Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia SP

SP -> Ślubowanie klas 1a i 1b Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

27 października 2016 r. w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy 1a i 1b. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie.

Prowadząca powitała zaproszonych gości, dyrekcję szkoły i nauczycieli, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości – uczniów klas pierwszych.

Uczniowie przygotowali pod okiem swoich wychowawczyń Jadwigi Moździerz i Marty Chruściel-Zoń program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności wokalne  recytatorskie,a następnie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły. Pan dyrektor Józef Wzorek dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Tradycyjnie dzieci otrzymały od swoich starszych kolegów i koleżanek słodkie rogi obfitości. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Jadwiga Moździerz.

Marta Chruściel-Zoń.

Ślubowanie pierwszaków

 

%d