Aktualności

Sukcesy uczniów!

XVIII edycji Małopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 101 w Krakowie przyświecały słowa patrona tejże szkoły Hansa Christiana Andersena z baśni „Imbryk”. Autor pisał: „To prawdziwe błogosławieństwo zapomnieć przez innych o sobie”.

Zadaniem uczniów było powiedzenie w swych pracach o tym, że troska o innych może być źródłem prawdziwej radości człowieka, że warto pomagać. Spośród 680 prac konkursowych pełnych wrażliwości i empatii, wyróżnieni zostali uczniowie naszej szkoły!

W konkursie plastycznym nagrodę II stopnia otrzymała Eliza Mendel z kl. 6a, a nagrodę III stopnia otrzymała Julia Kucharczyk z kl. 7a. Dodatkowo Eliza za swą pracę otrzymała specjalne wyróżnienie prosto z rąk Profesora Akademii Sztuk Pięknych Czesława Dźwigaja

W konkursie literackim wyróżnienie otrzymali Nelly Gierałt z kl.8c, oraz Antoni Różycki z kl. 7a. Uczniowie otrzymali nagrody podczas uroczystej gali, która odbyła się w Sali Miedzianej Muzeum Miasta Krakowa, na krakowskim Rynku Głównym.

Uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Fotorelacja

%d bloggers like this: