Aktualności

Matematyczne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Tuchowie

Matematyczne sukcesy uczniów Szkoły Podstawowej w Tuchowie w roku szkolnym 2018/2019

1. Prawie siedemdziesięciu uczniów naszej szkoły z klas II – VIII i III gimnazjum wzięło udział w 28 edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, którego organizatorem na terenie Polski jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych z siedzibą w Toruniu. W konkursie tym na terenie całej Polski w różnych kategoriach wzięło udział ponad 350 000 uczestników. Uczeń naszej szkoły Damian Wiejacki z kl. IV uzyskał w kategorii „Maluch” Wynik Bardzo Dobry (co jest w tym konkursie „drugim miejscem”) – został zaproszony na uroczyste podsumowanie i odbiór nagrody na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Wyróżnienia zdobyli: Antoni Stanisławczyk kl. II, Natalia Janas kl. IV, Nelly Gierałt kl. IV, Patrycja Igielska kl. IV, Igor Łątka kl. V, Piotr Stańczyk kl. V, Maria Deptuch kl. VI, Jakub Zaucha kl. VI, Sebastian Bień kl. VIII

2. Corocznie uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie „Krakowska Matematyka” organizowanym przez Oddział Krakowski Stowarzyszenia Nauczycieli Matematyki. Patronat nad tym konkursem sprawują władze samorządowe i oświatowe Krakowa oraz wyższe uczelnie UJ, AGH, UP. Jest to konkurs o zasięgu wojewódzkim, przeznaczony dla uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Za uzyskanie tytułu laureata uczeń otrzymuje 2 punkty przy rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Laureatem tegorocznej edycji konkursu został uczeń klasy czwartej Damian Wiejacki.

3. Uczniowie klas ósmych wzięli udział w konkursie „Nie tylko dla orłów” organizowanym przez III Liceum Ogólnokształcące im. A. Mickiewicza w Tarnowie. Finalistami tego konkursu zostali Krzysztof Skrzyniarz i Sebastian Bień.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursów, a szczególnie tym, którzy odnieśli w tym roku sukcesy! Powodzenia za rok !

%d bloggers like this: