Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Czytając rozwijasz skrzydła wyobraźni!

25 Targi Książki w Krakowie to cudowne wydarzenie! Mówimy, że młodzież nie czyta, że nie chce brać książki do ręki. Może to i prawda, ale nie dotyczy wszystkich.

45 uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Staszica udowodniło, że lubi książki. 27 października2022 roku w słoneczny jesienny ranek pojechaliśmy z biblioteki szkolnej na przygodę z książkami do Krakowa. Po wielu interesujących spotkaniach z młodzieżą i nauczycielami z naszej gminy, którzy również w tym dniu postanowili odwiedzić Targi Książki, każdy poszedł w swoim kierunku, za głosem czytelniczych zainteresowań.

Po dwu godzinach eksploracji nasza młodzież opuszczała halę wystawową z pełnymi siatkami książek. Rekordzistka zakupiła 11 egzemplarzy interesujących ją pozycji. Dzieci i młodzież kupowały książki jako prezenty dla najbliższych, jedni dla babci, drudzy dla młodszego rodzeństwa inni dla rodziców i kolegów. Takie działanie zasługuje na pochwałę, bo kształtuje postawę czytelniczą wielopokoleniowo.

Mogliśmy posłuchać wywiadów ze znanymi podróżnikami, autorami wielu książek z tej dziedziny. Poznać i zdobyć autograf „małej reporterki” Neli, która nie jest już taka mała. Zobaczyć wspaniałe białe kruki, eksponaty warte tysiące złotych oraz mnóstwo gier edukacyjnych, kreatywnych i rozwijających!

Czytajmy! Rozwijajmy się! Podróżujmy po naszej wspaniałej wyobraźni!

K. Krupa, J. Jaworska-Lipka, B. Kielawa

Fotorelacja z wyjazdu

 

 

%d