Aktualności

DZIEŃ APTEKARZA W KLASIE 2B

We wrześniu uczniowie klasy 2b rozpoczęli realizację tematyki związanej z doradztwem zawodowym.

Celem orientacji zawodowej w klasach 1-3 szkoły podstawowej jest wstępne zapoznanie uczniów z różnorodnością zawodów na rynku pracy, rozwijanie pozytywnej i proaktywnej postawy wobec pracy i edukacji sprzyjających poznawaniu i rozwijaniu zainteresowań oraz pasji.

Ponieważ 26 września przypadał Ogólnopolski Dzień Aptekarza, klasa 2b postanowiła zgłębić tajniki wiedzy związane z tym zawodem.

Najpierw były rozmowy, pogadanki, wyszukiwanie różnych informacji, np. na temat symboli apteki i pracy aptekarza. Potem przyszedł czas na wykonanie laurek z życzeniami i z receptą na lek – z syropem na szczęście. Następnie odbyła się wędrówka szlakiem tuchowskich aptek i składanie życzeń, co wzbudziło wśród aptekarzy (i obecnych pacjentów – klientów) niemałe zaskoczenie. Ostatnim etapem pracy było przygotowanie i własnoręcznie wykonanie KLASOWEJ KSIĄŻKI PRZEPISÓW NA DOMOWE LEKARSTWA, która uroczyście zostanie zaniesiona do biblioteki szkolnej (można będzie ją nie tylko oglądać, ale i zapoznać się z prawdziwymi domowymi przepisami na lecznicze syropy, herbatki, napary, maści itp. na różne dolegliwości).

Pracy było dużo, ale końcowy efekt działania potwierdził, że warto było. Wierzę, że te działania podjęte przez dzieci pozostaną na długi czas w ich w pamięci. Bo przecież o to chodzi, żeby nauka związana była z pozytywnymi bodźcami oddziaływującymi na wyobraźnię dziecka.

Przed dziećmi nowy miesiąc i nowe wyzwania związane z innym zawodem. Po realizacji uchylę rąbka tajemnicy.

Wiadomość z ostatniej chwili. Miła niespodzianka – podziękowanie od jednej z tuchowskich aptek. Coś dla duszy i ciała: czekoladki, zdrowe lizaczki MNIAM – MNIAM, wspaniała książka do czytania. DZIĘKUJEMY!!!

 

Elżbieta Fryzowska – wychowawca 2b

%d bloggers like this: