AktualnościZdjęcia SP

SP -> Kolejne spotkanie z wcale nie tak mroźną Antarktydą

13 czerwca klasa 2c uczestniczyła w lekcji online „Antarktyda vs. Arktyka, czyli 10 plotek o polarnej rzeczywistości,” prowadzonej przez panią Dagmarę Bożek-Andryszczak , pracownika polskiej stacji im. H. Arctowskiego na Antarktydzie.

Lekcja ta była fascynującą przygodą. W szczególności, gdy dzieci uzmysłowiły sobie, że w klasie była godzina 11:00, a na Antarktydzie 6 rano!

W czasie lekcji mogliśmy zobaczyć m.in.  niedźwiedzia polarnego zaglądającego przez okno do stacji badawczej, zdjęcia pingwinów, zorzy polarnej oraz najbliższe otoczenie stacji. Wysłuchaliśmy śmiesznych historii  o tym jak pracownicy stacji spędzają wolny czas. Oglądaliśmy zdjęcia z ich zabaw kostiumowych oraz  z „plażowania” przed stacją, gdy latem  na Antarktydzie panowała temperatura ok. 0oC. Dowiedzieliśmy się też, co jedzą pracownicy stacji, czy mają zwierzęta domowe i w jaki sposób komunikują się z najbliższymi.

Finałem lekcji był internetowy quiz o Antarktydzie i Arktyce, w którym rywalizowały ze sobą klasy i osoby z całej Polski.  Mimo słabego połączenia (w wyniku silnych wiatrów na Antarktydzie) i niedosłyszenia jednego pytania zajęliśmy 7 miejsce.

Opracowała: S. Wiśniowska

%d bloggers like this: