Uczniowie Szkoły Podstawowej w Domu Pogodnej Jesieni w Tuchowie

W dniu 11 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Dniu Otwartych Drzwi w Domu Zakonnym Sióstr św. Józefa w Tuchowie. Podczas pobytu dowiedzieli się o działającym tam Domu Pogodnej Jesieni, który niesie pomoc osobom przewlekle chorym, osobom będącym w terminalnym stanie choroby.

Siostry zachęcały do włączenia się w ideę wolontariatu. Wolontariuszami w DPJ w Tuchowie jest także młodzież z naszej szkoły, która bezinteresownie poświęca swój czas osobom starszym stykając się przy tym niejednokrotnie z przemijalnością życia odkrywając, że oni sami mogą sprawiać komuś radość. Przychodzą i chętnie angażują się w pomoc, głównie dotyczącą prostych rzeczy, takich jak: wyjście na spacer, odwiedziny, wspólną rozmowę, czy zwykłe wysłuchanie, ale też tworzenie wspólnoty pomiędzy sobą i współdziałanie dla dobra innych.

Jeśli chcesz bezinteresownie poświęcić trochę czasu dla dobra innych to Siostry serdecznie zapraszają Cię do współpracy w charakterze wolontariusza!

 

%d bloggers like this: