IV  Szkolny Konkurs Recytatorski im. K. Karwata – rozstrzygnięty

 W dniu 29 marca 2022 r. odbył się w naszej szkole IV Szkolny Konkurs Recytatorski im. Kazimierza Karwata. Po raz kolejny mogliśmy gościć na konkursie panią Zofię Karwat i panią Miłosławę Strzelczyk, najbliższą rodzinę zmarłego 8 lat temu patrona konkursu. Recytacji naszych uczniów wysłuchał także p. dyrektor Józef Wzorek, który powitał zaproszonych gości. Dwie poprzednie edycje konkursu nie odbyły się z powodu obostrzeń pandemicznych, ale w tym roku znowu wracamy.

W tegorocznym przesłuchaniu  zaprezentowało się 12 recytatorów z klas VI-VIII.

W składzie komisji konkursowej znalazły się panie: Katarzyna Skrzyniarz, Beata Gut-Lisak i Beata Kielawa. Uczniowie mogli zaprezentować 2 wiersze Kazimierza Karwata lub innego współczesnego poety ze zbiorów poetyckich Liberum Arbitrium. A trzeba przyznać, że są to wiersze niełatwe.

Zwycięzcą tegorocznego konkursu został Jakub Madejski z klasy 8b,

II miejsce zajęła Amelia Poręba z klasy 8c, a laureatką III miejsca została Alicja Rąpała z klasy 7d.

Jury przyznało także 2 wyróżnienia: dla Leny Starzyk z klasy 7b i Liliany Kucharczyk z klasy 8d.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.

W tych trudnych czasach siła przekazu poetyckiego wydaje się jeszcze mocniejsza i bardziej potrzebna zagubionemu  człowiekowi. Poezja  posiada odpowiedzi na wiele pytań i są to odpowiedzi uniwersalne i pełne piękna, choć nieoczywiste.

Dlatego czytajcie poezję i próbujcie swoich sił w recytacji!

Anna Stanuch-Madej

Katarzyna Krupa

 

%d bloggers like this: