Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Nie taki idiom straszny… również naszym uczniom

Kto wie, że jeśli ma się (dosłownie) “słodkiego zęba” (have a sweet tooth), to jest się łasuchem, a (dosłownie) “mieć policzek” (have the cheek) oznacza “mieć tupet”? Tego typu wiedzą i znajomością języka angielskiego musieli się wykazać finaliści IX Międzypowiatowego Konkursu Języka Angielskiego dla uczniów szkół podstawowych “Let’s crack a few books”. Jego organizatorem było II Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Jana Tarnowskiego  w Tarnowie. Wśród 17 finalistów, znalazło się czworo reprezentantów naszej szkoły: Nelly Gierałt, Emilia Michałek, Amelia Poręba oraz Damian Wiejacki. Z radością informujemy, że na podium w finałowych zmaganiach z angielskimi idiomami stanęła Emilia Michałek, zajmując III miejsce. Pozostali reprezentanci naszej szkoły także uzyskali wysokie wyniki.

 

Gratulujemy serdecznie bogatego zasobu angielskiego słownictwa i umiejętności językowych!

Opracowała:

Magdalena Hońdo

%d