Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia Gim

GIM -> Wycieczka po zdrowie klas 2 Gim

W dniach 17-18 maja 2016 roku grupa gimnazjalistów z klas 2c i 2d podjęła kolejną wyprawę w góry. Propozycja kierownika wędrówek górskich ks. Marka Wojaka została przyjęta z entuzjazmem. Wypakowane prowiantem plecaki, zabezpieczeni płaszczami przeciwdeszczowymi, a przede wszystkim optymistycznie nastawieni wyruszyliśmy z Tuchowa pociągiem do Rytra.

Dojście do Chatki pod Niemcową zajęło 2 godziny 38 minut – 7 km.

Szczyt Wielkiego Rogacza (1182 m n.p.m.) nie był wielkim wysiłkiem, najbardziej wytrwali wyszli na Radziejową – 1266 m n.p.m. Widoczność nie była najlepsza, za to radość ogromna.

Nocleg w Chatce pod Niemcową – schronisko 960 m n.p.m. w Beskidzie Sądeckim w Paśmie Radziejowej był wielkim wyzwaniem, a jednocześnie atrakcją. Dziewczyny rozpalały w piecach, chłopaki przynosili wodę z pobliskiego źródełka, drewno z drewutni. Ksiądz Marek karmił wszystkich uczestników wycieczki, dbał o to, by nikt głodny od stołu nie wstał. Wieczór przy świecach – naturalnie, że w świecie natury, prądu się nie używa – gra „stukan”, ognisko, śpiewy, zabawy zostaną na długo w naszej pamięci.

Władzę absolutną i niepodzielną w Chatce pod Niemcową sprawuje p. Jurek „Haris” – opiekun i dobra dusza chatki. /obejrzyj; www.facebook.com/niemcowa/

Drugi dzień to zejście do Piwnicznej – było dla nas spacerkiem, zajęło godzinę i 30 minut – 6,38 km. Pogoda nie pozwoliła na spływ Popradem do Rytra, za to przednie zabawy integracyjne bardzo nas rozbawiły. W tzw. międzyczasie była oczywiście pizza i kino.

Zapraszamy chętnych i odważnych na wędrówki z nami po zdrowie, wiedzę, poznawanie siebie.

%d