Aktualności

11 listopada – droga do wolności

10 listopada w naszej szkole świętowaliśmy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali akademię w Domu Kultury.
Fabuła przedstawienia pt. „Pisk Białego Orła” została osnuta wokół historii wiejskiej rodziny, mocno naznaczonej patriotyzmem, która w czasie I Wojny Światowej przeżywa wojenną traumę – wymarsz ojca i jednego z synów na front. Ludzie ci ukrywają w domu poetę, który odwołując się często do literatury okresu zaborów umacnia głęboki patriotyzm rodziny.
Symbolem wolnej Polski staje się biały orzeł, którego głos- pisk słyszalny w duszy Polaków, nie pozwala tracić nadziei na wolność.
Całość mocno wzbogacona muzyką, która buduje nastrój i emocje za sprawą ilustracji muzycznej Legendy o Białym Orle- mistrzowsko wykonanym przez nasze uczennice oraz pięknie zaśpiewanych piosenek ściśle związanych z fabułą. Pointą przedstawienia był taniec z flagami przygotowany przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej.
Dziękujemy Dyrekcji, uczniom i nauczycielom, którzy poświęcili swój czas i przygotowali tę wzruszającą akademię.
Dziękujemy uczniom, Dyrekcji, nauczycielom oraz rodzicom i dziadkom obecnym na widowni za wspólne przeżywanie tego wyjątkowego dnia.

nauczyciele SP Tuchów

Galeria zdjęć

%d bloggers like this: