Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościGaleria filmowa

Konkurs fotograficzny „PRZYŁAPANI Z KSIĄŻKĄ”

Konkurs fotograficzny „PRZYŁAPANI Z KSIĄŻKĄ”    

Zachęcanie dzieci do czytania książek oraz promowanie czytelnictwa to jeden z najważniejszych celów, jakie stawia przed sobą szkoła. Cel ten jest dla mnie szczególnie ważny, dlatego w naszej klasie stosuję między innymi: wieżę czytelniczą, testy szybkiego czytania, oraz zeszyty czytelnicze „Pożeraczy książek”, które dzieci wykonywały po przeczytaniu danej książki. W marcu ogłosiłam wśród chętnych uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej konkurs – wyzwanie fotograficzne pt. „Przyłapani z książką”. Do konkursu ochoczo przyłączyła się klasa II d, w której dzieci również biorą udział w różnego rodzaju akacjach zachęcających do czytania. Zdjęcie konkursowe przedstawiać miało dziecko podczas czytania książki. W związku z tym, zadanie to wymagało zaangażowania dorosłych, którzy musieli zrobić takie zdjęcie oraz przesłać je na wskazany wcześniej adres mailowy. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem zabrali się do realizacji konkursowego zadania.

Chapeau bas dla wszystkich dzieci za niesamowite pomysły, piękne wykonanie, chęci i niezwykłą pomysłowość! Jury oceniające prace, miało ciężki orzech do zgryzienia.

Po burzliwych dyskusjach, wyłonieni zostali zwycięzcy. 

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Gabriela Kieć i Klaudia Misiak
II miejsce: Emilia Sajdak i Patryk Polak
III miejsce: Patryk Wąs i Anna Styrkowiec

Wyróżnienie: Honorata Łątką i Norbert Poręba

Gratulacje!

Dziękuje dzieciom za wzięcie udziału w konkursie, a rodzicom za pomoc w realizacji dziecięcych wizualizacji prac konkursowych. „Jedno zdjęcie wyraża więcej niż tysiąc słów”  🙂

Anna Jurek

%d