Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościPrimary School Musical

Goście, goście…

W dniach 14 – 20 maja br. W naszej szkole można było częściej usłyszeć językhiszpański i portugalski.

 Wszystko to w związku z wizytą grup uczniów i opiekunów ze szkół partnerskich w projekcie Erasmus+ „Primary School Musical”. Nasza szkoła jest w tym projekcie instytucją przyjmującą, ale w odpowiedzi na zaproszenie szkół partnerskich i cel projektu – wspólną prezentację musicalu, organizowane były też mobilności naszych uczniów do partnerskich szkół.

Do Tuchowa przyleciało 7 osób ze szkoły EB1 IgrejaCristelo – Agrupamento de Escolas de Barcelos z Portugalii oraz 15 osób ze szkoły Escola Jaume Balmes z Hiszpanii. Podczas tygodniowego pobytu nasi goście zdążyli poznać naszą szkołę, uczestniczyli też w zajęciach edukacyjnychz naszymi uczniami. Celem głównym wizyty była prezentacja wspólnego przedstawienia – musicalu w języku angielskim, który jest efektem wspólnej, kilkunastomiesięcznej pracy i założeniem projektu „Primary School Musical”.  Uczniowie ze szkół partnerskich i grupa uczniów klasy 6a występująca w musicalu poświęciła  sporo czasu na próby i przygotowania do występu. Musical został zaprezentowany w tuchowskim Domu Kultury w piątek 19 maja. Tematem przewodnim musicalu  jest odkrywanie pozytywnych aspektów w życiu, nie poddawanie się mimo trudności i zmienianie świata wokół siebie.

Podczas tygodniowej wizyty gości nie zabrakło też czasu na integrację z rówieśnikami i wspólne odkrywanie pięknych miejsc w Tuchowie i regionie. Nasi uczniowie mieli okazję spędzić czas  z rówieśnikami nie tylko w szkole, ale też na spotkaniu integracyjnym w Dolinie Białej oraz na wyjazdach do Tarnowa, Krynicy oraz Wieliczki i Krakowa. Te spotkania były świetną okazją do nawiązywania nowych relacji, do pokonywania bariery językowej i ćwiczenia komunikacji w języku angielskim oraz do odkrywania nowych kultur.

Portugalscy i hiszpańscy goście wyjechali z Tuchowa z bardzo pozytywnymi wrażeniami oraz nowymi znajomościami. Teraz grupę 5 osób z naszej szkoły czeka ostatni wyjazd w ramach projektu „Primary School Musical” i ostatni występ w musicalu, tym razem na hiszpańskiej scenie.

Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i pomoc w organizację wspólnego przedsięwzięcia.

Przedsięwzięcie współfinansowano ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Tuchowie.

Fotorelacja z wizyty

%d