Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Projekt „Na Baśniowej Górze”

W II okresie bieżącego roku szkolnego zaprosiłyśmy uczniów klas IV do udziału w projekcie edukacyjnym „Na Baśniowej Górze”.

W ramach projektu uczniowie od stycznia do maja mieli możliwość wykonywania różnorodnych, dodatkowych zadań. Tematem przewodnim były baśnie – te, poznawane w szkole, jak również te, z którymi uczniowie sami się zapoznali. W każdym miesiącu uczestnicy otrzymywali zadanie związane z podstawą programową z języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Każdy uczeń miał możliwość wyboru preferowanych przez siebie aktywności, mógł pracować w indywidualnym tempie, realizować się plastycznie i technicznie.

Projekt interdyscyplinarny „Na Baśniowej Górze” łączył zadania z zakresu języka polskiego, języka angielskiego i matematyki. Przygotowanie poszczególnych prac wymagało od dzieci niezwykłej kreatywności, umiejętności dostrzegania w najbliższym otoczeniu elementów mających swe źródło w poznanych baśniach, łączenia tych elementów i tworzenia z nich nowych historii. Pozwalało uczestnikom rozwijać umiejętności plastyczne i manualne.

Zadania z zakresu języka polskiego przygotowała Katarzyna Skrzyniarz, z zakresu języka angielskiego – Paulina Stachura – Buś, a z matematyki – Dorota Surmacz.

Mamy nadzieję, że przygotowanie zadań projektowych dało też naszym uczniom wiele radości i satysfakcji. Prace, które otrzymałyśmy, często zachwycały wysokim poziomem merytorycznym i estetycznym.

Wśród zadań projektowych znalazły się makiety z dostępnych zabawek, przygotowanie baśniowego stroju, kolorowe prace matematyczne, komiksy, a nawet baśniowe bałwanki, czy teatrzyk pacynkowy.

Na szczególne wyróżnienie zasługują dzieci, które zaangażowały się w wykonanie wszystkich 13 zadań, a są to: Kornelia Wojtanowska, Milena Dunaj, Jakub Wideł, Rita Bryl. Nagrody dla tych, którzy wykonali najwięcej zadań ufundowała Rada Rodziców i zostały wręczone podczas Święta Patrona Szkoły.

Dziękujemy wszystkim za udział w naszej zabawie – dzieciom za chęć podjęcia się dodatkowych zadań, pomysłowość. Dziękujemy też rodzicom za wsparcie i zainteresowanie naszą inicjatywą.

Pamiętajmy! Czytanie rozwija skrzydła wyobraźni.

Katarzyna Krupa, Katarzyna Skrzyniarz, Paulina Stachura-Buś, Dorota Surmacz

 

%d