Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

AKTYWNIE I BEZPIECZNIE- VII PIKNIK SZKOLNY„ W szkole ruch i bezpieczeństwo”- pod takim hasłem 20 maja 2023r. odbył się VII Piknik Szkolny.

Niezwykle licznie zgromadziliśmy się w tuchowskim amfiteatrze, aby wziąć udziałw VII Pikniku Szkolnym, organizowanym przez Szkołę Podstawową im. St. Staszica w Tuchowie. Pomysłodawcą cyklicznej imprezy, która od kilku lat gromadzi uczniów, nauczycieli i sympatyków, jest pan dyrektor Józef Wzorek. Słoneczna pogoda i miła atmosfera sprzyjały uczestnikom tegorocznej zabawy, którzy tym razem zgłębiali temat bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia.

Wystartowaliśmy punktualnie o godz. 13.00. Scena nie pozostawała pusta, nawet na krótką chwilę, aż do godz. 17.00. Piknik prowadzili: Justyna Jaworska- Lipka, Piotr Pierzchała, Tomasz Drogoś oraz Izabela Zając. 

Jako pierwsza zaprezentowała się Szkoła Tańca „Move to Dance” Anny Piotrowskiej. Po żywiołowym występie tancerzy, przyszedł czas na wręczenie nagrody zwycięzcy Szkolnego Konkursu Ortograficznego dla klas I-III-  Kacprowi Wszołkowi. Gratulacje złożyli: pan dyrektor Józef Wzorek oraz pani dyrektor Wanda Siwek i pani dyrektor Alicja Płachno.

Uczniowie naszej szkoły, już od najmłodszych klas, rozwijają swoje talenty i angażują się artystycznie. Kolejnym występem był dynamiczny taniec wróżek, który przygotowały uczennice kl. I b pod okiem wychowawczyni pani Marty Chruściel- Zoń.

Następnie swoje umiejętności gry na perkusji oraz instrumentach klawiszowych zaprezentował uczeń kl. IV b Adam Cich. Po pełnym wrażeń występie muzycznym, przyszedł czas na laureatów Szkolnego Konkursu Recytatorskiego dla klas I-III. Dzięki Wojtkowi Sajdakowi z kl. 1a, Mai Bartkowskiej i Kamili Kielawie z kl. III a, przenieśliśmy się w bogaty świat poezji. Mieliśmy również okazję pogratulować uczestnikom Ogólnopolskiego Turnieju Drużyn Pożarniczych, a nawet obejrzeć skecz o tematyce wędkarskiej przygotowany przez uczniów kl. 7a.

Kolejną atrakcją był średniowieczny taniec w pięknych strojach, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej im. St. Staszica w Tuchowie.

Do aktywności fizycznej zachęcali nas uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Tuchowie oraz przedstawiciele MOSiR Tuchów.

Nie zabrakło występów uczniów ze Szkoły Muzycznej w Tuchowie, którzy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz gry na instrumentach perkusyjnych.

Śpiewali dla nas również uczniowie Szkoły Językowej „School for you”,  uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika  w Tuchowie, a także uczniowie naszej szkoły: Anna Gadowska, Wiktoria Baran, Karolina Więcek, Alicja Gawron, Mikołaj Bryl i Oliwia Bandyk oraz zespół wokalny „Cantando” z Domu Kultury w Tuchowie.

Niezwykłych wrażeń dostarczyły występy taneczne zespołu „Voice” z Domu Kultury w Tuchowie, występ Studia Baletu i Tańca w kilku grupach wiekowych oraz prezentacja tancerzy ze Szkoły Tańca „Dance Mind Studio”.

Zwieńczeniem wspaniałych występów był mini recital absolwenta Szkoły Podstawowej im St. Staszica w Tuchowie- Szymona Koncewicza.

Wokół sceny tuchowskiego amfiteatru działały strefy sportu, bezpieczeństwa, zabaw dla najmłodszych oraz stoiska tematyczne przygotowane przez nauczycieli i pracowników naszej szkoły.

Chętni mogli zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, samodzielnie wykonać zakładkę do książki, biżuterię z koralików, poszerzyć swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze, wykonując przeróżne prace plastyczne i techniczne związane ze znakami drogowymi, rozwiązać rebusy i zadania w języku angielskim, a nawet przygotować laurkę z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Ciekawą propozycją był również quiz związany z patronem naszej szkoły- Stanisławem Staszicem.

Dużym powodzeniem cieszyła się gra, przygotowana przez „Agentki z edukacji wczesnoszkolnej”, która dotyczyła bezpieczeństwa w sieci. Wykonując szereg zadań, związanych z działaniem hakera w Internecie, uczestnicy mieli okazję przekonać się, że w sieci nikt nie jest anonimowy. Nagrodą za pomoc w schwytaniu internetowego oszusta były m.in. kupony na skrócone lekcje.

W strefie sportu działały stanowiska zorganizowane przez naszych nauczycieli, gdzie można było zagrać w badmintona, poćwiczyć celność, rzucając woreczkami, a nawet sprawdzić swój czas reakcji.

Wielu sympatyków sportu, znalazło swoje miejsce przy stole do gry w tenisa stołowego i na boisku do siatkówki, a to dzięki Akademii Tenisa Stołowego W.B.M. Krupa oraz TS Sokół/MultisportVolleyball Tuchów.

Pracownicy Centrum Zdrowia Tuchów służyli cenną wiedzą z zakresu profilaktyki zdrowotnej.

Chętni mogli również przyjrzeć się wnętrzom wozów strażackich, dzięki naszym druhom z OSP Tuchów i OSP Dąbrówka Tuchowska.

Zainteresowani oglądali sprzęt funkcjonariuszy Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Tarnowie.

Dzięki Stowarzyszeniu Malta Służba Medyczna, można było zobaczyć wnętrze karetki i dowiedzieć się wielu ciekawych szczegółów dotyczących pracy ratowników medycznych, a także zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, ćwicząc na fantomach.

Odwiedzili nas również: motocykliści z OWL’sRiders Tuchów, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Tuchowie, Wojskowe Centrum Rekrutacji Tarnów, ratowniczka medyczna Ewelina Nowak.

Zaprezentowali się także uczniowie z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie. Nie tylko zachęcali przyszłych absolwentów do wybrania ich szkoły, ale także częstowali smacznymi i niezwykle różnorodnymi potrawami.

Nie zabrakło okazji do wspólnej zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, wspinania się, spróbowania swoich sił w zapasach lub kulach wodnych.

VII Piknik Szkolny dostarczył wielu wrażeń, był inspirujący i pouczający. Scena w tuchowskim amfiteatrze została rozgrzana nie tylko słońcem, ale i żywiołowymi występami, ciepłem serdecznych uśmiechów i gorących braw. Wspólnie spędzony czas, jak zwykle, okazał się być bardzo cenny, podobnie jak pomoc i zaangażowanie ludzi wielkiego serca, którzy wsparli to przedsięwzięcie.

Uczestników i sympatyków zapraszamy już za rok na kolejny Piknik Szkolny!

Przedstawiamy wspierających VII Piknik Szkolny, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć:

Rada Rodziców działająca przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie

Dom Kultury w Tuchowie

Szkoła Językowa „School4U”, Studio  Baletu i Tańca w Tuchowie

UPM Service Sp. z o.o.

Korex – Swiss Krono

ROJAR – Podłogi Okna Drzwi

Piekarnia Ewa i Andrzej Więcek

DH Trójka

Usługi  Stolarskie Dawid Bodzioch

KOBIS

Zakład Masarski Amigos Wędliny z Burzyna

Mini Maxi Piotr Lipka

Stowarzyszenie Malta Służba Medyczna oddział Tarnów

Centrum Zdrowia Tuchów

Służba Więzienna – Zakład Karny w Tarnowie

Komisariat Policji w Tuchowie

Wojskowe Centrum Rekrutacji Tarnów

OSP Dąbrówka Tuchowska

OSP Tuchów

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Tuchowie

Akadema Tenisa Stołowego W.B.M. Krupa

OWL’sRiders Tuchów

Sołectwo Lubaszowa

Sołectwo Siedliska

TS Sokół/MultisportVolleyball Tuchów

Marcom – sklep papierniczo biurowy

Skrobo.tech  (Jacek Skrobot)

Kosta PSB Mrówka Tuchów

Piekarnoa Czchów – Jerzy Kijowski

Starostwo Powiatowe w Tarnowie

Wimed – producent znaków drogowych Tuchów

Carrefour Tuchów

To i owo balonowo Tuchów

Szkoła Muzyczna I Stopnia w Tuchowie

Szkoła tańca „ Move to dance” Anny Piotrowskiej

Szkoła Tańca „Dance Mind Studio” Jakuba Motyki

Pracownia tańca nowoczesnego„Voice”  Tuchów

Zespół Muzyczny„Cantando”Domu Kultury w Tuchowie

Gulimex

LO w Tuchowie

MOSiR Tuchów

Ewelina Nowak – ratownik medyczny

Sabina i Daniel Łazarek

Bogdan Płachno

Wacław Krupa

Tomasz Drogoś

Izabela Zając

Jadwiga i Łukasz Włodarz

Szymon Koncewicz

Szymon Schabowski

Radosław Płachno

Klaudia Sajdak

Fotorelacja

%d