Szkoła Podstawowa w Tuchowie
AktualnościZdjęcia SP

SP -> Święto Patrona Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica w Tuchowie

23 czerwca br. Szkoła Podstawowa im. S. Staszica w Tuchowie obchodziła Święto Patrona. Od wielu lat dzień ten jest okazją do zaprezentowania różnorodnych dokonań naszych uczniów. W tym roku wydarzeniu patronowało hasło „Święto Szkoły – Święto Książki”, a prezentacje stanowiły podsumowanie działań związanych z realizacją Rządowego Programu „Książki naszych marzeń”.

Na początku dzieci z klasy IV b przypomniały sylwetkę i osiągnięcia wybitnego działacza epoki oświecenia – Stanisława Staszica. Po wręczeniu nagród laureatom wielu konkursów, które odbywały się w ostatnich miesiącach,uczniowie klas I- VI prezentowali swoje osiągnięcia. Oglądaliśmy inscenizacje 6 wybranych baśni, przygotowane w ramach projektu „Baśniowy teatr”, który realizowały dzieci z klas IV, a w tym: „Czerwonego Kapturka”, „Nowe szaty cesarza”, „Trzy świnki”, „Calineczkę”, „Diabła i jego babkę” oraz japońską baśń „Wachlarz”. W pierwszej części wysłuchaliśmy pięknie przeczytanych fragmentów opowieści o Franklinie – przed publicznością zaprezentowali się uczniowie klas pierwszych – laureaci szkolnegoprojektu „Mój przyjaciel Franklin”. W II części z kolei wystąpiły laureatki projektu edukacyjnego organizowanego przez bibliotekę szkolną „Czy wiesz, która to Malala?”. W jego ramach uczniowie klas VI redagowali listy do Malali Yousafzai, w których popierali walkę i jej działalność na rzecz edukacji dziewcząt na świecie, pisali przemówienia do przywódców światowych w sprawie umożliwienia dostępu do edukacji wszystkim dzieciom na świecie, pisali też listy do rówieśników, aby docenili fakt, że mogą korzystać z powszechnej edukacji.

Przerwy taneczne wypełniły dziewczęta z naszego gimnazjum, które pod okiem pani Renaty Szeląg przygotowały dwa tańce: chilili dance i kankana.

Uroczystości towarzyszyła wystawa prac plastycznych uczniów klas I – III pod hasłem „Bohater mojej ulubionej książki”.

Katarzyna Skrzyniarz

%d