Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

SP -> Przeciwko próchnicy! czyli o współpracy Zespołu Szkół w Tuchowie z Centrum Zdrowia Tuchów.

Dnia 16 marca, w ramach Programu Walki z Próchnicą w gminie i mieście Tuchów,  klasa 2 c odbyła wizytę w gabinecie stomatologicznym w Centrum Zdrowia Tuchów.

Podczas wizyty  pani lek. dent. Barbara Midura dokonała przeglądu stanu uzębienia u każdego ucznia oraz wykonała zabieg lakierowania  zębów, którego celem jest   wzmocnienie  szkliwa. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod zapobiegania rozwojowi choroby próchnicowej, bowiem im więcej związków fluoru zostanie wbudowane w strukturę szkliwa, tym bardziej jest ona odporna na demineralizację pod wpływem kwasów produkowanych przez bakterie próchnicowe.

Ponadto, po zabiegu  uczniowie uczestniczyli w pogadance zachęcającej do dbałości o higienę jamy ustnej, którą  poprowadziła również pani lek. dent. Barbara Midura.

Po wizycie każdy z uczniów otrzymał kartę informacyjną dla rodziców oraz naklejki „Dzielny pacjent.”

Uważam, że jest to wspaniała akcja, która pozwala w bardzo przyjazny sposób oswoić dzieci z gabinetem stomatologicznym oraz kształci  prawidłowe nawyki dbania o swoje zęby. Serdecznie zachęcam inne klasy do wizyty w gabinecie.

A my pozdrawiamy panią lek. dent. Barbarę Midurę, która poprzez humor i „luzackie” podejście sprawiła, że gabinet stomatologiczny stał się przyjazny dzieciom.  🙂

 

Opracowała: S. Wiśniowska

%d