Niezwykła lekcja języka angielskiego

31 maja w Domu Kultury w Tuchowie odbyła się niecodzienna lekcja języka angielskiego dla uczniów klas 1 – 3. Uczniowie klasy 4d szkoły podstawowej w Tuchowie wystawili przedstawienie pt: „Little Red Riding Hood”, czyli Czerwony Kapturek po angielsku.

W przedstawieniu wystąpili:

– Czerwony Kapturek – Anna Styrkowiec

– Mama – Marta Mikos

– Wilk – Aleksandra Nowak

– Babcia – Honorata Łątka

– Zajączki – Wiktoria Baran, Lena Bandyk

– Leśniczy – Kacper Kwiek

– Narratorzy – Emilia Michałek, Alicja Rąpała

– Efekty specjalne – Kamil Hołda z kl. 8c, Nikodem Baran z kl. 8a

 

Dzieci miały za zadanie uważnie przysłuchiwać się dialogom, gdyż po przedstawieniu musiały odpowiedzieć na takie pytania jak:

– Jaki jest morał bajki? jak nazwiemy Czerwonego Kapturka po angielsku? Co Czerwony Kapturek niósł w koszyku dla babci? Oczywiście wszystkie odpowiedzi miały być udzielane w języku angielskim, ale dzieci poradziły sobie z tym zadaniem znakomicie. Następnie odbył się quiz znajomości słów i zwrotów angielskich użytych w przedstawieniu. Również i to zadanie nie sprawiło uczniom większych trudności i aktywnie brali udział w zabawie, zwłaszcza że każda poprawna odpowiedź była nagradzana niespodzianką z koszyczka Kapturka. Ale żeby to nie była jedynie zabawa, ale także nauka, wszystkie te słowa i zwroty pojawiały się na ekranie wraz z tłumaczeniem i ilustracją, by jak najwięcej można było ich zapamiętać.

Zarówno młodzi aktorzy jak i widownia spisali się na szóstkę. Gratuluję!

Aneta Rzeszutko

 

%d bloggers like this: