Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

ZŁOTY MEDAL NA MISTRZOSTWACH WOJEWÓDZTWA DZIEWCZĄT Z SP TUCHÓW

20 listopada 2018 roku , rozegrany został Finał Wojewódzki Igrzysk Młodzieży w Halowej Piłce Nożnej. Do rywalizacji sportowej przystąpiły drużyny dziewcząt z 5 rejonów:
Rejon Wielicki – SP Skawina
Rejon Chrzanów – SP Brzeźnica
Rejon Nowy Targ – SP Trzemeśnia
Rejon Limanowa – SP Ptaszkowa
Rejon Tarnów – SP Tuchów
Rejon Kraków – drużyna nie dojechała na zawody
Dziewczęta z SP z Tuchowa rozegrały bardzo dobry turniej w finale wojewódzkim, w którym zajęły 1 miejsce. Od pierwszego gwizdka wyraźnie było widać pełne skupienie, charakter, profesjonalizm, a przede wszystkim głód gry, dały im całkowicie zasłużoną wygraną. Nasza defensywa grała twardo i odpowiedzialnie, co stanowiło dla przeciwników nie lada wyzwanie. Całość dopełniały nasze bramkarki, które w całym turnieju puściły tylko dwie bramki. Fenomenalnie też spisała się nasza ofensywa. Szybkość mocne strzały dystansu i kontrataki były naszym „asem w rękawie”. Podziękowania należą się trenerowi Łukaszowi Jurkowi, który fantastycznie wytrenował i dopingował dziewczyny. Serdecznie gratulujemy całej drużynie i naszej napastniczce Natalii Wzorek, która otrzymała nagrodę za najlepszego zawodnika! W tym wyjątkowym dla nas dniu uczestniczył i mocno kibicował nasz Dyrektor Józef Wzorek.

Mecze: 
Tuchów-Trzemieśnia 3:1 
Tuchów-Ptaszkowa 4:0 
Tuchów-Brzeźnica 4:1 
Tuchów – Skawina 2:0

Skład : Natalia Wzorek, Martyna Stańczyk, Justyna Galus, Katarzyna Kurczab, Sara Sowa, Izabela Zając, Kamila Banek, Natalia Nalepka, Milena Borgula, (w turnieju niestety nie mogła wziąć udział Joanna Kurczab z powodu choroby)

Trener Łukasz Jurek

Relacje przygotowała Katarzyna Kurczab

%d