Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Wyniki Szkolnego Konkursu Historycznego „Rozkoduj egipskie hieroglify”

4 listopada odbył się Szkolny Konkurs Historyczny „Rozkoduj egipskie hieroglify”. Do konkursu przystąpiło czterdziestu jeden uczniów z klas 4-6. Uczestnicy mieli do wykonania dwa zadania. Pierwsza trudność polegała na rozszyfrowaniu kilkunastu haseł związanych z kulturą starożytnego Egiptu. Jak się okazało, nie były to wcale łatwe zadanie, tym bardziej, że w hieroglifach ukrył się złośliwy chochlik – dwóm literom alfabetu mogły odpowiadać dwa różne obrazki. Uczniowie musieli sami zdecydować, którą literę wybiorą do odczytania hasła.

W drugiej części konkursu uczestnicy zakodowali hieroglifami zdanie „Egipt darem Nilu”. Kolorowe, piękne, starannie „narysowane” hasło przysporzyło komisji wiele wątpliwości, aby wyłonić zwycięzców konkursu.

Dla uczniów klas 5-6 konkurs był okazją do przypomnienia sobie wiadomości, które nabyli o starożytnym Egipcie na lekcjach historii. Miłym zaskoczeniem są prace uczniów klas czwartych, które zasługują na szczególną pochwałę. Wielu uczniów klas młodszych bezbłędnie rozkodowało egipskie hieroglify, mając do czynienia z trudnymi pojęciami. Wszyscy uczestnicy konkursy otrzymali cząstkową ocenę celującą z historii, a zwycięzcy otrzymają drobne upominki. Zwycięzców konkursu zapraszamy we wtorek o godzinie 7.30 do sali 24 po odbiór dyplomów.

Wyniki:

Klasy IV

I miejsce : Maria Grzenia– klasa IV b

II miejsce: Alicja Wiśniowska – klasa 4 a oraz Maciej Kujda – klasa IV b

III miejsce: Adrian Łątka – klasa IV a, Jakub Wideł – klasa IV c

Wyróżnienie: Michał Ogiela – klasa IV c oraz Nikola Smosna –klasa IV c

 Klasy V – VI

I miejsce: Eliza Mendel – klasa VI a

II miejsce: Julian Gawryał – klasa V b

III miejsce:  Karol Szczerba – Klasa VI b oraz Anna Gądek – klasa V b

 

Wszystkim uczestnikiem konkursu serdecznie gratulujemy!

Beata Gut-Lisak

Fotorelacja z konkursu

 

%d