowanie w kwocie 162 832 złotych. W związku z tym wszystkie działania, od zajęć przygotowujących po sam wyjazd zagraniczny, będą dla uczestników bezpłatne.  

Tym razem do udziału zaprosimy 20 uczniów z klas VI i VII naszej szkoły. Wierzymy, że taka przygoda będzie dla nich doskonałą okazją do rozwijania umiejętności językowych i wielu innych kompetencji, a także do poznania nowych miejsc i nowej kultury oraz do nawiązania nowych kontaktów. 

 

Dziękujemy pani burmistrz Magdalenie Marszałek oraz obsłudze administracyjno-finansowej Gminy Tuchów za wsparcie dla naszych działań projektowych.

Więcej informacji na temat realizacji projektu znaleźć można na stronie internetowej naszej szkoły https://sp.tuchow.pl/index.php/rekrutacja-nabor-iv/

%d