Turniej klasowy ,,Kocham Cię Polsko’

    W środę -7 listopada- na lekcji języka polskiego w klasie 4 c odbył się turniej klasowy ,,Kocham Cię Polsko”. W turnieju wzięły udział dwie drużyny: chłopców i dziewczyn. W każdej z drużyn było po 6 osób, które rywalizowały w konkurencjach wymagających znajomości kultury, historii i geografii Polski.

 Część pytań ułożyliśmy sami. Turniej prowadziła pani Anna Madej, a pomagał jej nasz kolega-Damian Wiejacki. Pierwsza konkurencja polegała na tym, że każda drużyna musi zapisać w krzyżówce słowa, które są zawarte w hymnie narodowym. W tej konkurencji wygrały dziewczyny. W następnych konkurencjach musieliśmy się wykazać znajomością postaci wielkich Polaków, posługiwać się sprawnie mapą Polski, wykazać się refleksem i rozpoznać postacie z bajek-słynnych polskich kreskówek. W ostatniej konkurencji mieliśmy oszacować liczby związane z naszą szkołą/więcej czy mniej/.

Do końca były wielkie emocje, bo okazało się, że drużyna chłopców wygrała 1 punktem [52:51]. Na zakończenie zostało zrobione drużynowe zdjęcie, do którego dołączyły osoby pomagające w zrealizowaniu turnieju. Potem pani rozdała wszystkim dzieciom cukierki, a uczestnikom wpisała oceny. To była naprawdę dobra zabawa, dzięki której wiemy o Polsce jeszcze więcej.

NELLY GIERAŁT- klasa 4c

%d bloggers like this: