Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia SP

Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą

1 marca 2017 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski ,,Przyjaciele dzieci wierszem do nich piszą’’. Wzięło w nim udział 15 uczniów z klas IV-VI. Recytatorów oceniało jury: wicedyrektor szkoły mgr Wanda Siwek i mgr Katarzyna Krupa.

I miejsce zdobyli uczniowie klasy V b: Oliwia Madejczyk za recytację wiersza ,,Gwałtu, rety, co się dzieje!’’Małgorzaty Strzałkowskiej oraz Filip Włodarz za ,,Łosie w Łasku’’ Agnieszki Frączek. II miejsce przypadło Kindze Barnaś z kl. IV c za ,,Mowę ptaków’’Julian Tuwima. III miejsce zaś powędrowało do: Izabeli Srebro z kl. IV b za recytację wiersza ,,Paweł i Gaweł’’Aleksandra Fredry.

Wyróżnienie zdobyli: Stańczyk Wiktoria z kl. IV a, Urbanik Aleksandra z kl. IV c i Bakulińsk Piotr z kl. V b. Nagrodę specjalną otrzymała Kinga Fijor z kl. V a za próbę podjęcia recytacji ,,Inwokacji’’ narodowej epopei Adama Mickiewicza.

Zdobywcy I miejsc będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 19 marca 2017 roku w Domu Kultury w Tuchowie. Życzymy uczniom powodzenia. Natomiast wspaniałej i odważnej piętnastce gratuluję przygotowania się do konkursu i znakomitego zaprezentowania swych zdolności. Mnie osobiście podobali się wszyscy uczniowie recytujący wybrane przez siebie wiersze. W tym roku poziom dzieci recytujących był bardzo wysoki.

            Powtórzę cytat z ub. roku: ,,Każdy człowiek jest innym kwiatem w ogrodzie wszechświata. Dlatego emanuje właściwym sobie pięknem’’. (Aldona Różanek). Kochane Dzieci! Dziś każde z Was było właśnie takim kwiatem, promieniującym pięknem ukrytym w Waszych recytacjach wierszy!

 

Renata Gąsior – organizator etapu szkolnego konkursu

%d