Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

„Jestże dla nas Przebaczenie?…” Jasełka z humorem w Zespole Szkół w Tuchowie

To już tradycja każdej szkoły, że w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną przygotowywane są jasełka dla uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

W czwartek 22 grudnia 2016 roku pokazane zostało przedstawienie bożonarodzeniowe uczniów Zespołu Szkół w Tuchowie. Przygotowały je Renata Gąsior oraz Dorota Surmacz wraz z uczniami swoich klas i chętnymi dziećmi z różnych oddziałów od klas I SP do klas III gimnazjum. Piękną oprawą muzyczną zajął się Wiesław Cieśla a przygotowaniem tańca cyganów Marta Chruściel-Zoń. Należy podkreślić, że uczniowie grali na skrzypcach, trąbce, saksofonach, fletach pokazując swoje zdolności muzyczne. Cały scenariusz utrzymany był w atmosferze świątecznej, ale i z humorem. Burzę oklasków zebrali tajni agenci- pasterze, wysłannicy aniołów. Pełnymi humoru i dobrej gry aktorskiej rolami popisali się także diabeł vel Dawid Pieprzycki wraz z dziećmi diablikami Karolem i Jakubem Jantoniami i Herod- Piotr Czochara. Mnóstwo aniołków przy szopce betlejemskiej stwarzało niezapomnianą atmosferę bożonarodzeniową. Do Jezusa przybyli też Cyganie, co jest wyrazem naszej tolerancji dla innych nacji. Przepięknie tańczące Cyganiątka (klasa pani Marty Chruściel- Zoń) cudownie poprzebierane przez swoich rodziców (dziękujemy) pokazały nam dorosłym, że mały potrafi.

Przekaz tego przedstawienia jest jasny…każdy kto chce być dobry, zawsze może się zmienić nawet, jeśli ciążą na nim straszne zbrodnie. Dowodem tego są słowa Hetmana (Jakub Hołda i Sebastian Karpiel) „ Jest że dla mnie Przebaczenie? Dawnych grzechów odkupienie?”I odpowiedź Anioła „Gdy żałujesz- tak się stanie.”W mijającym Roku Miłosierdzia, to doskonała puenta dla nas wszystkich.

Dziękuję wszystkim aktorom, pomocnikom i rodzicom za wsparcie, a oto życzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy nadziei, własnego skrawka nieba, zadumy nad płomieniem świecy, filiżanki dobrej, pachnącej kawy, piękna poezji, muzyki, pogodnych świąt zimowych, odpoczynku, zwolnienia oddechu, nabrania dystansu do tego, co wokół, chwil roziskrzonych kolędą, śmiechem i wspomnieniami.

Wesołych świąt!

Uczniowie, Dyrekcja i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkoł w Tuchowie

n-l ZS

%d