Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Nasza Szkoła w VI edycji ”Szkoła młodych patriotów”

Rok 2018 jest rokiem upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania  przez Polskę niepodległości. Jest to znakomita okazja, by zwrócić uwagę na kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich w kontekście historii państwa i narodu polskiego. Taki jest właśnie cel  udziału naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie pod nazwą ”Szkoła młodych patriotów VI edycja”. Szkoły przystępujące do konkursu przyjmują na siebie zadania, których wykonanie będzie oceniane przez jury konkursu. Warunkiem otrzymania dyplomu ”Szkoła młodych patriotów” jest uzyskanie odpowiedniej ilości punktów za zrealizowane zadania. Są to następujące zadania:

– Przeprowadzenie konwersatoriów pt. ”Patriotyzm na co dzień. Co dla mnie oznacza bycie patriotą”

– Przygotowanie plakatu ”100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości”

– Przeprowadzenie sondażu wśród uczniów, nauczycieli, mieszkańców miejscowości na temat  postaw patriotycznych oraz roli patriotyzmu lokalnego

– Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu wiedzy pt. ”Historia Polski  a patriotyzm”

– Przeprowadzenie ogólnoszkolnego konkursu recytatorskiego o tematyce patriotycznej

– Zorganizowanie ogólnoszkolnego konkursu pieśni patriotycznych

– Udział w kursie ”Szkoła młodych patriotów”

O realizacji poszczególnych zadań będziemy informować na stronie szkoły. Mamy nadzieję, że dzieci i młodzież chętnie zaangażują się w poszczególne zadania a tym samym godnie uczcimy tę wyjątkową rocznicę.

 

Bernadeta Baran

%d