Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

„Klasa 2a z wizytą w pracowni artysty Pana Marka Surmacza”

W piątkowe przedpołudnie klasa 2a odwiedziła pracownię Pana Marka Surmacza – tuchowskiego artysty, malarza, który od lat prezentuje swoje dzieła na wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

Pan Surmacz, który na co dzień pracuje również jako nauczyciel plastyki, przygotował dla naszych uczniów zajęcia, których długo nie zapomną. Oprócz zwiedzania profesjonalnej pracowni artystycznej, na dzieci czekały stanowiska, przy których z pomocą malarza miały szansę wykonać własne prace i poczuć się artystami. Zajęcia praktyczne przeplatane były ciekawym wykładem o technikach malarskich, narzędziach i źródłach inspiracji. Uczniowie mieli też okazję zobaczyć dzieła pana Surmacza, który swoją twórczość opiera między innymi na malowaniu pejzaży na płótnie i tworzeniu graficznych abstrakcji.

Artysta przygotował dla dzieci moc niespodzianek, pamiętał także o zbliżającym się Dniu Matki. Z tej okazji uczniowie dostali szklane, ręcznie wykonane wisiorki, którymi później obdarowali swoje mamy. Na koniec spotkania, z rąk gospodarza każdy otrzymał słodki upominek.

Dziękujemy Panu Markowi Surmaczowi za tak inspirujące, twórcze i rozwijające spotkanie w miłej atmosferze.

Uczniowie klasy 2a z wychowawczynią Jadwigą Moździerz

Galeria zdjęć

%d