Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Projekt czytelniczy Kryminale wycieczki w przeszłość.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas V i VI mogli wziąć udział w projekcie czytelniczym „Kryminalne wycieczki w przeszłość” organizowanym przez bibliotekę szkolną i polonistów. Miał on na celu popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci, a w szczególności zachęcenie do czytania książek z wątkiem historycznym. Każda z pozycji wzbogacała wiedzę uczniów o niebanalne ciekawostki historyczne, co powinno nie tylko rozwijać ich zainteresowania czytelnicze, ale także „ożywiać” historię. Projekt „Kryminalne wycieczki w przeszłość” opiera się na książkach Grażyny Bąkiewicz z dwóch serii „Ada – strażniczka skarbu” i „Ale historia…” Uczniowie mieli za zadanie przeczytać poszczególne książki dostępne w bibliotece szkolnej, a następnie rozwiązać test na podstawie książki. Jednym z zadań w każdy z testów było zadanie plastyczne lub techniczne. W sumie można było zapoznać się z 12 książkami Grażyny Bąkiewicz. Każda z nich łączyła współczesnych bohaterów dziecięcych z historiami rozgrywającymi się w dawnych czasach, dzięki czemu uczniowie poznawali nie tylko wydarzenia znane im z lekcji historii, ale także tło obyczajowe, realia życia w dawnych czasach oraz wiele ciekawostek historycznych.

Za pomoc w ocenie prac dziękujemy pani Katarzynie Wojtanowskiej, za docenienie pracy uczniów biorących udział w projekcie nauczycielom: historii, języka polskiego, techniki i plastyki.

Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie, którzy przeczytali wszystkie lektury projektowe, rozwiązali testy oraz przygotowali zadania praktyczne, a są to: Hubert Krawczyk i  Karol Szczerba.

 

Katarzyna Skrzyniarz, Katarzyna Krupa

 

%d