Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

SP -> „Pierwsza pomoc – to dziecinnie proste” – czyli o kursie pierwszej pomocy w naszej szkole.

Witamy znowu – zaczęliśmy już II etap konkursu.

W poniedziałek 25 kwietnia w naszej szkole odbył się kurs udzielania pierwszej pomocy. Zaszczytnymi kursantami byli m.in.: burmistrz naszego miasta Adam Drogoś, zastępca burmistrza Kazimierz Kurczab, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy naszej szkoły, nauczyciele i rodzice. W role instruktorów wcielili się uczniowie klas trzecich.

Wykorzystując swoją wiedzę, różnego rodzaju plansze, gadżety oraz manekiny, uczniowie przedstawili krok po kroku, podstawowe czynności ratujące życie, po czym uczestnicy kursu pod ich „fachowym” okiem przećwiczyli poszczególne etapy udzielania pierwszej pomocy. Poszło „jak po maśle”. Wszyscy dzielnie się spisali.

Troszkę stresu pojawiło się na koniec, kiedy to trzeba było zdać pisemny egzamin. Kursanci okazali się jednak bardzo pojętnymi uczniami i w nagrodę otrzymali certyfikaty ukończenia kursu.

Całe to wydarzenie zostało nagrane i film będzie przekazany w formie cyfrowej do siedziby organizatora konkursu.

9 maja 2016 roku rozpocznie się głosowanie internetowe.

Liczymy na wasze głosy!!!

Opracowały

Barbara Potok

Renata Przęczek

%d