„Home sweet home”

Dzień 12 pobytu uczniów w Portugalii podczas projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” 2020-1-PMU-3208
Po ostatniej, bardzo krótkiej nocy w Portugalii wstaliśmy skoro świt (niektórzy z nas o 3!), żeby udać się w podróż powrotną do Tuchowa. Ostatnim akcentem dwunastodniowej mobilności w ramach projektu „Ponadnarodowa Mobilność Uczniów” było wręczenie certyfikatów potwierdzających uczestnictwo w tym przedsięwzięciu. Następnie udaliśmy się na lotnisko, gdzie pożegnali nas koordynator projektu z Portugalii, pan Fernando Carvalho oraz dwóch portugalskich opiekunów, pan Francisco i Diego. Po niemal czterogodzinnym locie i drodze z Krakowa do Tuchowa, dotarliśmy do domu.
12 dni pobytu w Portugalii minęły nam bardzo aktywnie, intensywnie, a przez to bardzo szybko. I chociaż z jednej strony uczniowie byli stęsknieni już za rodziną i domem, mówili również, że żal było wyjeżdżać z Portugalii.
Opiekunowie projektu dziękują uczestnikom tego przedsięwzięcia za bardzo miłą atmosferę podczas mobilności oraz zaangażowanie we wszystkie projektowe działania.
Mamy nadzieję, że realizacja przedsięwzięcia „Poczuj się dobrze – zadbaj o zdrowe ciało i umysł” oraz pobyt w Portugalii dostarczyły uczestnikom niezapomnianych wspomnień, były okazją do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni, pozwoliły rozwinąć umiejętności i odkryć nowe talenty a także zrodził w uczniach chęć odkrywania świata i uczenia się podróżując.
Koordynator i opiekunowie projektu

%d bloggers like this: