Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Świat niepełnosprawnych, chorych jest doświadczeniem, że życie jest dużą wartością. Świat każdego z nich jest inny lecz zawsze pełen marzeń.

Tradycją naszej szkoły stały się organizowane co roku spotkania ze Stowarzyszeniem Rodziców i Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych „Nadzieja” w Tuchowie. Pierwsze spotkanie organizacyjne rozpoczynające współpracę odbyło się 07.02.2000 roku. Coroczne spotkania: zabawy choinkowe, spotkania z Mikołajem odbywały się pod różnymi hasłami, np.: „Ten ma dużą radość, kto coś dostaje, ale jeszcze większą   ma ten, który daje.”

            Spotkania integracyjne będą się odbywać w dalszym ciągu, co zgodnie potwierdzili uczniowie naszej szkoły po ostatniej zabawie karnawałowej, która miała miejsce 27 stycznia 2018 roku.

            Współpraca z Nadzieja polega na ofiarowaniu swego czasu i talentu osobom niepełnosprawnym, dzieleniu się umiejętnościami i wykorzystaniu pracy na rzecz potrzebujących. Motywacją tej działalności jest chęć czynienia dobra i zdobywania nowych doświadczeń.

Uczniom, którzy pod opieką Renaty Szeląg przygotowali przedstawienie „Gwiazdkowa rozmowa”, uczniom i nauczycielom, którzy wykonywali kotyliony, dekoracje, uczestniczyli w zabawie, wolontariuszom i absolwentowi naszej szkoły, zespołowi, sponsorom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby to było niezapomniane wydarzenie…dziękujemy.

„Dobroć to jedyna inwestycja, na której nie sposób stracić.”

„Jedyna rzecz, którą dzieląc mnożysz, to dobro.”

organizatorzy

 

%d