Aktualności

Dzień Patrona Szkoły

17 czerwca świętowaliśmy Dzień Patrona Szkoły. W tym roku uroczystość składała się z trzech części. W pierwszej części wysłuchaliśmy, z towarzyszeniem sztandaru, wiersza poświęconego Stanisławowi Staszicowi w wykonaniu uczniów klasy 4d. Później nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu sztandarowego przez uczniów klas ósmych uczniom klas szóstych.

            W drugiej części przenieśliśmy się na chwilę na widownię popularnego teleturnieju Milionerzy, a był to odcinek specjalny. Emocji dostarczyli nam uczniowie klasy 4c: Damian Wiejacki, który wcielił się w rolę prowadzącego i Ania Zoń, odpowiadająca na pytania dotyczące życia i zasług Staszica. Dziękujemy uczniom, którzy wystąpili oraz tym, którzy zajęli się obsługą techniczną. Dziękujemy również uczniom, którzy przygotowali dla nas prezentację z pytaniami widoczną w tle, a byli to uczniowie klasy 8b Martyna Mikrut i Krzysztof Skrzyniarz.

            W części trzeciej nauczyciele nagradzali dyplomami uczniów za zawody sportowe i konkursy, które odbyły się w ostatnim czasie w naszej szkole, a było ich bardzo dużo z różnych przedmiotów, np. z języka polskiego, historii, matematyki, biologii, religii, języka angielskiego.

 

Anna Bałut

 

%d bloggers like this: