Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

GIM -> Finał Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej oraz poezji śpiewanej „Poszukiwania” 2016

Uczniowie Zespołu Szkól w Tuchowie wzięli udział w turnieju recytatorskim w Żabnie w czwartek 20 października 2016 roku.

Pojechali tam laureaci eliminacji powiatowych: Filip Włodarz ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica uczeń klasy 5 B, Izabela Zając z klasy 1 A oraz Lidia Nowak z klasy 3 C uczennice Publicznego Gimnazjum im. Kazimierza Wielkiego oraz w kategorii poezja śpiewana laureatka I miejsca , uczennica klasy 3 A gimnazjum Kinga Schabowska. Poziom turnieju recytatorskiego był bardzo wysoki. Przyjechali najlepsi recytatorzy z 3 powiatów: tarnowskiego, brzeskiego i dąbrowskiego. Emocje było czuć w powietrzu: zdenerwowanie, strach, niecierpliwość. Każdemu z opiekunów oraz uczestników konkursu udzielał się nastrój wielkiego oczekiwania. Wreszcie nadszedł czas prezentacji. Jako instruktor muszę powiedzieć, że największe wrażenie wywarła na mnie prezentacja Lidki Nowak, która osiągnęła w tym dniu chyba najlepszy poziom swoich możliwości interpretacyjnych opowiadając historię Roberta Petersona Dziewczynka na plaży oraz recytując wiersz  Haliny Poświatowskiej Zawsze, kiedy chcę żyć…Z przyjemnością przyznaję się, że razem z Izą oraz kilkoma osobami z widowni nie ukrywałyśmy łez wzruszenia. To znaczące, że potrafiłaś Lidko wzbudzić takie emocje swoją wspaniałą recytacją, chociaż jury nie zauważyło w tym dniu Ciebie, jako osoby zasługującej na miejsce w konkursie, dla nas zdobyłaś najwyższe z możliwych.

            W tej trudnej rywalizacji recytatorskiej wyróżnienie zdobył Filip Włodarz w kategorii szkoły podstawowe a Izabela Zając- miejsce III wśród gimnazjalistów. O Kindze, która występowała w kategorii poezja śpiewana nie mogę wiele napisać, gdyż znajdowałam się w innej sali przesłuchań. Powiem tylko, że jej instruktorem był Andrzej Jagoda, który zwerbował do akompaniamentu dla Kingi jednego z rodziców – Łukasza Włodarza. Panu Łukaszowi tym bardziej jesteśmy wdzięczni, że zorganizował swój czas na próby oraz wyjazd do Żabna. Zaistniał z nami jako wykwintny wirtuoz…pauz…(Ta informacja przeznaczona jest tylko dla wtajemniczonych w sytuację, która zaistniała podczas występu Kingi.) Wszystko razem, a więc praca Andrzeja Jagody, Łukasza Włodarza i przede wszystkim Kingi Schabowskiej zaowocowała wspaniałym miejscem I w kategorii poezji śpiewanej. Podczas ogłaszania wyników obserwowałam pana Andrzeja i Kingę i muszę powiedzie, że oboje nie wierzyli, nie spodziewali się i byli autentycznie porażeni informacją, że według jury, zdobyli najlepsze miejsce w tym turnieju.

Nie pozostaje mi nic innego jak powiedzieć bardzo wam wszystkim dziękuję. Uczniom za zmierzenie się z poezja w dobie rozwijającej się techniki i komputerów, Andrzejowi Jagodzie za nieziemskie zaangażowanie, Łukaszowi Włodarzowi za owocną współpracę i podzielenie się ze szkolną społecznością swoja pasją, hobby, grą. Mam nadzieję, że to było dla wszystkim miłe przeżycie. A na koniec podziękowanie od wszystkich pasażerów gminnego busa, którym cierpliwie woził nas pan Piotr na eliminacje a potem na finał właśnie dla niego. Mam nadzieję, że nie zanudzaliśmy pana podczas podróży rozmowami mocno wybiegającymi poza zakres poezji.

K. Krupa

http://www.biblioteka.zabno.pl/index.php/archiwum/22-2013/28379-najlepsi-recytatorzy-wybrani-poszukiwania-2016-w-zabnie

%d