Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Biblioteka szkolna – czytanie rozwija skrzydła wyobraźni!

W tym roku (w maju 2022) nasza szkoła pozyskała fundusze z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, dzięki czemu do biblioteki szkolnej zostały zakupione nowe książki. W tym roku szkolnym 2022-2023  czeka was wiele projektów czytelniczych, każda z  klas będzie miała swoją przygodę z książkami. Jeszcze we wrześniu udało nam się w klasach I-III przeprowadzić Dzień Głośnego Czytania. 29 września pani dyrektor Alicja Płachno, polonistka Katarzyna Wojtanowska, pedagog Beata Kielawa, oraz bibliotekarz Katarzyna Krupa czytały najmłodszym uczniom przygody Klary i jej brata z książek Ja i moja siostra Klara, Ja, Klara i zwierzaki, Sto pociech z Klarą, których autorem jest Dimiter Inkiow. Wydarzenie to zaowocowało prawdziwą inwazja na bibliotekę szkolną i wypożyczaniem książek o Klarze i jej braciszku.

Już w październiku rozpoczęły się pierwsze projekty czytelnicze z wykorzystaniem zaproponowanych przez Was pozycji.  Klasy 4 poznając książkę Moje życie jako rysownik Janet Tashjian oraz serię książeczek Mądra Mysz wykonały obrazki, które wykorzystane zostały na stworzenie gazetek ściennych zdobiących nasze korytarze, jednocześnie poruszyliśmy tematy doradztwa zawodowego.

4 c – rysujemy wyrazy- bogacimy słownictwo,

4 a i 4b – Rysujemy zawody.

Klasa 2b wraz wychowawcą Elżbietą Fryzowską realizuje projekt czytelniczy na podstawie książki Kefir w Kairze, czyli podróże palcem po mapie Michała Rusinka, a klasa 2a z Barbarą Potok poznają książki Neli małej reporterki.

To dopiero początek! Wiele książek, które zostały wybrane przez WAS jest do Waszej dyspozycji!

Jest w czym wybierać!

Zachęcamy do czytania książek dla przyjemności. Pamiętajcie –

Czytanie rozwija skrzydła wyobraźni!

K. Krupa, J. Jaworska-  Lipka

Zdjęcia prac uczniów

 

%d