Szkoła Podstawowa w Tuchowie
Aktualności

Ze Staniątek z pucharem!

W piątek 23 września w Staniątkach odbył się turniej szachowy w ramach projektu „Szachy – ruch w stronę intelektu”. Naszą szkołę reprezentowało dwóch młodych szachistów – Aleksander Krupa i Karol Ogiela z klasy 1a.

W grupie młodszej grało 21 dzieci, zwyciężył Karol Ogiela, który zdobył komplet punktów! Nie było drugiej takiej osoby – ani w grupie starszej, ani w młodszej (a grały w sumie 73 osoby) – która mogłaby poszczycić się takim rezultatem.  Aleksander Krupa również zajął znaczące miejsce w swojej grupie wiekowej.

Wyniki naszych szachistów są tym cenniejsze, że rywalizowali z zawodnikami z mocnych ośrodków szachowych – z klubów krakowskich oraz UKS Gońca Staniątki. UKS Goniec Staniątki to klub z dużymi tradycjami, mający w swojej historii bardzo wielu szachistów z medalami Mistrzostw Polski, a nawet złotego medalistę Mistrzostw Świata do 10 lat. Był nim Kamil Mitoń – obecny trener najlepszego polskiego szachisty – Jana Krzysztofa-Dudy.

Puchary rozdawała ubiegłoroczna Mistrzyni Polski do 18 lat –Magdalena Budkiewicz.