Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Dzień Pierwszej Pomocy

9 czerwca uczniowie klas I- III wzięli udział w zajęciach poświęconych pierwszej pomocy.
Pierwsza część zajęć odbyła się w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchowie. Druhowie przygotowali dla naszych najmłodszych sporo atrakcji. Podczas zwiedzania sali pamięci uczniowie dowiedzieli się kiedy i dlaczego powstała jednostka  w naszym mieście,  strażacy przypomnieli uczniom co jest przyczyną pożaru i jak należy się zachować podczas jego trwania.
Ważnym punktem wizyty był kurs pierwszej pomocy. Druhowie przypomnieli uczniom  jak powinni się zachować i jakie czynności wykonać, jeśli jesteśmy świadkami wypadku, bądź też napotkamy na swej drodze człowieka, który utracił przytomność.
W garażu  remizy uczniowie mogli obejrzeć samochody strażackie, pokaz rozkładania drabiny , sprzęt służący do gaszenia pożaru,  jak również przymierzyć stroje  czy spiąć samodzielnie węże strażackie. Dużą atrakcją dla najmłodszych było miasteczko strażackie rozłożone na zewnątrz remizy.
Po powrocie do szkoły odbyła się druga część zajęć.
Uczniowie oglądali  film „ Kręciołek” przygotowany przez fundację WOŚP , wykonywały plakaty i kolorowały łańcuch przeżyć. Zajęcia te były bardzo pouczające i uporządkowały wiedzę uczniów na temat udzielania pierwszej pomocy.

Strażakom z OSP Tuchów gorąco dziękujemy za poświęcony czas i przekazanie naszym uczniom, w ciekawy sposób,  wiadomości,  które być może kiedyś pomogą im uratować życie innej osobie.

Koordynatorzy projektu „Ratujemy i Uczymy Ratować”
Barbara Potok
Renata Przęczek

%d