SP -> III miejsce dla klasy 2c w ogólnopolskim konkursie „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla równoważonego rozwoju w szkołach podstawowych.”

Konkurs w ramach projektu „Zrób niedźwiedziom przysługę. Edukacja dla zrównoważonego rozwoju w szkołach podstawowych” był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i trwał od 1 lutego do 1 czerwca br. Jego tematyka dotyczyła kwestii ochrony środowiska i koegzystencji ludzi i zwierząt we wspólnej przestrzeni.

 Główne zadanie polegało na stworzeniu makiety – zaprojektowaniu przestrzeni najbliższego otoczenia, tak by było ono przyjazne i ludziom, i środowisku. Uczestnicy (1500 szkół) konkursu otrzymali specjalne materiały pomagające w stworzeniu takiego projektu. Zanim jednak uczniowie mogli przystąpić do pracy, nauczyciele realizowali z nimi lekcję na podstawie scenariusza wprowadzającego w tematykę zrównoważonego rozwoju.

Wszystkie przesłane prace oceniało jury, w skład którego wchodzili przedstawicielka Niemieckiej Fundacji Federalnej Środowisko Deutsche Bundesstiftung Umwelt (DBU), przedstawiciele wydawnictwa SIGMA, miesięcznika AURA, doradcy metodyczni oraz egzaminatorzy OKE Kraków i Fundacji Uniwersytet Dzieci.

W zależności od zajętego miejsca klasy otrzymają wybrane zestawy edukacyjne.

Za zajęcie trzeciego miejsca klasa 2 c otrzyma zestaw młodego przyrodnika do badania owadów. Uczniowie będą mogli z niego korzystać od przyszłego roku szkolnego.

Gratuluję i równocześnie dziękuję uczniom za zaangażowanie i przyniesienie tak dużej ilości materiałów plastycznych, które posłużyły nam do wykonania tejże makiety.

 

Opracowała: S. Wiśniowska

 

%d bloggers like this: