Rozwijamy przyjaźń polsko-francuską

Od 3 do 9 listopada kilkoro uczniów oraz nauczycieli naszej szkoły brało udział w wydarzeniu „Polskie Dwa Tygodnie”, zorganizowanym przez stowarzyszenia AASF i Loire-Vistule. Odbywało się ono w partnerskim mieście Tuchowa – miasteczku Saint Jean de Braye we Francji. Uroczystości te wpisały się w obchody 100. rocznicy zakończenia I wojny światowej. W ramach nich, uczestniczyliśmy w wystawie poświęconej czasom wojny oraz w koncercie chóru Crescendo zatytułowanym „Głos kobiet w wojnie 1914 – 1918. Głównym punktem naszego pobytu we Francji było odsłonięcie w parku miejskim Alei Tuchów oraz rzeźby polskich artystów „Światowid”. Aby podkreślić współpracę miast Tuchowa i Saint Jean de Braye, odsłonięcia  dokonali uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z trzech współpracujących z nami szkół. Kolejnym etapem podróży do Francji było odwiedzenie właśnie tych partnerskich szkół: Jacques Prévert, Louis Michel, Louis Galluédec, gdzie mieliśmy okazję uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych. Po raz kolejny wymieniliśmy korespondencję i materiały stworzone przez uczniów. Mamy nadzieję, że współpraca między miasteczkami Tuchów i Saint Jean de Braye oraz między szkołami będzie się nadal rozwijać.

%d bloggers like this: