Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Sukces Anny Wąs na eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W piątek 17 marca br. obiekty Jednostki Ratowniczo Gaśniczej nr 2 w Tarnowie stały się miejscem zmagań finalistów eliminacji powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. W tegorocznych eliminacjach na tym szczeblu naszą jednostkę reprezentowali: Anna Wąs (gimnazjum) i Mateusz Wąs (szkoła ponadgimnazjalna).

Tradycyjnie eliminacje składały się z dwóch etapów, tj. pisemnego testu oraz części ustnej. Tylko jednego punktu zabrakło po pierwszej części Mateuszowi, by zakwalifikować się do finałowej rozgrywki, w której z najlepszym wynikiem (31 prawidłowych odpowiedzi na 33 pytania) znalazła się Anna Wąs zajmując po pierwszym etapie równorzędne pierwsze miejsce z reprezentującym gminę Szerzyny Bartoszem Filipakiem.

O tym, że w tej kategorii walka będzie bardzo wyrównana wiedzieliśmy już przed finałem, ponieważ w ubiegłym roku było bardzo podobnie, a o zwycięstwie Ani decydował lepiej napisany test. W tym roku do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której zarówno Bartosz jak i Ania odpowiadali bardzo podobnie, a ostatecznym wyniku zadecydował zaledwie jeden punkt.

Łącznie w tegorocznym finale powiatowym udział wzięło 74 uczestników (26 – szkoła podstawowa, 30 – gimnazjum, 18 – szkoła ponadpodstawowa), a zwycięzcy w poszczególnych grupach będą reprezentowali powiat tarnowski na etapie wojewódzkim, który 8 kwietnia odbędzie się w Wieliczce. Ostateczne wyniki finału powiatowego przedstawiają się następująco:

Grupa I (SZKOŁA PODSTAWOWA)
I miejsce – Mateusz BOCHENEK (Szerzyny)
II miejsce – Kacper STEC (Ciężkowice)
III miejsce – Karolina CISOŃ (Wierzchosławice)

Grupa II (GIMNAZJUM)
I miejsce – Anna WĄS (Publiczne Gimnazjum Tuchów)
II miejsce – Bartosz FILIPAK (Szerzyny)
III miejsce – Regina AUGUSTYN (Ryglice)

Grupa III (SZKOŁA PONADGIMNAZJALNA)
I miejsce – Natalia AUGUSTYN (Ryglice)
II miejsce – Tomasz KOZIOŁ (Ciężkowice)
III miejsce – Artur MAJKA (m. Tarnów)

za tuchow.pl

%d