Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

We wnętrzu u wawelskiego wzgórza podobno mieszkał potężny smok, czyli o Szkolnym Konkursie Ortograficznym

28 lutego 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas IV – VI. Wzięło w nim udział 12 uczniów, wyłonionych w eliminacjach klasowych.

Znawcy ortografii pisali dyktando ze słuchu. Pomysł na tegoroczne dyktando znalazłam w ćwiczeniach ,,Język polski 6. Ortografia’’.

Oto fragment: Gdy nie złożono daniny, smok na pewno nie półgębkiem pożerał chyżo ludzi. Jak głosi legenda, udało się go pokonać dopiero wtedy, gdy użyto wypchanej siarką skóry barana.

 Uczniowie nieźle poradzili sobie z tegorocznym dyktandem. Na pochwałę zasługują wszystkie dzieci. Wyróżnić należy na pewno Damiana Wiejackiego, ucznia klasy IV.

            A tak przedstawiają się wyniki: I miejsce –Damian Wiejacki z kl. IV c, II miejsce – Aleksandra Walocha z kl. VI b. III miejsce zdobył Szymon Koncewicz z VI b. Miejsce IV – Wiktoria Stańczyk z kl. VI c.

Uczniowie będą reprezentować naszą szkołę w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbędzie się 25 marca 2019 roku o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. Batalionu AK ,,Barbara’’ w Lubaszowej.

            Życzymy powodzenia!

 

Renata Gąsior

organizator etapu szkolnego

%d