Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Święto Patrona Szkoły – Szkoła Podstawowa im. Księdza Stanisława Staszica

Dzień w którym obchodzimy Święto Patrona księdza Stanisława Staszica to ważne wydarzenie w życiu naszej szkoły. 

Tegoroczne obchody Dnia Patrona miały szczególny charakter. Uczniowie klas czwartych wraz z wychowawczyniami przygotowali wspaniałą lekcję historii, podczas której przedstawili najważniejsze fakty z życia Stanisława Staszica. Uczniowie prezentowali rekwizyty, które związane są z postacią naszego Patrona, np. jeden
z uczniów miał ze sobą piłę do cięcia drzew. Teraz już każdy uczeń naszej szkoły będzie wiedział, że Stanisław Staszic urodził się w Pile. Dodatkowo wszystkie informacje o Patronie oraz historyczne zdjęcia związane z jego życiem, zostały przedstawione w prezentacji multimedialnej. Kolejną częścią uroczystości były występy naszych uczniów. Mieliśmy okazję wysłuchać pięknej gry na fortepianie, skrzypcach oraz recytacji wiersza i przejmującej prozy. Swoje talenty zaprezentowali w tej części: Anna Rąpała, Karolina Starzyk, Szymon Koncewicz, Michał Maniak, Emilia Stachura, Kinga Barnaś oraz Filip Włodarz. Po zakończeniu części oficjalnej akademii został przeprowadzony quiz, którego celem było sprawdzenie czy nasi uczniowie zapamiętali ważne fakty z życia Patrona. Wszyscy wyrywali się do udzielania odpowiedzi. Myślę, że po tej lekcji każdy uczeń otrzymałby ocenę bardzo dobrą.

%d