Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

X Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

W piątek 16 grudnia 2022 r. w Domu Kultury w Tuchowie odbył się X Gminny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa w Tuchowie. Współorganizatorzy to Młodzieżowa Rada Gminy w Tuchowie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie oraz Dom Kultury w Tuchowie. Do udziału w konkursie zgłosiło się dziewięć szkół Gminy Tuchów. Jury w składzie Tadeusz Goliszewski – muzyk, nauczyciel muzyki, przewodniczący jury, Alicja Stanisławczy-Karwat – wokalistka, nauczycielka szkoły Muzycznej pierwszego stopnia w Tuchowie oraz Michalina Ropska – anglistka z CKZiU oceniło 35 występów ( soliści i duety) w trzech kategoriach: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII.

Wyniki konkursu:
Klasy I-III
Miejsce I – Jan Stanisławczyk z Tuchowa
Miejsce II – Maria Wieliczko z Tuchowa
Miejsce III – Gabriela Michalik z Siedlisk
Wyróżnienia -Lidia Kwiek z Łowczowa
                       Hanna Bachula z Łowczowa
                       Maja Gawron z Tuchowa

Klasy IV-VI
Miejsce I – Alicja Gawron z Tuchowa
                  Antoni Stanisławczyk z Tuchowa
Miejsce II – Aleksandra Lebryk z Tuchowa
Miejsce III- Joanna Burza z Burzyna
Wyróżnienia – Karolina Więcek z Tuchowa
                        Jan Baranowski z Łowczowa
                        Łukasz Biga z Buchcic

Klasy VII-VIII
Miejsce I – Anna Gadowska z Tuchowa
                  Emilia Michałek z Tuchowa
Miejsce II – Jakub Łempa z Lubaszowej
                   Julia Bernal z Burzyna
Miejsce III – Magdalena Kaczka z Siedlisk
                    Wiktoria Baran z Tuchowa
Wyróżnienia – Oliwia Kita z Siedlisk
                        Aleksandra Bryg z Piotrkowic

Gratulujemy nie tylko zwycięzcom, ale wszystkim uczestnikom. Byliście wspaniali, macie ogromny talent i duże możliwości.
Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za udział i słodki poczęstunek, a nagrodzeni dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie oraz Radę Miejską w Tuchowie. Uczennice SP w Tuchowie Nelly Gierałt, Wiktoria Zając, Jan Szeląg oraz członkowie Młodzieżowej Rady Gminy w Tuchowie, Anna Styrkowiec, Wiktor Łątka, Tomasz Pawlus, Katarzyna Grzesik, Aleksandra Kapałka, Gabriels Smosna, Patryk Bednarz, Oliwia Piekielnik, Patryk Gogola wraz z opiekunem Jerzym Odrońcem dzielnie pomagali w sprawach organizacyjnych w czasie trwania Konkursu. Dziękujemy Ewie i Andrzejowi Więckom, właścicielom Piekarni Więcek, która zaopatrzyła nas w pyszne drożdżówki. Nasz konkurs zaszczycili swoją obecnością: Burmistrz Tuchowa Magdalena Marszałek, Zastępca Burmistrza Wiktor Chrzanowski, Vice-przewodniczący GKRPA w Tuchowie Jerzy Odroniec. Dziękujemy dyrekcji i pracownikom Domu Kultury w Tuchowie za nieocenioną pomoc.
Podziękowania kierujemy do wszystkich uczestników, ich nauczycieli i rodziców za pracę włożoną w przygotowania oraz za udział w X Gminnym Konkursie Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej.

Zapraszamy już za rok!
Justyna Jaworska-Lipka
Paulina Stachura Buś

Fotorelacja z Konkursu

%d