Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

We wish you a Merry Christmas czyli Szkolny Konkurs Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej

11.12.2023 w naszej szkole, już po raz 11, odbył się szkolny etap konkursu Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej, który był zarazem etapem kwalifikującym do konkursu  gminnego. Uczennice i uczniowie naszej szkoły, śpiewając wybrane przez siebie utwory, mieli szansę zaprezentować się od strony artystycznej.

Konkurs składał się z trzech etapów, dla klas: 1-3, 4-6 oraz 7-8. Jak zawsze królował język angielski, ale w tym roku udało nam się usłyszeć kolędę w języku naszych sąsiadów zza wschodniej granicy, w języku ukraińskim. Spośród 22 wyjątkowych wykonawców, jury wyłoniło zwycięzców:

Klasy I-III

  1. Maria Wieliczko 2b
  2. Wiktoria Los 2c
  3. Milena Trzaskowska 2b, Igor Stańczyk 1a

Klasy IV – VI

  1. Karolina Więcek 5b
  2. Alicja Gawron 5a
  3. Jan Stanisławczyk 4a

Klasy VII – VIII

  1. Aleksandra Lebryk 7b
  2. Mikołaj Bryl 7c
  3. Antoni Stanisławczyk 7a

Wyróżnienia: Melaniia Samikova 8a, Wojciech Sobyra 7a

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom odwagi i zaangażowania, a uczestnikom zakwalifikowanym do XI Gminnego Konkursu Świątecznej Piosenki Obcojęzycznej życzymy powodzenia i trzymamy za nich kciuki.

 

Organizatorki

Galeria zdjęć

 

%d